Mój vw polo nie chce odpalić!!!

09 Sty 2017, 08:39

Witam. Mój vw polo 2003 1.4 tdi nie chce odpalić z dnia na dzień. Wczoraj odpalał normalnie i nigdy nie miałam z nim problemów. Jedynie przy ujemnej temperaturze po odpaleniu włączała się kontrolka płynu chłodniczego, sygnał 3 razy i później tylko świeciła, po ponownym odpaleniu wszystko było już ok, ale słyszałam, że to normalne w tym modelu.
Mój problem jest następujący: przekręcam kluczyk jeden raz, świecą się kontrolki, działa radio i klimatyzacja; po wyłączeniu niektórych kontrolek przekręcam kluczyk do końca, aby odpalić auto - wszystko gaśnie, rozrusznik nie kręci, samochód nie wydaje żadnego dźwięku.
Czym może być to spowodowane? Temperatura wynosiła -5 stopni, auto stoi na dworze.
p1997
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: vw polo

09 Sty 2017, 17:22

p1997 napisał(a):Mój problem jest następujący: przekręcam kluczyk jeden raz, świecą się kontrolki, działa radio i klimatyzacja; po wyłączeniu niektórych kontrolek przekręcam kluczyk do końca, aby odpalić auto - wszystko gaśnie, rozrusznik nie kręci, samochód nie wydaje żadnego dźwięku.
Czym może być to spowodowane?
Prawdopodobnie padnięty akumulator, który nie ma już na tyle prądu żeby wystartować rozrusznikiem.

Trzeba by było sprawdzić napięcie spoczynkowe na akumulatorze? Ile ono wynosi?
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Automatyczne światła z czujnikiem zmierzchu
    Automatyczne włączanie świateł to prosty system, działający w oparciu o mierzący natężenie światła czujnik zmierzchu. Dzięki niemu światła mijania są automatycznie uruchamiane w momencie gdy zapada zmrok lub auto wjedzie ...