Mondeo mk1 benzyna - zamarza co zima

mondeo mk1 benzyna - zamarza co zima

11 Lut 2012, 20:19

Witam,

od pary lat mój mondeo mk1 benzyna pojemność 2,5 w zimie zamarza już 3 rok.
Tankuje tylko na Lotosie
2 lata temu wymieniony był filtr paliwa i sprężonym powietrzem przepchany przewód paliwowy - nie pomogło
więc rok temu ściągnięty był cały bak, oczyszczony, wysuszony a także wymienione przewody zapłonu.
Wydawało się że powyższe pomogło bo ostatnie 2 tygodnie (było po - 15 i -20 w nocy) rano palił, z lekkim oporem ale palił i po 2-3 min na podwyższonych obrotach działał jak trzeba. Tymczasem dziś to samo co rok i dwa lata temu - zapalił pochodził 10 sekund obroty mimo dodania gazu spadły i zgasł. Po tym kręci akumulator jak najbardziej działa ale nie zapali.
Jak tylko przyjdzie odwilż czego oznaką będzie roztopienie się wody mineralnej którą wożę w samochodzie
auto pewnie zapali.

Co może być przyczyną, gdzie szukać poprawek bo skończyły się już pomysły....
aha w zeszłym roku wyglądało że pomaga środek do paliwa STP niestety w tym roku znowu zaryzykowałem i nie dodawałem
usa555aaa
Obserwowany

Prawo jazdy od: 01 01 2001

Re: mondeo mk1 benzyna - zamarza co zima

11 Lut 2012, 20:34

aha w zeszłym roku wyglądało że pomaga środek do paliwa STP niestety w tym roku znowu zaryzykowałem i nie dodawałem

otóz własnie prawa fizyki i mała ilość paliwa w zbiorniku czyli więcej powietrza które skrapla się w niskich temperaturach, ze skroplin woda , a z wody korki lodowe :evil:
przyjacielscy sąsiedzi ??? zakłamani agresorzy, mija 75 lat od ciosu w plecy - im sie znów marzy wypad w Europę , nawet jakby miały zginąć tysiące podwładnych, nieważne wyśle się następnych
sympatyk
Zaawansowany

Miejscowość: na skraju grodu
Prawo jazdy od: 15 09 1976
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Freelander e picc. scuderia
Silnik: Otto 95÷121
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Elektryczna jazda bez ładowania z gniazdka Elektryczna jazda bez ładowania z gniazdka
    Brytyjski oddział jednej z wiodących marek zaprosił swoich klientów do przeprowadzenia szeroko zakrojonego testu samochodów hybrydowych. Okazało się, że samochody hybrydowe poruszały się na samym silniku elektrycznym ...
    Jak naładować akumulator? Jak naładować akumulator?
    Ładowanie akumulatora to pozornie łatwe zadanie, jednak może nastręczyć pewnych trudności. Jak poradzić sobie z tym wyzwaniem? Przede wszystkim należy pamiętać, że akumulator może być ładowany jedynie prądem stałym. Dlatego ...

•  
    • Warto przeczytać
    • audi a8 d2
      Scarab Team - Piotr Florczak (Flor)
      Helikopter - loty wycieczkowe
      Ładowanie samochodu - Seat Altea XL Electric Ecomotive