Mondeo mk4 konkretny model prosze o ocene

30 Mar 2017, 18:45

Witam własnie zastanawiam sie nad kupnem mondeo mk4 i ten model zwrocil moja uwage [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] wyglada to wszytko calkiem przyzwoicie sprzedawca zapewnia ze bez wypadkowy, serwisowany w aso itp rozmawialem przez telefon oczywiscie musze w wolnym czasie podjechac zobaczyc na zywo
czy ktos moze cos wiecej powiedziec na temat samochodu na co zwracac szczegolna uwage i jak ten silnik sie sprawujem chcialbym nim z 5 lat pojezdzic a moze ktos slyszal o sprzedawcy z gory dziekuje
frank91
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: ford

02 Kwi 2017, 20:09

Co do silnika to ja się nie wypowiem bo nie miałem styczności ale mogę powiedzieć że auto napisano było ponownie lakierowane. Widać to na zdjęciu z klamką. Całkiem inna powłoka lakieru między przednimi a tylnymi drzwiami. Dla handlarzy bezwypadkowy nie oznacza w oryginale.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16192
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

03 Kwi 2017, 15:52

gdzie to napisano? no nic zostaje mi to sprawdzic bo dziwne ze gwarantuja ze nic tam nie bylo robione i mam podjechac sobie gdzie chce przebadac auto az tak by sie nie narazal no nie wiem znow tak sie na znam ale dzieki za sugestie
frank91
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: ford

03 Kwi 2017, 16:13

frank91 napisał(a):dziwne ze gwarantuja ze nic tam nie bylo robione
90 % aut w ogloszeniach to bezwypadkowe igly, serwisowane itd.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16192
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

03 Kwi 2017, 17:03

Bezwypadkowe, powypadkowe co to za różnica przecież jeździć będzie. Takie głupoty wam ludzie wciskają że jak powypadkowe to już lepiej nie kupować. Ja kupiłem powypadkowego Forda Edge w dobrej cenie i jeździ fajnie. Nieraz lepiej wyjdziesz na powypadkowym jak bezwypadkowym. A pro po ogłoszenia bierz trochę słabo wypasiony nawigacji nie ma, skory ale też nie bida xenony ma, convers+, ledy do jazdy dziennej.
jacekg93
Nowicjusz
 
Posty: 24
Prawo jazdy: 07 08 1989
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Ford Edge
Silnik: 210
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016

03 Kwi 2017, 17:08

jacekg93 napisał(a):Ja kupiłem powypadkowego Forda Edge w dobrej cenie i jeździ fajnie.


Daj znać, czy równie fajnie się złoży przy kolizji, o ile dasz radę.

Serio, polecanie powypadkowego auta to już zachęcanie do szkody zdrowotnej... Jest różnica między stłuczką, a wypadkiem gdzie podłużnica, zawieszenie, przedni pas itp zostają uszkodzone albo samochód ma wspawaną ćwiartkę z innego... W nomenklaturze handlarskiej powypadkowy oznacza, że było grubo.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

03 Kwi 2017, 17:12

jacekg93 napisał(a):Bezwypadkowe, powypadkowe co to za różnica przecież jeździć będzie.
tutaj nie tyle chodzi o to, czy był uderzony czy nie, ale o uczciwość sprzedającego. W ogłoszeniu zaznaczone "bezwypadkowy", a na oględzinach nerwy i rzucanie k.wami i oszustami
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

03 Kwi 2017, 20:47

No oszustów teraz jest pełno ciężko kupić dobre auto z niekręconym przebiegiem.
jacekg93
Nowicjusz
 
Posty: 24
Prawo jazdy: 07 08 1989
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Ford Edge
Silnik: 210
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016

03 Kwi 2017, 20:49

Ja nie polecam oczywiście bezwypadkowe będzie lepsze ale to nie znaczy że powypadkowe jest gorsze nieraz się wsadzi nowe rzeczy to więcej pojeżdżę jak tamtym. Wszystko ma swoje plusy i minusy.
jacekg93
Nowicjusz
 
Posty: 24
Prawo jazdy: 07 08 1989
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Ford Edge
Silnik: 210
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016

03 Kwi 2017, 21:02

jacekg - chłopie ... czytać się tego nie da, co piszesz.
No to powodzenia, nigdy nie wiesz czy poduszki są (czy oszczędzili na nich ... sprawa chyba oczywista), czy nie zostawiasz 4 śladów, czy coś Ci podczas jazdy nie odpadnie ... przez co samochód może stracić tor jazdy, a Ty wylądować np. w rowie (oby nie było drzew).
Także proszę Cię, nie pisz takich farmazonów, chcesz powypadkowe, to sobie kupuj, ale nie pisz, że te auta mają jakieś plusy.
Niższa cena to żaden plus, bo jest po prostu adekwatna do tego złomu, kwestia może nawet wręcz odwotnie wyglądać - ktoś przepłaca, nawet jeśli kupuje w niskiej cenie (dany rocznik / przebieg) ... powypadkowe auto, bo to może być i tak bezwartościowy złom (a porównuje z bezwypadkowymi ... co to za porównanie?).
tomekdk
 

03 Kwi 2017, 21:04

jacekg93 napisał(a):Ja nie polecam oczywiście bezwypadkowe będzie lepsze ale to nie znaczy że powypadkowe jest gorsze nieraz się wsadzi nowe rzeczy to więcej pojeżdżę jak tamtym.
to teraz powiedz znam dlaczego auta powypadkowe są omijane i jest wielkie poszukiwanie bezwypadkowych. Jakby było tak jak piszesz to nikt by na to nie patrzył czy bity czy nie.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16192
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

04 Kwi 2017, 06:10

jacekg93 napisał(a):Bezwypadkowe, powypadkowe co to za różnica przecież jeździć będzie. Takie głupoty wam ludzie wciskają że jak powypadkowe to już lepiej nie kupować. Ja kupiłem powypadkowego Forda Edge w dobrej cenie i jeździ fajnie. Nieraz lepiej wyjdziesz na powypadkowym jak bezwypadkowym.

dawno takich głupot nie czytałem - to, że jesteś Januszem biznesu, że kupisz trupa dla rocznika i świeższego modelu, to nie znaczy, że jesteś sprytny
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010