Zamarza szyba od srodka

03 Sty 2010, 17:09

mam taki dziwny problem z szybami.
Otoz dzis zamarzła mi przednia szyba od srodka, oraz lewa przednia. Odziwo z zewnatrz było ok.

Dziwnie to wyglada jak od srodka skrobaczka zdzieram lod. Potem mam pełno sniegu wewnatrz auta. Po kilku chwilach jazdy jak zaczyna grzac wszystko ładnie schodzi ale wiadomo robia sie krople na szybie i trzeba je co chwila wycierac.

Czy cos moze byc nie tak czy to normalne. Wczesniej mi tez zamarzała ale z obu stron a teraz tylko z jednej. Czy to moze miec zwiazek z tym ze w bocznych szybach nie mam ramek??

Zauwazylem tez ze od tego ktore szyby zamarzaja ma wpływ to w jaki sposób zaparkuje auto.
Ale to normalna rzecz :razz:
bartek0386h
Początkujący
 
Posty: 68
Miejscowość: Mazury

03 Sty 2010, 19:34

Masz w aucie wilgoć. Dlatego ci szyby w środku parują a później jak przyjdzie mrozik to marzną. Ja robię tak,że jak jest śnieg czy jest mokro, to na wycieraczkę pod buty kładę gazetę, żeby woda w nią wsiąkała. A jak wysiadam,to mokre gazety wyrzucam. I już nie mam tego problemu :smile:
Powyciągaj też z auta, z bagażnika wszystko,co chłonie wilgoć.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

03 Sty 2010, 20:22

ja proponuje po kazedej jezdzie schlodzic przednia szybe - właczyc zimny nawiew na przednia szybe, poniewaz po jezdzie ona nagrzewa sie i po takiej nocy jest roznica temp. na zewnatrz i w aucie ,cieple powietrze sie skrapla na szybie i zamarza .
milan240
Początkujący
 
Posty: 186
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: VW Golf IV
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Audi RS 6 Avant V8-Biturbo 4.0 TFSI 560 KM i 700Nm
    Nowe Audi RS 6 Avant to symbol technicznych możliwości jutra. Nowy model jest lżejszy i silniejszy niż jego poprzednik, a jego osiągi są jeszcze lepsze. Od zera do 100 km/h przyspiesza w czasie 3,9 s, a na życzenie klienta ...