Mini Cooper S R56 1.6 T 174 KM- skacze na obrotach i gaśnie

21 Maj 2015, 11:19

Cześć Wam,

od jakiegoś czasu mam problem z moim Mini. Przeszedł remont silnika ponieważ ubywało dużo oleju, mimo, że z turbo wszystko ok, silnik się nie pocił, z miską też wszystko ok. Olej wymieniany co 8 tysięcy km. Wyczytałam, że w Miniakach z silnikiem taki jak mój zazwyczaj to problem z głowicą, więc przy okazji planowania głowicy zostały wymienione tez pierścienie, wszystkie uszczelki itp. Teraz jestem w trakcje jego docierania. Tyle że jeszcze przed remontem silnika miała miejsce kilkukrotnie następująca sytuacja: na już dobrze dogrzanym silniku, zazwyczaj stojąc w korkach, zapala się check silnika, wskazówka zaczyna skakać nawet do tysiąca obrotów, po czym zaczyna się dławić, nie reaguje na gaz, szarpie nim i gaśnie. Problem znika gdy go gaszę i odpalam.
Wymieniłam filtr paliwa. Nic to nie dało. Miałam więc nadzieję, że po wymianie świec i całej reszty przy remoncie silnika problem zniknie, ale niestety.. wiem, że powinnam go podpiąć pod komputer przede wszystkim, ale zależy mi żeby odezwał się do mnie ktoś kto może już miał styczność z takim zjawiskiem. Będę wdzięczna za każdą informację.

pozdrawiam
Olga
olgam
Obserwowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 01 05 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Mini Cooper S
Silnik: 1.6 T
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

17 Kwi 2019, 10:51

Witam. Czy problem został rozwiązany ?? podobna sytuacja i już mnie krew zalewa z tym autem :x
maximusmarcin
Obserwowany
 
Posty: 2

17 Kwi 2019, 11:57

Moja koleżanka wymieniła pompę paliwa i wszystkie szarpanki ustały.
Ale czy to poskutkuje to nie wiem a biorąc pod uwagę cenę pompki to najpierw upewniłbym się u mechaniora.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10362
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

20 Kwi 2019, 16:32

Problem rozwiązany a mianowicie wymienione POPYCHACZE ZAWOROWE (POPYCHACZE HYDRAULICZNE)
maximusmarcin
Obserwowany
 
Posty: 2