VW FOX 2006r. 1,4B automatyczne światła mijania jak wyłączyć

21 Paź 2014, 16:01

witam,

posiadam vw foxa z 2006r.. Auto zostało sprowadzone z Danii kilka lat temu z automatycznie włączającymi się światłami mijania.
Teraz chciałbym założyć światła do jazdy dziennej i mam następujący problem:
-gdzie znajduje się sterownik do tych świateł?
-jeżeli są one zrobione ,,na kabel" to który z przwodów trzeba wypiąć żeby nie działały?

Wiem już także że nie jest to za sprawą modułu komfortu bo tam nie ma opcji wyłączającej.( sprawdzane w profesjonalnym warsztacie urządzeniem Hella Gutmann)

Będe wdzięczny za każdą pomoc

Pozdrawiam
mariusz9603
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 14 03 2014
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: Nie mam

21 Paź 2014, 17:40

Witamy. Z dużym prawdopodobieństwem jest to jednak sprawa kodowania w module komfortu lub ew. centralnym zespole elektrycznym. Skoro auto pochodzi z Danii to zapewne ma uaktywniony tryb skandynawski. Urządzenie, które jest w stanie dokonać profesjonalnej zmiany kodowania do oryginalny interfejs VAG/VAS lub VCDS.
AutoConrad
Aktywny
 
Posty: 290
Miejscowość: Warszawa
Auto: różne marki

21 Paź 2014, 19:31

AutoConrad napisał(a):Z dużym prawdopodobieństwem jest to jednak sprawa kodowania w module komfortu lub ew. centralnym zespole elektrycznym.
Trzeba spojrzeć na schemat elektryczny czy powyższe moduły mają jakikolwiek udział w załączaniu tych świateł..Niestety nie mam więc nie odpowiem jednoznacznie.
AutoConrad napisał(a):Skoro auto pochodzi z Danii to zapewne ma uaktywniony tryb skandynawski.

Być może jest inaczej poprowadzone połączenie elektryczne co np. w Fabii I jest opcją na rynek skandynawski i schematy o tym mówią.
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4730
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

21 Paź 2014, 20:11

Dzięki za tak szybki odzew

Auto było juz podłączane pod komputer z programem VCDS. Tam okazało się , ze jest to ,,stary sterownik ". Nie ma w nim opisu konkretnych bajtów żeby zaznaczyć także inne opcje. A w chmurce z kodami ( wartościami do kilku funkcji ) nie ma wymienionych świateł automatycznych

Podam też kod sterownika : VAG 6Q1 937 049 D


Po otwarciu okna ,, centralny zespół elektryczny " wyświetlana jest wartość 24708
a w module komfortu : 0014899

Jeśli zna ktos o jaka wartość trzeba pomniejszyć którąś z tych liczb będę bardzo wdzięczny ;)


PS. Pod maska widać ze przewód od świateł wchodzi do kabiny od strony pasażera na wysokości schowka. Radzicie rozkręcić schowek i tam zajrzeć?
mariusz9603
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 14 03 2014
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: Nie mam

21 Paź 2014, 20:45

Nie męcz się . Zleć to komuś obeznanemu w temacie. Nawiasem czym się zajmujesz na co dzień ?
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4730
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

21 Paź 2014, 22:05

Jestem uczniem liceum :P profil mat fiz inf
mariusz9603
Nowicjusz
 
Posty: 3
Prawo jazdy: 14 03 2014
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: Nie mam