Montaż dodatkowych elementów nadwozia - status prawny

Montaż dodatkowych elementów nadwozia - status prawny

30 Gru 2015, 13:28

Witam,

Mam pytanie odnośnie ograniczeń jakie nakłada Polaskie prawo na montaż dodatkowych elemntów dekoracyjnych na nadwoziu samochodu.

Planuję zakup furgonetki i przerobienie jej na food trucka. Spędziłem ostatnio trochę czasu w stanach i pod moje miejsce pracy przyjeżdżało np. coś takiego:
Image

Zastanawia mnie jak odnosi się do takich modyfikacji Polskie prawo. Nie byłem w stanie znaleźć nic na ten temat w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z 2003r. Nr 32 poz. 262 z późn. zm.).

Osobiście chciałbym przerobić furgonetkę na styl militarny i tutaj dochodzimy do sedna problemu:

Czy mogę zamontować na dachu replikę armaty? :)
Tim
Obserwowany

Prawo jazdy od: 07 05 2007
Auto: Alfa Romeo 147
Paliwo: Diesel

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Mitsubishi Pajero Dakar Mitsubishi Pajero Dakar
    Mitsubishi Pajero 2012 DAKAR otrzymał turbodoładowaną, 200-konną jednostkę napędową o pojemności 3,2 litra, spełniającą normy EURO5 z zamkniętym filtrem cząstek stałych DPF w standardzie. Dzięki zmodernizowanej jednostce ...
    BMW M1 Hommage 2008 BMW M1 Hommage 2008
    Koncept zbudowany w celu uczczenia dwóch protoplastów: BMW M1 (1978) oraz BMW Turbo (1972). BMW M1 Hommage potwierdza zatem przywiązanie marki do historii i demonstruje sposób, w jaki dziedzictwo BMW ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      passat b5 german style
      Monster Truck Rock Star, 11
      S2020005