Mike się chwali - Astra GTC

05 Sie 2020, 16:08

(proszę nie oczekiwać w temacie super fotek, nie umiem w zdjęcia)

Cześć. Kto by pomyślał, że wyląduję za kierownicą Opelka :D Ale wiadomo jak to jest od kilku m-cy czy to w Polsce, czy na świecie - życie wywrócone do góry nogami, strach, chaos... a jakoś funkcjonować trzeba :wink: Na wstępie - co to za pacjent?
Mike się chwali - Astra GTC

Opel Astra GTC 2007r
-> 1.6 115KM #tenwzmocniony
-> Stag Vgen zamontowany w styczniu 2017
-> climatronic
-> skórzana multifunkcja
-> jakieś fabryczne radio (nawet daje radę)
-> kubełki (a może do GTC wkładali takie fotele seryjnie? Nie wiem)
-> alu Opel 16" lato + 15" z Astry G na zimówkach

Ogólnie to od jakiegoś czasu rozglądałem się za jakimś dodatkowym autem do domowego garażu, ale powyższa Asterka to pierwsza sztuka, którą obejrzałem. Jak widać był to złoty strzał :ok: trafiła się dość doinwestowana sztuka - to, co najważniejsze, robione kilka m-cy temu (sprzęgło, olej, rozrząd, hamulce przód, łączniki stabilizatora i jakieś tuleje przód, serwis klimy), na co jest papier; 3 lata temu robione szklanki zaworowe. Na dzień dzisiejszy na pewno przednie lampy do polerki, filtr kabinowy i ozonowanie, zajrzenie na przednią oś, bo bije przy mocniejszym hamowaniu.
W perspektywie kilku m-cy klocki tył (wyszły na przeglądzie, który zrobił sprzedający, za co z tego miejsca dziękuję mu za uczciwość :ok: ). Przed zimą może pobawię się w jakieś glinkowanie i na pewno wpadnie wosk, bo lakier jest w spoko stanie.

Czy będą mody? Znając siebie to nie, bo jestem zbyt leniwy :mrgreen: ew ograniczą się do montażu świateł przeciwmgielnych i ledów w podświetleniu tablicy rejestracyjnej oraz wnętrzu.

Refleksja po kilku dniach eksploatacji - mimo mizernego silniczka to auto typowo na trasę - idzie dostać fioła na parkingu, jeśli chodzi o wymiary drzwi. Dobrze, że jestem wysportowany, gibki i młody :mrgreen:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14071
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

05 Sie 2020, 17:33

mike napisał(a):Kto by pomyślał, że wyląduję za kierownicą Opelka
Niestety przyjacielu-samo życie...Ja też preferowałem głównie VW a teraz siedze za kierownicą Corsiny i jakos tyle co mi trzeba to"śmigam"... :wink: .Trzy lata temu miałem inne plany,miała być Toyota Corolla a rozplynęła się w mgle... :wink: Jak na razie nie narzekam bo tyle co dla mnie i mojej"ślubnej" :wink: starcza...Oby tak dalej... :!: :!: :!:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6171
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

05 Sie 2020, 19:08

Tyle dobrze, że jakoś tam ta wersja mi się w miarę podoba (choć w trochę innej konfiguracji) :ok:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14071
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

05 Sie 2020, 19:10

Nie cieknie oliwa spod chłodnicy oleju ? To typowa przypadłośc tych motorów.
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4701
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

05 Sie 2020, 21:45

O dziwo suchy, wymieniany był tylko uszczelniacz na wale, a wg właściciela - pomiędzy wymianami nie trzeba nic dolewać.

Swoją drogą - zalewany był cały czas GMowym smarowidłem 5W30, do którego jakoś nie mam przekonania. Jest sens lać coś lepszego? (na blacie 230k)
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14071
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004