Motorower vs skuter vs quad - Pomóżcie !

08 Lip 2015, 08:38

Witam mam 16 lat i chce sobie kupić coś z tych rzeczy. Ale nie wiem co. Quad najbardziej przypadł mi do gustu i najlepiej mi się nim jeździ. Tata mówi żebym kupił sobie skuter (jakiś chiński używany do 2200) lub taki motorower [link do oferty na Olx wygasł]. Ja osobiście jestem uparty i chce quada ale oczywiście 125 albo 150. Jak wy byście zrobili ? Proszę o jakąś radę i opinie

@EDIT
I mam jeszcze takie 1 pytanie. Czy ten motor co wysłałem link ma jakieś blokady ? Da rade je zdjąć samemu ? Jakie prędkości będzie osiągał ? Ile ma tych blokad ?
FounD
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 02 06 1998
Auto: Nie mam

08 Lip 2015, 23:23

FounD napisał(a):I mam jeszcze takie 1 pytanie. Czy ten motor co wysłałem link ma jakieś blokady ? Da rade je zdjąć samemu ? Jakie prędkości będzie osiągał ? Ile ma tych blokad ?

Skuter po odblokowaniu myślę że osiągnie tak około 70 km/h ale w wieku 16 lat jak masz kartę motorowerową to lepiej nie ściągaj blokad bo to grozi poważnymi konsekwencjami o których mowa w tym artykule:
http://www.scigacz.pl/Blokady,w,skutera ... ,4581.html
Tu masz też o tych blokadach gdzie są.
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

10 Lip 2015, 10:53

skutery chyba zgrabniejsze:)
smaur
Początkujący
 
Posty: 101
Prawo jazdy: 15 10 1986
Auto: Volvo s 60

11 Lip 2015, 20:05

Krzychu napisał(a):Skuter po odblokowaniu myślę że osiągnie tak około 70 km/h ale w wieku 16 lat jak masz kartę motorowerową to lepiej nie ściągaj blokad bo to grozi poważnymi konsekwencjami o których mowa w tym artykule:
http://www.scigacz.pl/Blokady,w,skutera ... ,4581.html
Tu masz też o tych blokadach gdzie są.

Krzysiu karta motorowerowa już nie istnieje. W wieku 14 lat możesz zrobić sobie prawo jazdy AM na 50ccm czyli skuter lub motorower. A w wieku 16 lat prawo jazdy kategorii A1, czyli do 125ccm ale nie może przekroczyć 15KM.
Na pewno nie kupuj żadnego chinola. Wysoka awaryjność, słabe osiągi a jakość wykonania porażka. Przejdź się do Tesco i usiądź na takim wynalazku a później na jakimś markowym skuterze. Do 2200zł możesz znaleźć coś markowego. Idealnym wyborem będzie Peugeot Speedfight 2.
http://olx.pl/oferta/peugeot-speedfight-2-CID5-IDaQTln.html#698b20e102
v-max ~90km/h
Na porządny markowy, używany motorower masz za mały budżet. Tu najtańszy sensowny sprzęt to Derbi Senda. Od 3000zł się zaczynają.
Quad 125/150 za tyle to będzie chinol i tylko po podwórku albo po drogach polnych tym pojeździsz bo w większości nie mają homologacji.
DamianCAR
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 840
Zdjęcia: 6
Miejscowość: Warszawa
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: E36, Opel Vectra C
Silnik: m50b25, 2.0T + LPG
Skrzynia biegów: Manualna

11 Lip 2015, 22:37

DamianCAR napisał(a):Krzysiu karta motorowerowa już nie istnieje. W wieku 14 lat możesz zrobić sobie prawo jazdy AM na 50ccm czyli skuter lub motorower. A w wieku 16 lat prawo jazdy kategorii A1, czyli do 125ccm ale nie może przekroczyć 15KM.

Wiem o tym ale jeszcze niektórzy robili sobie karty motorowerowe w wieku powiedzmy tych 14, 15 lat i ona jak robiłeś ją przed tymi całymi zmianami i wprowadzeniem kategorii AM to ona dalej jest aktualna i nie wiem czy autor ją posiada czy zrobił kategorię A1, bo jak ją ma to może odblokować sobie skuter ale on już nie jest skuterem i jak pisali w tym artykule to chyba trzeba już rejestrować go jako motocykl bo inaczej grożą za to jakieś tam konsekwencje.
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

12 Lip 2015, 09:15

Krzychu napisał(a):bo jak ją ma to może odblokować sobie skuter ale on już nie jest skuterem i jak pisali w tym artykule to chyba trzeba już rejestrować go jako motocykl bo inaczej grożą za to jakieś tam konsekwencje.

