Mitsubishi Pajero III 3.2 DiD-Schemat instalacji elektryczne

15 Wrz 2013, 11:28

Witam ;) Mam pytanie,posiada ktoś może schemat instalacji elektrycznej do Mitsubishi Pajero III 3.2 DiD? ;)
AussieGrit
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: Mitsubishi Pajero

16 Wrz 2013, 12:27

Z całą instalacją może być problem bo jest tego na pewno sporo w samochodzie :)
Jeżeli masz problem z jakimś obwodem to może napiszesz bardziej szczegółowo o co chodzi? My wtedy postaramy się pomóc.
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016

16 Wrz 2013, 21:38

Mam przepalony kierunkowskaz,najprawdopodobniej jak przypiąłem przyczepkę to musiało dojść pewnie do jakiegoś zwarcia,jak rozkręciłem i zobaczyłem tam w środku jak to wygląda(te całe układy scalone)to zwątpiłem dlatego liczę na waszą pomoc że ktoś może będzie posiadał schemat instalcji przy kierunkowskazie... :)
AussieGrit
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: Mitsubishi Pajero

17 Wrz 2013, 12:17

Rozumiem że nie działają ci kierunkowskazy tak? Obie strony czy jedna?

Jeżeli wcześniej było ok i problem wystąpił dopiero po podłączeniu przyczepki to może wina instalacji w przyczepce spowodowała przepalenie bezpiecznika w samochodzie lub masz zwarcie gdzieś w gnieździe do przyczepki.

Wcześniej jeździłeś z przyczepką i nie było problemu? Przyczepka była ta sama czy inna?
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016

19 Wrz 2013, 19:01

Nie działa lewy kierunkowskaz,a przyczepka była ta sama co zawsze i w sumie nigdy nie było problemu ;)
AussieGrit
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: Mitsubishi Pajero

19 Wrz 2013, 23:34

AussieGrit napisał(a):Nie działa lewy kierunkowskaz,a przyczepka była ta sama co zawsze i w sumie nigdy nie było problemu ;)


Ok, zatem trzeba znaleźć przekaźniki od kierunków powinny być dwa dla lewej i prawej strony (z reguły tak jest). Mogą się nazywać "Flascher Unit". Powinny być takie same więc można je zamienić miejscami i zobaczyć czy strona niedziałająca zacznie działać :) jak tak to wystarczy kupić taki przekaźnik i zamontować w miejsce spalonego.

Mój znajomy miał taki problem w Oplu Vectra po podłączeniu przyczepki spalił mu się przekaźnik z jednej strony od kierunków bo było jakieś zwarcie w przyczepce (stało się to podczas jazdy w strugach deszczu).
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Eurocargo ML180E25: pojemny i ładowny
    Od ubiegłorocznego faceliftingu Iveco Eurocargo nabrało przyjaznego, uśmiechniętego wyglądu. Czy ten uśmiech odzwierciedla również wewnętrzne zalety tego samochodu, mogliśmy sprawdzić, jeżdżąc 18-tonowym modelem Eurocargo ...

10 Paź 2013, 13:31

Może lepiej zaufać jakiejś firmie?
Brunfield14
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: Audi A4

10 Paź 2013, 23:57

Najprędzej dobremu elektrykowi, może to być szybkie i nie drogie wcale wyjście z tej sytuacji.
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016