Pierwsze, miejskie auto ~ 8000 PLN

Które auto polecasz?

Fiat Bravo
6
25%
Fiat Punto II
0
Brak głosów
Honda Civic VI gen
18
75%
Razem głosów : 24

08 Maj 2010, 15:33

Witam.
Poszukując odpowiedniego auta dla siebie, trafiłem na Wasze forum i znalazłem wiele przydatnych i pomocnych informacji. Mimo wszystko, temat jest dla mnie ważny, bo na samochodach zbytnio się nie znam, a nie chcę utopić swoich oszczędności w szmelc, z którego nie będę zadowolony ;).
Więc tak, główne kryteria w temacie, czyli poszukuję miejskiego auta, do około 8 tysięcy złotych (im taniej się uda takie dorwać, tym oczywiście lepiej, ale jestem skłonny zapłacić więcej, jeśli ma to uzasadnienie). Nie będę nim pokonywał jakichś olbrzymich dystansów - tyle co dojazdy na uczelnię/do pracy. Myślę, że miesięcznie góra 500 kilometrów.
Zależy mi przede wszystkim nie tyle na ekonomii, czy jakichś super osiągach, co na niezawodności. Czyli żebym standardowo o niego dbając, zawsze mógł na autko liczyć - w zimowe mrozy i w letni skwar ;). I żeby w razie awarii koszty części/robocizny mnie nie zniszczyły ;).

Nie chciałbym też jakiegoś wybitnego muła, ale demon prędkości mi niepotrzebny. Tyle, co by wyprzedzić dynamicznie jakiegoś wlekącego się przede mną trupa w razie konieczności. Wydaje mi się, że najlepszym wyborem, będzie jakiś mały benzyniak (jeśli się mylę, to poprawcie).

Przeglądając posty, znalazłem kilka typów, które część z Was zachwalała i które wpisują się mniej więcej w to, czego poszukuję. Ważne też jest właśnie, żeby to był jakiś nie za duży hatchback/liftback, może być i 3-drzwiowy. Moje typy, to:
    Fiat Punto II, (silnik 1.2)
    Fiat Bravo, (silnik 1.2 16V)
    Honda Civic VI generacji (silnik nie wiem jaki ;), chyba 1.4)

Będę wdzięczny za wszelką pomoc, Wasze typy i ewentualne rozszerzenie tej listy. I jeszcze prosiłbym o rady na temat źródeł ofert sprzedaży - na co zwracać uwagę, czy bać się importowanych aut z zachodu i.t.p.
mmajkel
Nowicjusz
 
Posty: 11
Miejscowość: Warszawa

08 Maj 2010, 16:28

Z tych co podałeś to brałbym Bravo,no chyba że chciałbyś Brave??Auto ogólnie ma bdb opinie i jest zachwalane przez swoich właścicieli (silnik 1.2).
tzn takie [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

08 Maj 2010, 16:47

No właśnie Bravo bardziej mi podchodzi z wyglądu niż Brava, ale też może wchodzić w grę. Rozumiem, że te dwa auta (Bravo/Brava) różnią się głównie wyglądem, a motory są te same?
mmajkel
Nowicjusz
 
Posty: 11
Miejscowość: Warszawa

08 Maj 2010, 17:00

Tak dokładnie.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

08 Maj 2010, 18:27

Ciekawą alternatywą mógłby być też Lanos, też wbrew pozorom dobre i fajne auto, w tej kwocie można znaleźć coś w dobrym stanie :wink:
P!otr3k
Nowicjusz
 
Posty: 29
Miejscowość: Suwałki

08 Maj 2010, 18:32

No i już napewno będzie to model poliftingowy (od 2000r) jak dla mnie z ładniejszym wnętrzem niż te z początkowych lat produkcji.A jak jeszcze ma na wyposażeniu chociaż jedną poduszke to wnętrze jak dla mnie jest super :smile:
coś w tym rodzaju [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

08 Maj 2010, 19:19

Hm, też warte rozważenia, chociaż to auto z linku chyba trochę więcej pali niż wymieniane tu fiaty?
A co powiesz na temat tego:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] ?
Z pozoru dość atrakcyjna cena
mmajkel
Nowicjusz
 
Posty: 11
Miejscowość: Warszawa

08 Maj 2010, 20:13

Zależy czy chcesz jezdzic ekonomicznie czy lubisz sobie depnąć.Jeśli to pierwsze to polecam silnik 1.5 8V 86KM który ma najwieksze prawdopodobienstwo dobrze współgrać z gazem a jeśli to drugie to 1.6 16V 106KM jak u mnie.A co do tego Lanosa z linku to powiem tak jeśli ten gaz to sekwencja to możesz sie zainteresować ale jeśli nie to raczej bym go unikał,pozatym wygląda całkiem przyzwoicie.Tutaj Lanos 1.5 ale niewiem czy 16V czy 8V.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

