Sprawdzenie/wymiana czujnika deszczu/zmierzchu

21 Sie 2021, 11:13

Witam,

Mój czujnik deszczy/zmierzchu nie za bardzi działa. Większość czasu nie widzi kropel na szybie ani światła, czasem na minutę lub dwie zaskakuje i działa.
Trochę to upierdliwe. I teraz chciałem zapytać czy ktoś taki czujnik wymieniał ?
Nie wiem czy takie osłony obok lusterka wstecznego są na śrubki czy raczej na zatrzask na co zwrócić uwagę żeby nie połamać plastiku przy demontażu ?
Ten czujnik jest na jakimś smarze klejony czy na jakimś żelu ? Czy tam jest jakaś wkładka żelowa ? Gdzie takie coś można dokupić ?
Może ktoś zna jakiś dobrą instrukcję ?
Cynerion
Początkujący
 
Posty: 225
Prawo jazdy: 09 10 2009
Auto: Ford Mondeo mk4
Silnik: EB 1.6 160KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

22 Sie 2021, 11:12

Nie wiemy jaki to samochód? Nie masz tam regulacji czułości czujnika deszczu?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

22 Sie 2021, 14:49

Mondeo mk4 2014r wersja titanum.
Nie kojarzę regulacji. Ale jedt np tak ze siąpi deszcz
Ustawione wycieraczki na automat
Nie ruszają sie prze kilka min po czym np machns 3razy. Potem szyba sucha nie pada i nagle wycieraczki zaczynaja zasuwac jak glupie. Czyjnik swiatla:
Slonce wali na szybe a mimo to swiatla mijania sie swieca i mam przyciemniony wyswietlacz za kierownica. I np po kilku minutach swiatla mijania nagle gasną wjade w tunel to sie zapalają wyjadę już nie gasną.
Tak to działa.
Cynerion
Początkujący
 
Posty: 225
Prawo jazdy: 09 10 2009
Auto: Ford Mondeo mk4
Silnik: EB 1.6 160KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

05 Lis 2021, 09:08

Podejrzewam, że odkleił mi się ten czujnik od szyby po prostu.
Miałem podjechać do norglassu ale nie miałem na to czasu póki co.
W najbliższych dniach się tym zajmę.
Cynerion
Początkujący
 
Posty: 225
Prawo jazdy: 09 10 2009
Auto: Ford Mondeo mk4
Silnik: EB 1.6 160KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

05 Lis 2021, 10:46

Cynerion napisał(a):Podejrzewam, że odkleił mi się ten czujnik od szyby po prostu.
No ale to będziesz widział jak spojrzysz na szybę w miejscu gdzie masz czujniki. Zrób i wrzuć fotkę zobaczymy.
Cynerion napisał(a):Miałem podjechać do norglassu ale nie miałem na to czasu póki co.
A w czym oni Ci pomogą przeciez nie będziesz wymieniał szyby. Wystarczy rozebrać obudowę i jak miałby się on odkleić to przykleić go z powrotem.

Możesz z ciekawości sobie wymienić taki czujnik i zobaczyć czy to coś pomoże [link do oferty na Allegro wygasł] używki nie są drogie, a będzie miał porównanie.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34