Nie mogę otworzyć wlewu paliwa Skoda Felicia 98r.

17 Sty 2018, 18:04

Witam. Nie wiedzialem ktory dział bedzie najodpowiedniejszy do tego problemu, takze zalozylem temat tutaj. A oto problem. "Nowe" auto. Zajechalem na stacje i chcialem zatankowac. Podchodze do wlewu paliwa, jest zablokowany. Wkladam kluczyk do korka, przekrecam, i korek zaczyna sie krecic z tym że... się nie odkreca. Krece w prawo, probuje zakrecic, nie ma oporów. Krece w lewo, korek sie nie odkreca, tez brak oporów. Przkrecam kluczyk ponownie, korek jest zablokowany. I tak w kolko. Nie moge sie doatac do baku. Wie ktos jak to rozwiazac? Moze jest jakies specjalne zabezpieczenie w Felci, ktorego nie znam z racji krotkiego uzytkowania auta? Dodam, ze wczesniej wlewalem paliwo, z tym, ze nie musialem przekrecac kluczyka, bo korek byl luzny. Dzisiaj dopiero, aby zaczal sie krecic musialem przekrecic kluczyk... Ratujcie, bo paliwo sie konczy!
88Stefan88
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 11 05 2009
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Citroen Saxo
Silnik: 1.1i 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998

17 Sty 2018, 18:14

Dział problemy teczniczne byłby odpowiedni bo z elektryką to nie ma nic wspólnego.
Korek przytrzymaj żeby się nie obkręcał i wtedy kręć kluczykiem, tak probowałeś?
Jeżeli nie da rady trzeba będzie użyć siły i rozwiercić wkładkę.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16135
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

17 Sty 2018, 19:09

Powinno być tak, że wkładasz i przekręcasz kluczyk a następnie odkręcasz korek. Na wyjętym korku przekręcasz kluczyk i wyjmujesz lub zakręcasz korek i dopiero wyjmujesz kluczyk.
Ja kiedyś miałem taki problem w innym aucie że korek tak się jakoś zassał że trzeba było bardzo dużo siły użyć żeby go odkręcić.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

10 Mar 2018, 12:17

Wtedy sobie poradziłem, trzeba było siłowo. Dzięki za pomoc i sorry za tak późny odzew, ale dawno mnie tu nie było:P
88Stefan88
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 11 05 2009
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Citroen Saxo
Silnik: 1.1i 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Zmęczony kierowca - mikrosen i zaśnięcie za kierownicą
    Pomimo tego, że zmęczenie lub zaśnięcie za kierownicą zajmuje w statystykach policyjnych w Polsce i na świecie dalekie miejsca w klasyfikacji przyczyn wypadków, to szacuje się, że w rzeczywistości stanowi istotną przyczynę ...
    Audi A3 Sportback g-tron
    Audi A3 Sportback g-tron to wielki krok marki na drodze ku zrównoważonej mobilności. Kompaktowy pięciodrzwiowy samochód, który zadebiutuje pod koniec 2013 roku, do napędu wykorzystuje Audi e-gaz, paliwo ...