Mondeo Mk3, Vectra C - do 11 tys. zł

04 Kwi 2015, 10:52

Cześć,

Szukam auta do 11 tys. zł. Przede wszystkim w trasy do 60 km. Skłaniam się ku benzynie z LPG, ewentualnie dynamiczny i nieawaryjny diesel. Sedan, kombi lub hatchback. Trasa typu "szybko nie pojedziesz, ale się nawyprzedzasz", a z autopsji wiem, że turbosprężarka w dieselu ułatwia takie manewry.
Z aut które oglądałem najbardziej podoba mi się Vectra C i Mondeo Mk3. Myślałem też o Hondzie Accord i Peugeocie 406, ale to już jednak auta konstrukcyjne starsze i to widać, szczególnie w środku.
Do miasta mam drugie auto, ale zdarzy się, że i tym nowym bym pojechał do sklepu.
CzepiakS
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: brak

04 Kwi 2015, 11:08

Masz tu klubowego Mondziaka. Szkoda że to 2.0 które tylko warunkowo podchodzi do gazu ale auto zadbane.
http://www.mondeoklubpolska.pl/showthre ... -LPG-2002r
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

04 Kwi 2015, 11:10

Benzyna + LPG to pewniejszy wybór niż diesle, ze względu na wysokie przebiegi tych drugich. Ciężko o sensowną Vectrę w tym budżecie, a Mondeo nie lubi gazu (poza 2.5 V6). Poszukaj czegoś z japońskiej trójki - Mazda 626, Honda Accord VI, Toyota Avensis I. Auta będą trochę starsze, ale pewne, jeśli kupisz jakąś tanią Vectrę to się okażę, że trzeba w nią włożyć kilka tysięcy. Jeśli diesel w Mondeo Mk3 to tylko TDDi (nie TDCi!!!).

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

04 Kwi 2015, 11:53

Avensis i 626 do mnie nie przemawiają. Nad Accordem myślę, ale środek to tragedia stylistyczna. Ostatnio znajomy dorwał Vectrę C za 10 tys. zł w kombi, jeździ już prawie pół roku i nie narzeka. Ale silnik mulasty, 1.8 średnio daje sobie radę z autem.

Volvo S70 też nie, ale co z V70, tym od '99? Wyglądają ładnie i byłyby dokładnie tym czego szukam (chodzi mi o auto którym przewiozę rower na dachu i całą stertę akcesoriów na trasy rowerowe).
CzepiakS
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: brak