Mrugająca kontrolka świec żarowych Carina E

02 Sie 2009, 21:22

Witam!

mam problem z moją Toyotą 2.0TD 97'

Po przejechaniu kilku/kilkunastu kilometrów zapala się kontrolka świec żarowych i miga.
Przestaje migać dopiero po ponownym uruchomieniu silnika i znowu jak na początku.

Co to może być?

Pozdrawiam - almarjur :)
almarjur
Nowicjusz
 
Posty: 15
  • 03 Sie 2009, 12:35

    almarjur napisał(a):Witam!

    mam problem z moją Toyotą 2.0TD 97'

    Po przejechaniu kilku/kilkunastu kilometrów zapala się kontrolka świec żarowych i miga.
    Przestaje migać dopiero po ponownym uruchomieniu silnika i znowu jak na początku.

    Co to może być?

    Pozdrawiam - almarjur :)


    po prostu świece żarowe do wymiany - wykręć świece żarowe i sprawdź czy która szwankuje - ja wymieniłbym komplet :P
    Proste są dla szybkich samochodów, zakręty dla szybkich kierowców - Colin McRae
    adam-and1
    Aktywny
     
    Posty: 479
    Miejscowość: Katowice
    Przebieg/rok: 15tys. km
    Auto: szukam igły ;-)
    Paliwo: Benzyna

    03 Sie 2009, 13:58

    jeszcze co zauważyłem:

    dzieje się tak przy mocnym przyspieszaniu:

    jadąc 120km/h na 5 biegu wciskam gaz do konca i w 80% zaczyna migac kontrolka.

    Jeszcze wpadłem na pomysł, że może być uszkodzone to urządzenie, które odpowiada za grzanie świec(przy rozruchu - decyduje ile mają się świece grzac)
    almarjur
    Nowicjusz
     
    Posty: 15
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Uważaj na czarny lód na drodze - niewidoczne zagrożenie
      Gdy temperatura powietrza w ciągu dnia wynosi kilka stopni na plusie, a nocą spada poniżej zera, są to sprzyjające warunki do powstawania tzw. czarnego lodu, czyli prawie niewidocznej, cienkiej warstwy zamarzniętej wody pokrywającej ...
      Kierowcy groźniejsi od piorunów w czasie burzy
      W czasie burzy wielu kierowców najbardziej obawia się wyładowań elektrycznych, choć tak naprawdę dużo większe zagrożenie stanowią nieprzewidywalne zachowania innych uczestników ruchu oraz kiepska widoczność, ...