Nagrzewnica Elektryczna-Czy jest coś warta?

Nagrzewnica Elektryczna-Czy jest coś warta?

19 Gru 2009, 20:29

Nie wiedziałem w jakim dziale wstawić ten post.
Mam pytanie czy ktoś testował to urządzenie?

[link wygasł]

Potrzebuję takiej opcji gdyż zdarza mi sie oczekiwać w zimie kilka godzin na przejściu granicznym a w zimie nie jest to przyjemne,kilku godzinny postój z odpalonym silnikiem raczej odpada.Chce zastosować to ustrojstwo w samochodzie osobowym.Co koledzy na to?
chicken19
Zaawansowany

Re: Nagrzewnica Elektryczna-Czy jest coś warta?

20 Gru 2009, 10:18

Kilka godzin może ci rozładować akumulator ale i tak wątpie czy da rade ogrzać auto -ale zawsze mozesz przetestować.
piotrpz87
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Szczecin
Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: Mazda 6
Silnik: 2,3
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

20 Gru 2009, 12:13

Jak masz porządny akumulator to takie rozwiązanie może być dobre. Najlepiej sprawdzi się również przy wsiadaniu do zimnego auta, można włączyć zaraz po odpaleniu silnika i już mamy ciepłe powietrze w środku zanim się silnik rozgrzeje.
Serce bije w tempie obrotów maszyny
bodziokardasz
Zaawansowany

Miejscowość: Czarna Ziemia

20 Gru 2009, 13:03

Nie bardzo widzę sens takiego urządzenia. OK, stoi na granicy i Ci zimno - zgoda. Tylko, że potrzebny dobry akumulator. Jak jest mróz na zewnątrz, to kilka razy po kilka godzin i kupujesz drugi akumulator.
Auto osobowe z zapalonym silnikiem na biegu jałowym spala ok. pół litra na godzinę. Mowa oczywiście o rozgrzanym silniku.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

20 Gru 2009, 13:19

Dishman...zainteresowało mnie te pół litra... :smile:
A tak na poważnie,to ciekawe czy ktoś kiedyś to sprawdził..?
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 18
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy od: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: różne ,ale ulubiona-Laguna 2,0
Silnik: 114 KM,
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

20 Gru 2009, 13:56

artur73 napisał(a):Dishman...zainteresowało mnie te pół litra... :smile:
A tak na poważnie,to ciekawe czy ktoś kiedyś to sprawdził..?

Ktoś kiedyś sprawdził w traktorze :P był włączony całą noc w mróz wielki bo na drugi dzień by nie odpalił.. spalił wtedy.. ileśtam, nie pamiętam.. i po pewnych przeliczeniach i uproszczeniach wyszło że auto spala koło 0,5 litra / h.
<b>don't stop tryin'
one day you
you will flyin'
qki007
Stały forumowicz

Zdjęcia: 9
Miejscowość: Zamość
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Volvo V40 Cross Country uterenowiony hatchback Volvo V40 Cross Country uterenowiony hatchback
    Podczas targów motoryzacyjnych w Paryżu, na stoisku Volvo oprócz Volvo V40 R-Design, zostanie zaprezentowane całkowicie nowe Volvo V40 Cross Country. Ten crossover wyróżnia się podniesionym o 40 mm zawieszeniem ...
    BMW Z4: roadster przyszłości BMW Z4: roadster przyszłości
    Nowe elementy zewnętrzne, staranne modyfikacje we wnętrzu, nowy pakiet wyposażenia i nowy podstawowy wariant silnikowy BMW Z4 powodują, że na salonie NAIAS 2013 w Detroit samochód będzie wyglądał jeszcze bardziej atrakcyjnie ...

• Re: Nagrzewnica Elektryczna-Czy jest coś warta?

20 Gru 2009, 17:03

artur73 napisał(a):A tak na poważnie,to ciekawe czy ktoś kiedyś to sprawdził..?

Takie informacje znalazłem w internecie. Sam nigdy nie testowałem. Mając 50 litrowy bak musiałbym przeznaczyć na taki test ponad 200 zł i grzać silnik przez 100 godzin, czyli 4 dni.

Pali mało, bo nie ma obciążeń. Auto stoi, a paliwo potrzebne jest tylko do podtrzymania spalania. Najniższe możliwe obroty.
    Dishman
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

27 Gru 2009, 01:01

Kupiłem tą nagrzewnicę rok temu. Taka sama. Efekt? Leży zakurzona. Powietrze, które wydmuchiwała - ledwie letnie. Nie nadaje się do niczego. Poza tym jakość wykonania tragiczna. Zdecydowanie odradzam. Wystarczy, że ja wyrzuciłem pieniądze w błoto.
    kkuba45
    Nowicjusz

09 Gru 2012, 00:07

wiem że odgrzewam kotleta ale żadne auto nie spali w godzine pół litra paliwa a co najmniej 4 litry mam webasto i pali o,4 litra na godzinę a gdzie tu silnik z 4 cylindrami wystarczy w nowszym aucie jechać powoli z górki na biegu jałowym i spojrzeć na kompa na chwilowe spalanie .
    stasiu1971
    Początkujący

Miejscowość: Katowice

• Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      GTP Light
      Jaguar