Mondeo mk1 benzyna - zamarza co zima

11 Lut 2012, 20:19

Witam,

od pary lat mój mondeo mk1 benzyna pojemność 2,5 w zimie zamarza już 3 rok.
Tankuje tylko na Lotosie
2 lata temu wymieniony był filtr paliwa i sprężonym powietrzem przepchany przewód paliwowy - nie pomogło
więc rok temu ściągnięty był cały bak, oczyszczony, wysuszony a także wymienione przewody zapłonu.
Wydawało się że powyższe pomogło bo ostatnie 2 tygodnie (było po - 15 i -20 w nocy) rano palił, z lekkim oporem ale palił i po 2-3 min na podwyższonych obrotach działał jak trzeba. Tymczasem dziś to samo co rok i dwa lata temu - zapalił pochodził 10 sekund obroty mimo dodania gazu spadły i zgasł. Po tym kręci akumulator jak najbardziej działa ale nie zapali.
Jak tylko przyjdzie odwilż czego oznaką będzie roztopienie się wody mineralnej którą wożę w samochodzie
auto pewnie zapali.

Co może być przyczyną, gdzie szukać poprawek bo skończyły się już pomysły....
aha w zeszłym roku wyglądało że pomaga środek do paliwa STP niestety w tym roku znowu zaryzykowałem i nie dodawałem
usa555aaa
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 01 01 2001

11 Lut 2012, 20:34

aha w zeszłym roku wyglądało że pomaga środek do paliwa STP niestety w tym roku znowu zaryzykowałem i nie dodawałem

otóz własnie prawa fizyki i mała ilość paliwa w zbiorniku czyli więcej powietrza które skrapla się w niskich temperaturach, ze skroplin woda , a z wody korki lodowe :evil:
przyjacielscy sąsiedzi ??? zakłamani agresorzy, mija 75 lat od ciosu w plecy - im sie znów marzy wypad w Europę , nawet jakby miały zginąć tysiące podwładnych, nieważne wyśle się następnych
sympatyk
Zaawansowany
 
Posty: 878
Miejscowość: na skraju grodu
Prawo jazdy: 15 09 1976
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Freelander e picc. scuderia
Silnik: Otto 95÷121
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Manualna