MTM czy Getz?

24 Kwi 2009, 00:58

Zmuszony jestem wymienić pompę paliwa a dokładnie samą obudowę,ale tylko w kpl. są na Allegro. Zamierzam kupić jakiś zamiennik (tańszy),ale nie wiem,które są lepsze. Jeśli ktoś miał do czynienia z markami podanymi w temacie proszę o opinie! Z góry dziękuję!
punkt
Nowicjusz
 
Posty: 16
Miejscowość: z miasta

26 Kwi 2009, 11:59

Zobacz tylko kto jest producentem tzn.skąd pochodzą te firmy by nie była to chińszczyzna,ja kupiłem tani zamiennik pompy paliwa tylko raz i ostatni w życiu ,wytrzymał mi tylko ok.500 kilosow,kup sobie markowy sprzęt taka moja rada a dlaczego?Gdy ci strzeli na drodze to koszty jakie są?!Ja dobrze że mialem w bagażniku tego starego BERA a wymieniłem go po to by mieć pompę zapasową w bagażniku bo jeżdzilem w dalekie trasy za granicę,pompa ta nowa strzeliła mi nocą na terenie Austrii na takich wyd....yskach,że zalałem się potem.Dobre tanie pompy produkują Włosi.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

17 Cze 2009, 05:52

PhantomASA1 napisał(a): Dobre tanie pompy produkują Włosi.


Za Twoją radą kupiłem włoską firmy Meat & Doria (~160zł)! Pompa daje rade jak narazie, żadnych niepokojących objawów. :wink:
punkt
Nowicjusz
 
Posty: 16
Miejscowość: z miasta

17 Cze 2009, 18:29

Ja kupiłem włoską pompę do mego Mercka,zapłaciłem 80 zł,już zrobilem na niej ponad 100 kkm,ostatnio rozbierałem ją z ciekawości(rozbieralna jest) w środeczku jest w stanie idealnym,nadal cichutko chodzi.Pamiętaj że jeżdzę na gazie praktycznie cały czas :shock: To świadczy jakie Wlosi robią dobre cześci,ta pompa chodzi praktycznie na sucho.Tani zamiennik siadł mi po ok.500 km za granicą (kosztowala 40 zł!Ty kupiłeś na pewno pompę lepszą od tej którą ja mam.Gdybym chcial kupić tej firmy jaka była oryginalna to musiałbym bulnąć teraz ok 400-500 zł!Najważniejsze,że pisze ci Made in Italy a nie China,dobrze zrobiłes! :wink: Ach cewkę zapłonową też mam włoską od 5 lat ,nie mam zadnych problemów ,kosztowała 70 zł!Pozdrawiam :smile:
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

18 Cze 2009, 06:26

160zł kosztowała kompletna z koszem,bo całość musiałem wymienić, więc czy lepsza od Twojej trudno powiedzieć. :wink:
Ogólnie jeżdże na paliwie 95 ale zastanawiam się czy by nie zatankować pare razy 98 aby jej "dobrze" zrobić :idea: :mrgreen:
Pozdrawiam!
punkt
Nowicjusz
 
Posty: 16
Miejscowość: z miasta

18 Cze 2009, 20:08

nie ,nie zrobisz lepiej pompie,jeśli producent zaleca 95-tkę to takie paliwo sobie lej.

[ Dodano: Pią Cze 19, 2009 21:31 ]
Punkt, dzisiaj zobaczyłem na tę twoją pompę!Ta firma istnieje od 1945 r,wiesz jaka jakość?! :shock: Daj spokój TURYN to nie byle co a pompy MTM lub GETZA ?!Siadają nawet po 3 miechach użytkowania,ty tylko pilnuj by paliwa w zbiorniku ci nie brakło(zatrzesz pompę),ogólnie zasady bezawaryjnej eksploatacji takich pomp,najlepiej nigdy nie dopuszczać do tego by w baku pozostawała rezerwa,najlepiej jest jeżdzić na zatankowanym minimum do połowy zbiorniku.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)