Mój pierwszy samochód, silnik benzynowy - budżet do 15 tyś. zł

24 Wrz 2021, 22:47

Na tą chwilę pewnie to nieopłacalna inwestycja, ale patrząc na cenę benzyny na stacjach można by o tym pomyśleć. Pieniądze na założenie instalacji też by się znalazły. Mój budżet na samochód ogólnie jest dużo większy, podałam 15 tysięcy ze względu, że dla mnie auto po prostu ma jeździć sprawne i w miarę wyglądać.
joasia408
Nowicjusz
 
Posty: 5

26 Wrz 2021, 19:03

Co do silników dobrych pod LPG, to wybór nie jest taki duży. Tak naprawdę w tym budżecie pozostaje głównie VW i Opel, z większych aut to Citroen C5 ma jendostki 1.8 i 2.0 dobre pod gaz. Chociaż oczywiście silników z pośrednim wtryskiem jest więcej, kwestia tylko kasacji luzów zaworowych - bo nowsze jednostki np. Opel 1.8 140KM już ma regulowane zawory (jest to jakiś dodatkowy koszt zawsze sprawdzenia i ew. regulacji). Tak samo cała gama silników Forda. Stąd opinie, że nie nadają się do gazu. Japońskie silniki jak np. Toyota 1.4 VVTi - także ma regulowane zawory, oraz dość delikatne gniazda zaworowe.

Stąd poleca się głównie Opla i VW 1.4/1.6 i 1.8. Jednakże musisz być przygotowana na zużycie oleju i ew. uzupelnianie ubytków - musisz to regularnie sprawdzać w tych silnikach. Oprócz tego moim zdaniem LPG zawsze będzie ok. 2 razy tańszy i np. fajnie jest zrobić trasę 1000 km. za 200 zł. zamiast 400. Mi się zawsze buzia cieszy przy dystrybutorze. Instalacja zwróci się średnio po roku - półtora. Więc musiałabyś mieć to auto najlepiej tak 3-4 lata, żeby się fajnie opłaciła instalacja za ok. 2300 zł. :)
Ronal123
Początkujący
 
Posty: 136
Zdjęcia: 16
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Mitsubishi Space Star
Silnik: 1.6 98KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

26 Wrz 2021, 23:38

No właśnie patrząc ekonomicznie, instalacji nie opłaca się zakładać robiąc 10 tys/rok.. Chyba, że autorka planuje jeździć kilka lat takim samochodem w co wątpię.

Ps: o regulacji nie słyszała połowa kierowców.. :D
Gość114260
 

27 Wrz 2021, 17:48

Cześć, co prawda auto stoi w centralnej Polsce, ma 2 drzwi, ale za to jest stylowym coupe. Wejdź na tym portalu w Sprzedam samochód i zobacz moją cytrynę C4 z 2010 przebieg 153.000 w Twoim budżecie.
Cyjas
Nowicjusz
 
Posty: 9
Zdjęcia: 40
Prawo jazdy: 04 08 1984
Przebieg/rok: 8tys. km
Auto: Fiat Tipo
Silnik: 1,4 95
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2020

27 Wrz 2021, 22:50

joasia408 napisał(a):Na tą chwilę pewnie to nieopłacalna inwestycja, ale patrząc na cenę benzyny na stacjach można by o tym pomyśleć. Pieniądze na założenie instalacji też by się znalazły. Mój budżet na samochód ogólnie jest dużo większy, podałam 15 tysięcy ze względu, że dla mnie auto po prostu ma jeździć sprawne i w miarę wyglądać.

Weź jeszcze pod uwagę fakt, że auta z LPG nie zaparkujesz na parkingu którego zarządca nie wyraża na to zgody, a wbrew pozorom jest trochę takich miejsc.
azzurro
Aktywny
 
Posty: 340
Auto: Jeansowe kombi
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Mercedes-Benz klasy C - samochód do driftu
    Klasa C jest autem zbudowanym według podobnych założeń co IS Lexusa czy BMW serii 3. Model stworzono głównie z myślą o podróżowaniu w komforcie, ale i nim bez większych trudności poszalejemy bokiem na torze. ...
    Jak działa ogrzewanie w pojazdach elektrycznych?
    Do ogrzewania kabiny w pojazdach z silnikami spalinowymi służy nagrzewnica włączona w obieg cieczy chłodzącej silnik. W pojazdach elektrycznych tego źródła darmowego ciepła już nie ma, ale przecież wystarczy zastosować ...