08 Maj 2010, 20:41

Ok, dzięki za rozjaśnienie w kwestii Lanosów, dodam je do listy poszukiwań ;)
A jak w Twoim wygląda sytuacja ze spalaniem?
I co powiecie o tej ofercie:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] ?
mmajkel
Nowicjusz
 
Posty: 11
Miejscowość: Warszawa

08 Maj 2010, 21:37

Powiem Ci tak Lanos w zwykłej benzynce potrafi troche spalić ale jak będzie z gazem to bedziesz sie cieszył wmiare tanią jazdą (koszt przejechania 100km na gazie wyniesie Cie ja wiem max.17-18zł) a więc jazda za grosze.A u mnie Lanos to jest 1.6benzynka bez gazu i zadowoli sie średnio 8-9l/100km a więc jeszcze tak żle nie ma.

A co do Bravo z linku to nie ma fotek centralnie przodu i tyłu ale ma szczeline między prawym przednim błotnikiem a maską troche za dużą moim zdaniem :neutral:
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

10 Maj 2010, 18:51

Zrobiłem też mały research zainspirowany PMką od kolegi TOLEDO, pod kątem Hondy Civic. Znalazłem kilka moim zdaniem ciekawych ofert i prosiłbym o rzucenie okiem w wolnym czasie i napisanie ewentualnych uwag, byłbym wdzięczny.

1. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Mój typ numer jeden póki co, ze względu na bycie hatchbackiem ;). Całkiem bogate wyposażenie, mocniejszy i chyba bardziej chwalony silnik 1.4. Jedyne co mnie martwi, to kraj pochodzenia - Włochy.
2. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Tu już droższy sedan, ale za to z mniejszym przebiegiem. No i niesprowadzany.
3. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Kolejny hatchback, najbliżej mnie, więc można by na dniach obejrzeć. Niestety, silnik już 75-konny.
4. [link do oferty na Allegro wygasł]
Tutaj najstarszy ze stawki sedan, też ze słabszym silnikiem. Jak dla mnie plusem jest jasna historia samochodu no i fakt, że jest od pierwszego właściciela.
5. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Tak się jakoś natknąłem przypadkiem... Ale nie wiem, czy byłby to dobry wybór na pierwszy samochód (chyba droższe w utrzymaniu).
mmajkel
Nowicjusz
 
Posty: 11
Miejscowość: Warszawa

10 Maj 2010, 21:09

1.No musze przyznać że ten jest całkiem ładny egzemplarz,ablo faktycznie jest bezwypadkowy albo dobry blacharz bo nie mam sie do czego przyczepić.Kraj pochodzenia Włochy - z jednej strony dobrze bo zime widziało dopiero u nas a z drugiej wiadomo jak włosi jeżdzą niestety.Moim zdaniem oferta warta uwagi.Przebieg realny.
2.Przebieg ładnie skrecony i coś było robione z prawym bokiem (drzwi a tylny błotnik mają inny odcień lakieru) i wogóle niewiem czy przód nie był bity :neutral:
3.No ładny egzemplarz tylko fakt 75KM.
4.Moc powinna być chyba 90KM a nie 80KM :roll: ogólnie też wygląda spoko no i ten 1właściciel.
5.Też wydaje sie być wporządku.

Jeśli miałbym wybierać to mój typ to 1,moim zdaniem wygląda i prezentuje sie najlepiej.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

10 Maj 2010, 22:33

Dzięki za spostrzeżenia, faktycznie, jutro spróbuję się skontaktować z właścicielem 1. i 4. pojazdu i dowiedzieć czegoś więcej / umówić na jakieś oględziny.
Jeszcze przeszukując forum CivicKlubu, natrafiłem na ogłoszenie jednego z osób tam zarejestrowanych: [link do oferty na Allegro wygasł]
Czy poza tymi obtarciami, można coś mu zarzucić? Też wydaje mi się wiarygodne.
mmajkel
Nowicjusz
 
Posty: 11
Miejscowość: Warszawa

11 Maj 2010, 07:07

Nie ma fotek centralnie przodu i prawej strony auta,ciekawe czemu?!Przebieg może byc wiarygodny ale cena stanowczo za duża.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

14 Maj 2010, 17:12

A co możecie powiedzieć o nieco zapomnianej już Toyocie Starlet? Przekopałem internet wzdłuż i wszerz i generalnie można o niej przeczytać niemal same pozytywne opinie. Na przykład ten model:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
albo ten:
[link do oferty na Allegro wygasł]
mmajkel
Nowicjusz
 
Posty: 11
Miejscowość: Warszawa