Auto do 10k mało awaryjne i godne polecenia

29 Mar 2008, 21:49

W najbliższym czasie chce kupić tanie w utrzymaniu auto, mało awaryjne i godne polecenia. Ja sam się zastanawiam nad Oplem Astrą (sedanem) 1400cm^3. Jak myślicie? Może jest też podobne auto które ma tanie części i pali tak samo jak Astra?
kwiatek90
Nowicjusz
 
Posty: 8

30 Mar 2008, 07:14

Astra niezłe autko ale ,np fiat bravo , może golf III albo polo też dobre autka
piter36
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 600
Miejscowość: Radomsko

30 Mar 2008, 07:50

Astra to bardzo dobry samochód(nie licząc awari drobnych urządzeń np. silniczek od wycieraczek itp.). Odradzam fiata bravo z powodu bardzo dużej awaryjności i drogiej eksploatacji.
alanjamajka
Nowicjusz
 
Posty: 43
Miejscowość: Mława

30 Mar 2008, 13:03

alanjamajka napisał(a): Odradzam fiata bravo z powodu bardzo dużej awaryjności i drogiej eksploatacji.

Jeżeli chodzi o Fiata Brava, czyli właściwie to samo co Bravo to nie zgodzę się tutaj, ponieważ nie jest on wcale drogi w eksploatacji. Wręcz przeciwnie, bardzo polecam ten samochód, zresztą jest u mnie w rodzinie ten samochodzik więc trochę o nim wiem. Co do awaryjności to panuje taka powszechna opinia, ze Fiaty są awaryjne, jednak jeśli się o samochód dba, to można nim naprawdę sporo km przekulać bez większych problemów. Co do Astry to także bardzo dobry samochód. Jeśli Fiat Brava/Bravo - to tylko silniki 1.6 lub 1.2 16V. Odradzam 1.4 12V - te są rzeczywiście awaryjne.
Jeżeli wszystko jest pod kontrolą, to znaczy, że jedziesz zbyt wolno.
Quba
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 846
Miejscowość: Nowy Tomyśl
Prawo jazdy: 01 10 2006
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Fiat Marea Weekend
Silnik: 1.9 JTD 110KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

31 Mar 2008, 14:45

Tu się nie zgodzę brava i bravo to dwa inne auta. Łączy je marka, podzespoły no i niektóre silniki.
alanjamajka
Nowicjusz
 
Posty: 43
Miejscowość: Mława

31 Mar 2008, 20:37

Nie wiem co masz na myśli mówiąc inne? Jeśli chodzi o silniki, napęd, zawieszenie itp. to wszystko jest to samo. Nawet wnętrze jest identyczne w obu autach. Jedyną różnicą, chyba oczywistą jest to , że Brava jest 5-drzwiowe, natomiast Bravo 3-drzwiowe. No i wiadomo też, że różnią się pojemnością bagażnika. Więc najważniejszą różnicą są po prostu gabaryty samochodu. Reszta jest ta sama. Zapomniałem też, że w Bravo są także silniki 1.8 oraz 2.0, których nie ma w Bravie. To chyba wszystko.
Jeżeli wszystko jest pod kontrolą, to znaczy, że jedziesz zbyt wolno.
Quba
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 846
Miejscowość: Nowy Tomyśl
Prawo jazdy: 01 10 2006
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Fiat Marea Weekend
Silnik: 1.9 JTD 110KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Green Future - ekologiczna przyszłość SKODY
    SKODA jeszcze bardziej angażuje się w działalność związaną z ochroną środowiska, wytwarzając ekologiczne samochody i wprowadzając efektywne wykorzystanie zasobów. Przyjęte przez SKODĘ działania "Green Future" mają ...

05 Kwi 2008, 12:31

a Taka honda?[link do oferty na Allegro wygasł]
kwiatek90
Nowicjusz
 
Posty: 8

05 Kwi 2008, 12:56

Opel Astra to dobry wybór...mało awaryjne autka, części do nich są w miar tanie.... możesz zastanowić sie także nad kupnem golfa 3 z silnikiem 1.6
Samochód jest bogiem, prędkość nałogiem, nitro zabawą a tuning podstawą ;-)
conest997
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 661
Zdjęcia: 4
Miejscowość: Olsztyn
Auto: BMW E36 coupe 2.0 170 km

01 Lip 2009, 13:24

może honda civic?
miksa
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Legnica

01 Lip 2009, 19:06

Polecam Astrę,sam mam w domu z 95 i w kombi z Lpg.Mało awaryjne auto i dosyć pojemne. Jedyną wadą jest to,że mogłoby mniej palić po wielkomiejskich korkach.Autem tym jezdzi żona do pracy i nie chce słyszeć o innym.
Polecam jednak wersję kombi ,która jest tak samo długa jak sedan ale o wiele praktyczniejsza.Nie wiem czy wiesz ale po złożeniu siedzeń ,jest to przestrzeń ładunkowa o kilkanaście cm dłuższa niż w Astrze II.Zawsze jezdzimy tym autem na wakacje i pod namiot,bo nie trzeba się zbytnio ograniczać z tym co zabieramy.Oczywiście zbiornik mam w kole.
Trzeba trochę uważać na rdzę na nadkolach .U mnie jeszcze nigdzie nie mam nawet kropki a w Twoim przypadku za tę kasę to jeszcze długo jej nie będzie. :smile:
Polecam z czystym sumieniem te auto i uważam,że ciężko znalezć na rynku dla niego jakąś alternatywę jak się chce jezdzić za niewielkie pieniądze autem stworzonym do LPG,mało awaryjnym,pakownym i z tanimi naprawami oraz częściami.
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
 
Posty: 5789
Zdjęcia: 38
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Renault
Silnik: 1,6 110KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

04 Lip 2009, 07:32

Quba napisał(a):Zapomniałem też, że w Bravo są także silniki 1.8 oraz 2.0, których nie ma w Bravie. To chyba wszystko.

No i tu się kolego mylisz bo Brava miała również silnik 1.8 115 km
luqui86
Nowicjusz
 
Posty: 6
Miejscowość: 100lica

04 Lip 2009, 21:22

Polo 1.9 TDI 90 km i szalejesz albo SDI.Jak kto woli.Oczywiście nie wyrwiesz 2005 rocznika za tyle. :lol:
motorro
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 651
Miejscowość: Ziemia Lubuska/Dolny Śląsk

05 Lip 2009, 09:01

mazda 323
honda civic
andrewb25
 

24 Wrz 2010, 21:08

a moze takie: [link do oferty na Allegro wygasł]
Travis
Nowicjusz
 
Posty: 38
Miejscowość: Gdańsk

24 Wrz 2010, 21:20

Brawo za odkopanie tematu sprzed ponad 2lat :razz:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012