Alarm i kontrolki same się włączają, mimo że nie powinny - Honda Civic

05 Lis 2021, 18:39

Auto zostało zakupione dopiero 2 tygodnie temu a już jest z nim duży problem. Dzisiaj nagle zaczęło pojawiać się kilka niepokojących rzeczy, wszystkie w ciągu jednego dnia. Na początku przy podróży do pracy zaczęły pojawiać się różne kontrolki jak np. że drzwi są niezamknięte (były), albo że pas niezapięty (był), albo ikonka z ESP. W każdym razie kontrolki nie sygnalizowały prawdziwych usterek, bo żadna z tych rzeczy nie występowała. Później po odstawieniu samochodu okazało się, że nie można zamknąć drzwi pilotem. To znaczy nie działał zamek elektryczny. Jak się klika zamykanie nic się nie działo. Jak się klika otwieranie (mimo że był otwarty) to samochód się charakterystycznie świecił tak jakby się otwierał, mimo że był otwarty. Później alarm zaczął sam się włączać, co jest najbardziej uciążliwe bo słychać go z daleka. Na alarm pomaga kliknięcie na pilocie otwierania drzwi (mimo że są otwarte) i przestaje, ale potrafi po jakimś czasie znowu się włączyć. Po powrocie z pracy zauważyłem, że mimo że auto jest wyłączone to świecą się tylne światła pozycyjne.

To wszystko zdarzyło się jednego dnia i szczerze mówiąc nie wiem czy powinienem od razu iść do mechanika (auto kupione dopiero 2 tygodnie temu od poprzedniego właściciela) czy poradzicie mi czy powinienem coś najpierw sprawdzić.

Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc.

EDIT: Zapomniałem dodać, że otwierając drzwi naciskając na klamkę też się włącza alarm tak jakby samochód myślał, że drzwi są zamknięte, mimo że nie są
tobiasz95
Obserwowany
 
Posty: 2

06 Lis 2021, 11:23

Tu mechanik raczej mało pomoże bo potrzebny jest elektryk. Czytając to co opisałeś wszystko wskazuje na problem typowo elektryczny. Który rok tego Civica?

Sprawdź na początek mocowanie klem na akumulatorze i masy do nadwozia. Następnie przejrzyj wszystkie bezpieczniki. Kolejną rzeczą powinno być sprawdzenie wiązki przewodów między drzwiami a nadwoziem.

tobiasz95 napisał(a):Po powrocie z pracy zauważyłem, że mimo że auto jest wyłączone to świecą się tylne światła pozycyjne.
Sprawdziłeś czy włączenie pozycji i ponowne wyłączenie coś zmieniło?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9783
Zdjęcia: 34

06 Lis 2021, 20:41

Civic jest z 2012 roku.

Dzisiaj miałem tylko czas by sprawdzić mocowanie klem, wszystko było dobrze, klemy zdjąłem żeby nie rozładował się akumulator przez te światła.

Chciałem dodać dodatkowo, że jeżeli chodzi o te drzwi to świeci się, że tylko bagażnik jest otwarty i świecą się światła dodatkowe do bagażnika. Ale co ciekawe zauważyłem, że gdy otwieram bagażnik trzymając ten dzyndzel to wtedy wyłączają się te światła pozycyjne tylne i światła od bagażnika. Może to jakiś problem z drzwiami od bagażnika?
tobiasz95
Obserwowany
 
Posty: 2

07 Lis 2021, 12:25

Ja proponuję zacząć od odłączenia alarmu. Musi to jednak zrobić ktoś, kto się na tym zna, ponieważ twój alarm steruje centralnym zamkiem. I trzeba go tak odłączyć, żeby zamek działał. Pytanie tylko jeszcze, czy alarm był dokładany czy jest oryginalny oraz czy pilot jest z alarmu czy zamka centralnego. Bo jak pilot jest z alarmu, to po jego odłączeniu nie będzie zamka centralnego, ponieważ moduł alarmu steruje modułem z.c.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Kia cee’d - kompaktowy hatchback do miasta
    Najbardziej ekonomiczną wersją silnikową jest 1,6 CRDi o mocy 136 KM. Według danych producenta tak skonfigurowany samochód spala średnio 4,4 l/100 km (w trybie miejskim jest to 5,1 l/100 km, natomiast w trasie wynik ...
    Toyota Corolla AE86 "Hachi-Roku" (1983–1987)
    To najsłynniejsza, kultowa odmiana. Uwieczniono ją nawet w japońskiej mandze, a następnie w serialu anime, "Initial D". To historia młodego chłopaka, który przeżywa swoje przygody za kierownicą tylnonapędowego modelu ...