Mokry schowek pod nogami pasażera - Renault Megane II

21 Lip 2021, 22:20

Mam problem. Ostatnio przy dłuższej jeździe megan 2 przy włączonej klimatyzacji zauważyłem od strony pasażera w schowku wodę. Sprawdziłem odpływy wody w podszybiu są drożne. Zatkany był odpływ klimatyzacji. Został udrożniony wypłynęło dużo wody z niego. Myślałem że problem rozwiązany mokrego schowka. Dzisiaj troszkę pojeździłem na włączonej klimatyzacji sprawdzam schowek i znowu mokry nie tak jak za pierwszym razem ale jednak. Co może być jeszcze tego przyczyną? Słabo za pierwszym razem udrożniony odpływ? Czy może jeszcze coś innego może być. Proszę o podpowiedź
Jacek390
Nowicjusz
 
Posty: 17

21 Lip 2021, 23:03

Moim zdaniem problemem jest zapchany lub rozłączony odpływ wody od klimy
ineedl
Zaawansowany
 
Posty: 989
Zdjęcia: 87
Prawo jazdy: 01 02 2019
Auto: Opel Vectra B
Silnik: 2.2 DTI 125KM
Paliwo: Diesel
Typ: Liftback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2001

22 Lip 2021, 00:13

Będę musiał jeszcze raz sprawdzić. Ma ktoś może nr katologowy tego odpływu lub zna poprawną nazwę.

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Jacek390
Nowicjusz
 
Posty: 17

22 Lip 2021, 11:41

Ten zalany schowek to następstwo niedrożnych odpływów z podszybia i klimy. W Megane II masz w podszybiu dwa kanały po prawej i lewej stronie będzie je widać po zdjęciu osłony plastikowej podszybia. Można sprawdzić ich drożność przez włożenie węża ogrodowego i puszczenie wody najpierw małym strumieniem. Sprawdzasz czy wylatuje pod samochód i nie leci do środka, jak jest ok to ciśnienie wody można trochę zwiększać wypłukując jakieś nieczystości zalegające w kanałach.

Druga sprawa to kanał odpływu z klimatyzacji. Najlepiej by było dostać się od niego od góry czyli ze środka samochodu i z tej strony go przepłukać. Dostęp nie jest łatwy ale da się to zrobić tylko trzeba trochę więcej czasu poświęcić. Można też od spodu auta spróbować przepchać rurkę spustową od klimy jakimś cienkim drucikiem. Jak jest zatkana to na pewno w pewnym momencie poleci woda.

Jacek390 napisał(a):Ma ktoś może nr katalogowy tego odpływu lub zna poprawną nazwę.
To jest odpływ skroplin klimatyzacji ale ciężki do dostania on powinien mieć jeszcze na końcu taką gumę której u ciebie nie ma która to z koli powodowała zatykanie się tego odpływu. Nie musisz go wymieniać najlepiej jak dobrze zostanie on wyczyszczony w raz z taką wanienką. Jak to zrobisz to nie powinno być problemu z odpływem wody do schowka. Jak masz ten odpływ brudny i słabo drożny lub całkowicie nie drożny to wtedy woda przelewa się i znajduje właśnie ujście w stronę schowka i pod nogi pasażera.

Tu udało mi się znaleźć zdjęcie z brudnym tym odpływem i wanienką którą trzeba wyczyścić.

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9804
Zdjęcia: 35

22 Lip 2021, 11:56

Wanienki nie czyściłem. Od dołu kompresorem dmuchałem i dużo wody uciekło. Czytałem też na forum żeby przy odpywie gumowym odciąć tą klapkę i będzie ok.
Jacek390
Nowicjusz
 
Posty: 17

22 Lip 2021, 12:08

Ta klapka gumowa blokuje odpływ większych zanieczyszczeń i po pewnym czasie przez nią może się on zatkać. Bezpieczniej jest jak jej nie będzie.

Możesz włożyć do odpływu cienką elestyczną rurkę i nawet przepłukać go samą wodą, zobaczysz czy będą jeszcze leciały jakieś zanieczyszczenia.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9804
Zdjęcia: 35

22 Lip 2021, 13:10

Czyli można ją usunąć?
Jacek390
Nowicjusz
 
Posty: 17