Mondeo Mk3, Vectra C - do 11 tys. zł

Mondeo Mk3, Vectra C - do 11 tys. zł

04 Kwi 2015, 10:52

Cześć,

Szukam auta do 11 tys. zł. Przede wszystkim w trasy do 60 km. Skłaniam się ku benzynie z LPG, ewentualnie dynamiczny i nieawaryjny diesel. Sedan, kombi lub hatchback. Trasa typu "szybko nie pojedziesz, ale się nawyprzedzasz", a z autopsji wiem, że turbosprężarka w dieselu ułatwia takie manewry.
Z aut które oglądałem najbardziej podoba mi się Vectra C i Mondeo Mk3. Myślałem też o Hondzie Accord i Peugeocie 406, ale to już jednak auta konstrukcyjne starsze i to widać, szczególnie w środku.
Do miasta mam drugie auto, ale zdarzy się, że i tym nowym bym pojechał do sklepu.
CzepiakS
Obserwowany

Auto: brak

Re: Mondeo Mk3, Vectra C - do 11 tys. zł

04 Kwi 2015, 11:08

Masz tu klubowego Mondziaka. Szkoda że to 2.0 które tylko warunkowo podchodzi do gazu ale auto zadbane.
http://www.mondeoklubpolska.pl/showthre ... -LPG-2002r
Koniu
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

04 Kwi 2015, 11:10

Benzyna + LPG to pewniejszy wybór niż diesle, ze względu na wysokie przebiegi tych drugich. Ciężko o sensowną Vectrę w tym budżecie, a Mondeo nie lubi gazu (poza 2.5 V6). Poszukaj czegoś z japońskiej trójki - Mazda 626, Honda Accord VI, Toyota Avensis I. Auta będą trochę starsze, ale pewne, jeśli kupisz jakąś tanią Vectrę to się okażę, że trzeba w nią włożyć kilka tysięcy. Jeśli diesel w Mondeo Mk3 to tylko TDDi (nie TDCi!!!).

[link wygasł]
[link wygasł]
[link wygasł]
[link wygasł]
[link wygasł]
[link wygasł]
Ossy
Stały forumowicz

Zdjęcia: 0
Prawo jazdy od: 07 01 2010
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

04 Kwi 2015, 11:53

Avensis i 626 do mnie nie przemawiają. Nad Accordem myślę, ale środek to tragedia stylistyczna. Ostatnio znajomy dorwał Vectrę C za 10 tys. zł w kombi, jeździ już prawie pół roku i nie narzeka. Ale silnik mulasty, 1.8 średnio daje sobie radę z autem.

Volvo S70 też nie, ale co z V70, tym od '99? Wyglądają ładnie i byłyby dokładnie tym czego szukam (chodzi mi o auto którym przewiozę rower na dachu i całą stertę akcesoriów na trasy rowerowe).
CzepiakS
Obserwowany

Auto: brak
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

System zapobiegania kolizjom czołowym firmy Mitsubishi System zapobiegania kolizjom czołowym firmy Mitsubishi
    System zapobiegania kolizjom czołowym firmy Mitsubishi Motors Corporation, stanowiący wyposażenie nowej generacji modelu Outlander, która zadebiutowała w Europie kilka miesięcy temu, otrzymał wyróżnienie Euro ...
    Toyota Auris Hybrid - kompaktowy hatchback do miasta Toyota Auris Hybrid - kompaktowy hatchback do miasta
    Pod maską znajduje się silnik benzynowy o pojemności 1,8 litra pracujący w cyklu Atkinsona, który w połączeniu z agregatem elektrycznym oferuje moc na poziomie 136 KM. Napęd przekazywany jest za pomocą stanowiącej ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      passat b5 german style
      GTP Light