Automatyczne światła z czujnikiem zmierzchu

19 Lis 2020, 18:17

Automatyczne włączanie świateł to prosty system, działający w oparciu o mierzący natężenie światła czujnik zmierzchu. Dzięki niemu światła mijania są automatycznie uruchamiane w momencie gdy zapada zmrok lub auto wjedzie do tunelu. Sprawność działania tego urządzenia jest uzależniona od jego czułości. Warto też pamiętać, że system może nie zadziałać np. we mgle, kiedy – choć nie jest ciemno – widoczność wyraźnie się pogarsza i korzystanie ze świateł mijania jest konieczne.
Automatyczne światła z czujnikiem zmierzchu Dziś światła z czujnikiem zmierzchu są dostępne w zdecydowanej większości obecnych na rynku samochodów. To system, który znajdziemy nawet w tanich miejskich hatchbackach.

Automatyczne światła drogowe
autor: Redakcja
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3383
Zdjęcia: 12369
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

20 Lis 2020, 11:05

Bardzo wygodne rozwiązanie. Takie światła włączają nam się nawet przy wjeździe do tunelu przez co ich obsługa jest całkowicie automatyczna. W niektórych starszych samochodach nie wyposażonych w taki czujnik jest możliwość założenia uniwersalnego modułu sterującego wyposażonego w czujnik zmierzchowy. Najczęściej wystarczy podłączyć go odpowiednio przy przełączniku świateł, a sam czujnik umieścić na desce w miejscu gdzie dociera światło dzienne (kiedyś z ciekawości zakładałem coś takiego i działało dobrze).
Rokiko
Stały forumowicz
 
Posty: 1997
Zdjęcia: 5
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jazda na zderzaku - przejaw agresji i braku wyobraźni
    W projekcie nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym znalazł się zakaz "jazdy na zderzaku" na autostradach i drogach ekspresowych. Trenerzy Szkoły Bezpiecznej Jazdy Renault tłumaczą, jakie niebezpieczeństwa wiążą się z agresywnymi ...
    MORPHOZ - samochód, który możesz modyfikować w zależności od potrzeb
    Renault MORPHOZ to modułowy studyjny crossover z napędem w 100% elektrycznym, z możliwością indukcyjnego doładowania nawet podczas jazdy. Zapewnia dostęp do internetu i mobilnych usług oraz możliwość jazdy autonomicznej poziomu ...

  •