Mitsubishi Outlander Sport (ASX) - ruszyła produkcja w USA

19 Lip 2012, 15:54

Mitsubishi Outlander Sport 2012 (w Europie znany pod nazwą ASX) będzie produkowany przez Mitsubishi Motors North America, Inc. (MMNA) w nowoczesnym zakładzie produkcyjnym na środkowym zachodzie Stanów Zjednoczonych.

Nowy Outlander Sport 2013 trafi do amerykańskich salonów Mitsubishi Motors w sierpniu bieżącego roku.

Zlokalizowana w Normal, w stanie Illinois, fabryka Mitsubishi Motors będzie początkowo produkować 50,000 modeli Outlander Sport rocznie. Docelowo każdego roku fabrykę będzie opuszczać 70 000 egzemplarzy tego amerykańskiego bestsellera Mitsubishi. Połowa z tej produkcji będzie przeznaczona na rynki spoza Ameryki Północnej.

Po dwóch latach od udanego debiutu, Outlander Sport został poddany modernizacji. Odświeżono jego wygląd zewnętrzny i wewnętrzny, wzbogacono wyposażenie a zmiany w tylnym zawieszeniu wpłynęły na poprawę własności jezdnych i komfortu podróżujących.
Kompaktowy crossover Mitsubishi Outlander Sport 2012 (ASX 2012) otrzymał niedawno prestiżowy tytuł "Top Safety Pick" przyznawany przez amerykański Insurance Institute for Highway Safety (IIHS).

Rozpoczęcie produkcji w Normal, Illinois odświeżonego kompaktowego crossovera Mitsubishi Outlander Sport 2013 jest odpowiedzią na bardzo duże zainteresowanie tym modelem w Stanach Zjednoczonych i na innych rynkach zamorskich.

POLECAMY Mitsubishi ASX 2012 otrzymał tytuł Top Safety Pick

Mitsubishi ASX dostępny w Europie, w tym w Polsce, jest produkowany wyłącznie w Japonii. Outlander Sport produkowany w USA będzie eksportowany do Rosji, Ameryki Południowej i Środkowej oraz na Bliski Wschód.

źródło: Mitsubishi
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3330
Zdjęcia: 12052
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Lexus IS 430
  Wyjątkowym samochodem Lexusa był również IS 430, opracowany na targi SEMA w 2003 roku. Choć auto na pierwszy rzut oka przypominało po prostu nieco stuningowanego sedana IS, zmiany były znacznie istotniejsze. Pod maską ...
  Badanie techniczne pojazdu będzie dłuższe i bardziej restrykcyjne
  Diagności mówią o rewolucji, kierowcy o utrudnieniach. Jak będzie naprawdę? Do sejmu trafiła nowelizacja ustawy w której wprowadzone zmiany zaostrzają przeprowadzane badania na stacjach kontroli pojazdów. ...

 •  
  • Warto przeczytać