Proszę cię :lol: :lol: :lol:
Ty na serio myślisz że te skutery, które widzisz na ulicach są zablokowane na 45km/h?
W razie kontroli patrzą na to co masz wbite w dowód. Myślisz że policja wyda 150zł żeby pojechać z tobą na hamownię w celu sprawdzenia mocy? Albo rozbiorą przy tobie silnik? :lol: :lol: :lol: :lol:
Zawsze można kupić 125ccm zarejestrowane na 50ccm. W sensie 50tke przerobioną na 125tkę, która w dowodzie ma 50ccm.
DamianCAR
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 840
Zdjęcia: 6
Miejscowość: Warszawa
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: E36, Opel Vectra C
Silnik: m50b25, 2.0T + LPG
Skrzynia biegów: Manualna

12 Lip 2015, 09:22

DamianCAR napisał(a):Ty na serio myślisz że te skutery, które widzisz na ulicach są zablokowane na 45km/h?

Wiadomo że nie wszystkie są zablokowane, nawet w czwartek wyprzedzałem jeden skuter jadący około 80 km/h ale są też ludzie, którzy mają zablokowane i nie odblokowują ich ale coraz mniej tych ludzi jest.
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

18 Lip 2015, 10:28

DamianCAR napisał(a): Krzychu napisał(a):
bo jak ją ma to może odblokować sobie skuter ale on już nie jest skuterem i jak pisali w tym artykule to chyba trzeba już rejestrować go jako motocykl bo inaczej grożą za to jakieś tam konsekwencje.


Proszę cię :lol: :lol: :lol:
Ty na serio myślisz że te skutery, które widzisz na ulicach są zablokowane na 45km/h?
W razie kontroli patrzą na to co masz wbite w dowód. Myślisz że policja wyda 150zł żeby pojechać z tobą na hamownię w celu sprawdzenia mocy? Albo rozbiorą przy tobie silnik? :lol: :lol: :lol: :lol:
Zawsze można kupić 125ccm zarejestrowane na 50ccm. W sensie 50tke przerobioną na 125tkę, która w dowodzie ma 50ccm.

ale w razie przypadkowego pomiaru radarowego wyjdzie co trzeba i będzie bambucza, a policja nie jeździ z Tobą tylko zabiera dowód kieruje do odpowiedniego diagnosty (konkretnego) gdzie wszytko wychodzi po 5 minutach a gość ma podpisaną umowę z Nimi nie z kim innym i na pewno Ci się nie podłoży :mrgreen:
to jak z motocyklami rejestrowanymi na 125 a w rzeczywistości mającymi dużo więcej :mrgreen:
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP
 
Posty: 6650
Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)

19 Lip 2015, 09:27

Śmigałem Yamahą Dt 50 odblokowaną ponad 2 lata, no niestety bez prawka AM, mieszkam w małej miejscowości więc policji zawsze się jakoś tłumaczyłem i poszło.
Raczej nikt nie robi skuterem/motorowerem długich tras na których może zostać capnięty przez "obcą" policję :D
Vogue
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 177
Prawo jazdy: 14 04 2012
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Lexus GS 300
Silnik: 3.0 V6 249KM
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2008

26 Lip 2015, 14:46

skuter
borsuk
Nowicjusz
 
Posty: 34
Auto: Opel astra

09 Mar 2016, 13:19

Ja od lat jestem wierny marce kawasaki.
Uwielbiam ich motocykle nie tylko do jazdy rekreacyjnej ale i do poszalenia na drodze.
Sam planuje upolować u nich jakiś nowy motocykl dla siebie.
albin67
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 17 05 1988
Przebieg/rok: 3tys. km
Auto: Audi A4

10 Mar 2016, 09:53

Przede wszystkim wybierz coś ze sprzęgłem i manualną skrzynią biegów. Obycie z tym na pewno przyda Ci się na przyszłość, a też inna przyjemność jazdy jak możesz sobie pomieszać biegami :ok:
MotoMice
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 13 08 1994
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiat Grande Punto
Silnik: 1.9 mjet 130 km
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

28 Kwi 2016, 22:03

Może np.Peugeot? Jak chcesz się rozeznać cenowo, to można rzucić okiem choćby na scooter.com.pl - mają ich tam troszkę
piegus
Początkujący
 
Posty: 98
Auto: fiat

05 Maj 2016, 23:12

Dobra strona, kupowałam kiedyś w jednym z ich punktów, jako zupełny laik - nie wcisnęli byle czego, wytłumaczyli, odpowiedzieli na wszystkie pytanie - wielki plus za to! Mowa konkretnie o tym we Wrocławiu :)
kryształ
 

06 Maj 2016, 06:57

MotoMice napisał(a):Przede wszystkim wybierz coś ze sprzęgłem i manualną skrzynią biegów. Obycie z tym na pewno przyda Ci się na przyszłość, a też inna przyjemność jazdy jak możesz sobie pomieszać biegami :ok:

Zgadza się, do tego skuter służy raczej do spokojnego przemieszczania się, a moto na większych kołach IMO jest bardziej przyjemne(i bezpieczne) do jazdy.
W tym budżecie dobrym rozwiązaniem może byś stary simson(były też enduro) przerobiony na 70-kę, były kiedyś, a może i są do tej pory gotowe zestawy do takich przeróbek.
[link do oferty na Allegro wygasł]
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3680
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna