Najlepszy samochód do dojazdów do pracy

28 Wrz 2012, 15:18

Jak dotrzeć z punktu A do punktu B zużywając jak najmniej paliwa i podróżując możliwie jak najwygodniej? TotalCarScore.com sugeruje skorzystanie ze stuprocentowo elektrycznego Nissana LEAF, który niedawno został uznany za najlepszy samochód do dojazdów do pracy.

Najlepszy samochód do dojazdów do pracy

TotalCarScore.com to witryna internetowa oceniająca pojazdy na podstawie opinii z miarodajnych źródeł, takich jak Consumer Guide, Edmunds.com, MSN Autos, US News/World Report, The Car Connection, National Highway Traffic Safety Administration (Narodowa Agencja ds. Bezpieczeństwa Drogowego) oraz Insurance Institute for Highway Safety (Instytut Ubezpieczeń i Bezpieczeństwa Drogowego). Przy wyborze "10 najlepszych samochodów do dojazdów do pracy" pod uwagę brana jest łączna punktacja oraz zużycie paliwa w cyklu miejskim.

POLECAMY Nissan LEAF ustanawia rekord jeździe na wstecznym w Goodwood

"Kryteria te podobają nam się szczególnie ze względu na fakt, że uwzględniają podstawowy atut modelu LEAF - zerową emisję bez uszczerbku dla osiągów" - powiedział Brendan Jones, dyrektor ds. marketingu i strategii sprzedaży pojazdów elektrycznych. "Z naszych danych wynika, że właściciele Nissanów LEAF przejeżdżają dziennie średnio 31 mil (50 km), co oznacza, że ten samochód idealnie zaspakaja codzienne potrzeby w zakresie przemieszczania się w przypadku większości Amerykanów".

Najlepszy samochód do dojazdów do pracy

Nissan LEAF nie zużywa benzyny, oferując przy tym podróż w ciszy, dobre właściwości jezdne oraz bogate wyposażenie, dzięki któremu prowadzenie pojazdu staje się jeszcze łatwiejsze i wygodniejsze. Standardowe wyposażenie Nissana LEAF SV obejmuje między innymi podgrzewane przednie i tylne fotele, podgrzewane lusterka boczne, podgrzewane koło kierownicy, automatycznie włączane i wyłączane diodowe reflektory, system nawigacji, usługę telematyczną CARWINGS, moduł Bluetooth® umożliwiający korzystanie z telefonu bez używania rąk oraz radio satelitarne XM® (wymaga wykupienia sprzedawanego osobno abonamentu XM®).

Dodatkowe opcje znajdujące się w wyposażeniu Nissana LEAF SL to między innymi port szybkiego ładowania 480 V poziomu 3, światła przeciwmgielne, panel fotowoltaiczny, tylny spojler oraz kamera cofania przydatna szczególnie przy parkowaniu na ulicy.

Najlepszy samochód do dojazdów do pracy

POLECAMY Nissan LEAF w wynajmie krótkoterminowym w Paryżu i Londynie

Nissan LEAF oferowany w całych Stanach Zjednoczonych to pierwszy na świecie w pełni elektryczny i zeroemisyjny pojazd przeznaczony na masowy rynek oraz pierwszy samochód elektryczny dostępny dla każdego, w całym kraju.

źródło: Nissan
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3781
Zdjęcia: 13077
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Tesla Model Y

28 Wrz 2012, 18:23

Nie ważne jako auto, ważne ile osob składa się na paliwo :D, wtedy są oszczędności.
czarkoo
Nowicjusz
 
Posty: 7
Prawo jazdy: 01 01 2007
Auto: audi a3

01 Paź 2012, 06:07

Ciekawe kiedy u nas zaczną takie jeździć masowo i czy w ogóle.
mahler
Nowicjusz
 
Posty: 11
Prawo jazdy: 16 02 1970
Auto: skoda

22 Mar 2013, 22:55

Jak to mówią złośliwi - najlepszy samochód jest służbowy ;)
michał678
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: Skoda Octavia
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Manualna

23 Mar 2013, 14:09

Ja dla mnie Yaris najbardziej oszczędny. A jeśli liczyć podwożone osoby które rzucą grosza to jeżdżę na wodę ;D
karlo92
Nowicjusz
 
Posty: 12
Auto: Bentley Continental GT
Silnik: VW Golf 3

23 Mar 2013, 17:07

W Polsce najlepiej jakiegoś małego Suva np. Forda Kugę
Matt07
Nowicjusz
 
Posty: 12
Auto: Ford Kuga
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Opel Mokka crossover produkowany będzie w Europie
    W 2014 roku Opel rozpocznie produkcję crossovera Mokka w zakładzie w Saragossie (Hiszpania). Wysoki poziom globalnego popytu na kompaktowe SUV-y daje dodatkowe możliwości wykorzystania mocy zakładu. Opel Mokka będzie produkowany ...

23 Mar 2013, 17:08

Dobry byłby też Toyota Rav4
Matt07
Nowicjusz
 
Posty: 12
Auto: Ford Kuga

23 Mar 2013, 17:09

Jak dla mnie to najlepiej BMW X6
Matt07
Nowicjusz
 
Posty: 12
Auto: Ford Kuga

23 Mar 2013, 17:09

Jak dla mnie to najlepiej Audi Q7
Matt07
Nowicjusz
 
Posty: 12
Auto: Ford Kuga

23 Mar 2013, 17:10

Jak dla mnie to najlepiej Audi Q3
Matt07
Nowicjusz
 
Posty: 12
Auto: Ford Kuga

23 Mar 2013, 17:10

Jak dla mnie to najlepiej Audi Q5
Matt07
Nowicjusz
 
Posty: 12
Auto: Ford Kuga

23 Mar 2013, 17:11

Jak dla mnie to najlepiej Toyote Land Cruiser V8
Matt07
Nowicjusz
 
Posty: 12
Auto: Ford Kuga

23 Mar 2013, 17:12

Jak dla mnie to najlepiej Touarega
Matt07
Nowicjusz
 
Posty: 12
Auto: Ford Kuga

23 Mar 2013, 17:12

Jak dla mnie to najlepiej CRV
Matt07
Nowicjusz
 
Posty: 12
Auto: Ford Kuga

23 Mar 2013, 17:13

Jak dla mnie to najlepiej BMW 5
Matt07
Nowicjusz
 
Posty: 12
Auto: Ford Kuga