VW FOX 2006r. 1,4B automatyczne światła mijania jak wyłączyć

VW FOX 2006r. 1,4B automatyczne światła mijania jak wyłączyć

21 Paź 2014, 17:01

witam,

posiadam vw foxa z 2006r.. Auto zostało sprowadzone z Danii kilka lat temu z automatycznie włączającymi się światłami mijania.
Teraz chciałbym założyć światła do jazdy dziennej i mam następujący problem:
-gdzie znajduje się sterownik do tych świateł?
-jeżeli są one zrobione ,,na kabel" to który z przwodów trzeba wypiąć żeby nie działały?

Wiem już także że nie jest to za sprawą modułu komfortu bo tam nie ma opcji wyłączającej.( sprawdzane w profesjonalnym warsztacie urządzeniem Hella Gutmann)

Będe wdzięczny za każdą pomoc

Pozdrawiam
mariusz9603
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 14 03 2014
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: Nie mam

Re: VW FOX 2006r. 1,4B automatyczne światła mijania jak wyłączyć

21 Paź 2014, 18:40

Witamy. Z dużym prawdopodobieństwem jest to jednak sprawa kodowania w module komfortu lub ew. centralnym zespole elektrycznym. Skoro auto pochodzi z Danii to zapewne ma uaktywniony tryb skandynawski. Urządzenie, które jest w stanie dokonać profesjonalnej zmiany kodowania do oryginalny interfejs VAG/VAS lub VCDS.
AutoConrad
Aktywny

Miejscowość: Warszawa
Auto: różne marki

21 Paź 2014, 20:31

AutoConrad napisał(a):Z dużym prawdopodobieństwem jest to jednak sprawa kodowania w module komfortu lub ew. centralnym zespole elektrycznym.
Trzeba spojrzeć na schemat elektryczny czy powyższe moduły mają jakikolwiek udział w załączaniu tych świateł..Niestety nie mam więc nie odpowiem jednoznacznie.
AutoConrad napisał(a):Skoro auto pochodzi z Danii to zapewne ma uaktywniony tryb skandynawski.

Być może jest inaczej poprowadzone połączenie elektryczne co np. w Fabii I jest opcją na rynek skandynawski i schematy o tym mówią.
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 1981
Auto: Fabia I , Fabia II
Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

21 Paź 2014, 21:11

Dzięki za tak szybki odzew

Auto było juz podłączane pod komputer z programem VCDS. Tam okazało się , ze jest to ,,stary sterownik ". Nie ma w nim opisu konkretnych bajtów żeby zaznaczyć także inne opcje. A w chmurce z kodami ( wartościami do kilku funkcji ) nie ma wymienionych świateł automatycznych

Podam też kod sterownika : VAG 6Q1 937 049 D

Po otwarciu okna ,, centralny zespół elektryczny " wyświetlana jest wartość 24708
a w module komfortu : 0014899

Jeśli zna ktos o jaka wartość trzeba pomniejszyć którąś z tych liczb będę bardzo wdzięczny ;)

PS. Pod maska widać ze przewód od świateł wchodzi do kabiny od strony pasażera na wysokości schowka. Radzicie rozkręcić schowek i tam zajrzeć?
mariusz9603
Nowicjusz

21 Paź 2014, 21:45

Nie męcz się . Zleć to komuś obeznanemu w temacie. Nawiasem czym się zajmujesz na co dzień ?
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 1981
Auto: Fabia I , Fabia II
Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

21 Paź 2014, 23:05

Jestem uczniem liceum :P profil mat fiz inf
mariusz9603
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Czym jeżdżą Amerykanie? Najpopularniejsze luksusowe SUV-y w USA Czym jeżdżą Amerykanie? Najpopularniejsze luksusowe SUV-y w USA
    Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych słyną z nieco innych upodobań motoryzacyjnych niż Europejczycy. Ale po obu stronach Atlantyku moda na wyżej zawieszone, pojemne i wygodne auta trwa w najlepsze, chociaż za oceanem popularnością ...
    Pirelli powraca do produkcji opon krzyżowych (diagonalnych) Pirelli powraca do produkcji opon krzyżowych (diagonalnych)
    Po przeszło 50 latach ciągłej produkcji opon radialnych, Pirelli powraca do produkcji tradycyjnych opon krzyżowych (diagonalnych). Nowa odsłona kultowych opon skierowana jest do miłośników klasycznych samochodów, ...

•