Najtańsze OC dla młodego - polisa w innej firmie?

01 Sie 2009, 00:17

Witam,
Po pierwsze pytanie do młodych użytkowników tutaj, gdzie jesteście ubezpieczeni i ile płacicie za dane autko? Chodzi mi o użytkowników poniżej 25 lat i prawo jazdy poniżej 2 lat.
Po drugie słyszałem, że można zarejestrować autko na osobe z full zniżkami, samemu będać współwłaścicielem. Polise przenieść do innnej firmy niż właściciel z full zniżkami.
Wtedy w razie wypadku osoba ta straci żniżki w tej drugiej firmie.

Czy ten sposób nadal działa, czy towarzystwa ubezpieczeniowe nadal nie mają wspólnej bazy?


Pozdrawiam.
Raga
Nowicjusz
 
Posty: 19
Miejscowość: Dolny Śląsk

01 Sie 2009, 08:55

Moim zdaniem, młodzi użytkownicy poniżej 25 lat z prawej jazdy poniżej 2 lat powinni się nauczyć, że takich tematów było już kilkanaście i wystarczy użyć opcji szukaj / przejrzeć kilka ostatnich stron podforum.
menajev
Początkujący
 
Posty: 115
Prawo jazdy: 01 01 2001

03 Sie 2009, 15:21

w skrócie:
zasadniczo można tak zrobić, wymagane będzie darowanie części samochodu
tu umowa darowizny
http://www.druki.rejestracjasamochodu.pl/pobierz/77/umowa_darowizny_samochodu_pdf.html

lub kupić razem
tu umowa kupna
http://www.druki.rejestracjasamochodu.pl/pobierz/74/umowa_kupna_samochodu_wspolwlasciciel_kupujacy_pdf.html

tu można trochę więcej na temat kupowania na współwłasność poczytać
http://www.druki.rejestracjasamochodu.pl/umowa-kupna-samochodu/32/Umowa_kupna__wspolwlasciciel.html

Obliczanie składki OC odbędzie się tak:
najpierw zniżki odejmą, do tego co zostanie dodadzą zwyżki (lub odwrotnie)

nie zapomnij wypełnić druku PCC-3 i zapłacić podatku
tu możesz wypełnić i wydrukować druk
http://www.druki.rejestracjasamochodu.pl/deklaracja-akcu-vat-25-on-line.html
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz
 
Posty: 1029
Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam

21 Wrz 2014, 08:43

Osobiście przy kupnie polisy zalecam porozglądać się na stronach oferujących porównywarki ubezpieczeń bo tutaj ceny są rzeczywiście jak u ubezpieczycieli a do tego wariantów az 38 zakresu OC AC czy assistance. Z allianz nawet 10% upustu można uzyskać, jak się zdąży do końca września. Warto najpierw przeglądnąć, to akurat nic nie kosztuje a młodzi kierowcy nie u wszystkich muszą mieć drogo
Albanax
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 13 06 1980
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: nie mam

28 Wrz 2014, 19:23

No właśnie dla młodych to zawsze maja wysokie ceny, no ale to wszędzie tak jest. Cena jest dość istotna, więc przez te przeglądarki i kalkulatory łatwiej wyszukać dobrą ofertę, nie trzeba chodzić po oddziałach. Ostatnio wyliczałam sobie w liberty OC wraz z assistance https://rankomat.pl/kalkulator-oc-ac/ tylko to assistance w takiej podstawowej wersji dodatkowo. Opinie mają dość dobre, a jako mało doświadczony kierowca to chyba warto skorzystać z takiej dodatkowej ochrony ubezpieczeniowej.
penneloppa
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: Audi

15 Paź 2014, 13:54

Ja też polecę od siebie porównywarke rankomat wpisujesz parę danych ( ale nie osobowe tylko te potrzebne do wyliczenia składki ) i masz porównane oferty i zakresy ubezpieczeń z wielu firm.
Maks86
Nowicjusz
 
Posty: 29
Auto: Mazda cx7
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Prawidłowe wyposażenie apteczki samochodowej
    Obecnie w aucie musimy mieć apteczkę zgodną z normą DIN 13164 która przewiduje następujące wyposażenie: 1) Plaster 5mx2,5cm 1szt 2) Plaster z opatrunkiem 10x6cm 8szt 3) Nożyczki 1szt 4) Chusta trójkątna 2szt ...

15 Paź 2014, 16:19

Ten rankomat to tylko porównanie czy za jego pośrednictwem można ugrać jakąś zniżkę ?
gieniu77
Nowicjusz
 
Posty: 4
Miejscowość: Zgierz
Prawo jazdy: 16 07 1979
Auto: Koleos

16 Paź 2014, 18:10

gieniu77 napisał(a):Ten rankomat to tylko porównanie czy za jego pośrednictwem można ugrać jakąś zniżkę ?
Chyba jasno wynika do czego sluzy ten rankomat.Mozesz jedynie porównac sobie oferty FU i wybrac dla siebie najlepszą/czyt.najtańszą/...
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6172
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

21 Paź 2014, 23:02

A ja Ci nie polecę rankomatu z tego względu, że zamiast "17 towarzystw" otrzymasz ofertę tak naprawdę 4-6, a resztę musisz wypełniać inne kalkulacje, albo kontaktować się z agentem. Są inne porównywarki, które lepiej się sprawdzają no i oczywiście stare, dobre, stacjonarne multiagencje :)
Finansolog
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 113
Prawo jazdy: 10 10 2007
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: BMW
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna

22 Paź 2014, 20:49

Nie przesadzałbym że tylko 4-6 ofert Ci wyskoczy, zależy też czego szukasz, jakie parametry. A co do porównania to ten Rankomat nie tylko porównuje bo można też kupić na stronie polisę, Jak masz z gotową ceną to nie dzwonisz do agenta tylko przez neta załatwiasz.
Maks86
Nowicjusz
 
Posty: 29
Auto: Mazda cx7