Mój pierwszy samochód.

18 Kwi 2019, 20:04

Cześć, dziękuję za przyjęcie mnie na to forum :D
Od razu może napiszę do sedna sprawy.

Jako że wczoraj zdałem prawo jazdy, to jest to najlepszy moment aby zacząć się rozglądać za swoim pierwszym w życiu wozidłem.
Mieszkam poza miastem na totalnej wiosce, do szosy mam około 500 metrów drogi gruntowej, gurkowatej, jest przejezdna bo droga jest twarda i ubita. Cyrki się zaczynają gdy spadnie śnieg wtedy to jak amen w pacierzu no nie wyjedziesz :D .
Dlatego myślę nad jakimś SUV-em, albo i terenówką w kwocie od 4-7 tysięcy z niewielkim odstępstwem na więcej. Może być coś innego, ale musi sobie poradzić na tej zabójczej drodze, z kaprysami pogody, błotem i śniegiem, abym nie był w środku zimy zależny od autobusów bo nie po to robiłem prawko ;D . Samochód ma wozić mnie, czasami rodziców i czasami coś przewieźć. Podobają mi się bardzo Frontery ale są awaryjne ;/ , podobają mi się Pajero, ale są zbyt drogie :/ podobają mi się Cherokee, ale trudno znaleźć coś sprawnego i cywilizowanego :/ .
Przeglądając ogłoszenia no nie znalazłem niestety rewelacyjnych samochodów, jedynym kandydatem jest Land Rover Freelander I, są w cenie 5-8 tysięcy i mają parametry dzięki którym by sobie u mnie poradził, jednak naczytałem się sporo o ich awaryjności że teraz sam już właściwie nie wiem :D .
Czy moglibyście mi coś doradzić? za jakim autem się rozejrzeć? czy może jednak pogodzić się z brakiem fajnych terenówek lub SuV-ów i kupić coś poczciwego z ,,normalnych'' aut?.
Co do spalania to wiadomo, powinno być jak najniższe, aczkolwiek boje się samochodów z LPG, jakoś boje się tego, że czasami wybuchają...
Bajzon24
Obserwowany
 
Posty: 2

21 Kwi 2019, 07:43

Bajzon24 napisał(a):czy może jednak pogodzić się z brakiem fajnych terenówek lub SuV-ów
no w takiej cenie niestety nic ciekawego nie znajdziesz, jedynie liczyć na trochę szczęścia aby znaleźć nie zgnite
Suzuki Vitara
Honda HR-V
Kia Sportage
Toyota Rav 4
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16212
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

21 Kwi 2019, 11:15

Dziękuję, te auta które wymieniłeś również dodam do mojej listy poszukiwań która się skurczyła z niektórych modeli.
Zmieniłem też wektor poszukiwań na normalne samochody, jeśli nie będzie wyjścia to kupi się własnie któryś z nich, a w zime albo parkowanie u sąsiada albo traktor + lina i ogień :D .
Z takich normalnych interesują mnie 3 samochody.
1. Volvo V40/S40
2. Volkswagen Bora
3. Opel Vectra B
Właśnie w takiej kolejności, numerem jeden w stawce jest Volvo, mój kolega ma V40-stke 1.8 z roku 2001 i bardzo sobie chwali, wiele razy z nim jeździłem do pracy gdy razem pracowaliśmy i mnie podwoził czasami więc niejako obeznałem ten samochód z zewnątrz i z wewnątrz, ciekawi mnie opcja w postaci tego samochodu no i podoba mi się ten wózek
Bajzon24
Obserwowany
 
Posty: 2

21 Kwi 2019, 11:32

To jak już szukasz zwyklaków to bierz coś na napędem na 4, w takiej cenie dostaniesz audiczkę a3 czy a4, golfa, małe szanse ale może trafi się subaru forester, Subaru Imprezę może znajdziesz
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16212
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

21 Kwi 2019, 18:57

Zawsze z terenówek w górnej granicy budżetu można szukać Łady Nivy :naughty: niestety rdzewiała już w katalogu, no ale czego się spodziewać po terenówkach w tym wieku i kasie...

Ze zwyklaków szukaj czegokolwiek, co będzie w dobrym stanie technicznym, nie zgnite, z ważnymi opłatami. Marak jest w tym przypadku drugorzędna.
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14081
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

21 Kwi 2019, 20:21

Nie no bez przesady..... łada to auto tylko do zabawy lub na jakieś ryby czy grzyby. Totalnie nie nadaje się na ulicę a poza tym pali benzynki tyle co spore v6
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16212
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Pickup ŠKODA FUNstar
    Nowy samochód marzeń 23 stażystów ze Szkoły Zawodowej ŠKODA Auto to zuchwały Pickup ŠKODA FUNstar. Koncepcja tego pojazdu, opartego na nowej ŠKODZIE Fabia, jest rezultatem projektu "samochód ...