Nie pali przy pierwszym uruchomieniu

21 Lis 2018, 01:10

Witam!
Mam problem, mechanicy też nie wiedzą co się dzieje... przy spadkach temperatur takich jak 0 stopni czy -1,-2 auto przy pierwszym odpaleniu się przycina, nie chcę kręcić.. jest zacinka, i po tym dopiero jakoś odpali z ledwo biedą. Dzieje się to wyłącznie przy pierwszym odpaleniu w danym dniu.. potem już kręci elegancko, bez żadnych przycięć.. ale jak mowie, postoi nawet jeden dzień i te 1 kręcenie jest naprawde ciężkie... akumulator był sprawdzany jest okej, z rozrusznikiem, alternatorem również wszystko dobrze, rozrusznik był nawet nowy kupowany.. z masą również wszystko dobrze.. prąd nigdzie nie ucieka to wszystko było sprawdzane.. ale pierwsze kręcenie jest tragiczne, a co mówić gdy temperatury naprawde będą na minusie? nie wiem co robić co sprawdzać już wiecej nie mam pomysłów..

VW Polo 1998r benzyna
Luka12333
Nowicjusz
 
Posty: 4
  • 22 Lis 2018, 14:08

    Przy takim problemie głównie bym podejrzewał rozrusznik.

    Mógłby być jeszcze olej który jak jest zimny to stawia większe opory ale to przy niższych temperaturach raczej. Jakim olejem masz zalany silnik?

    Czy jest różnica jak odpalasz z wciśniętym sprzęgłem i na luzie z puszczonym?

    Można by też zrzucić pasek i sprawdzić czy rolki nie mają oporów lub odpalić silnik na chwilę jak jest zimny bez paska w ramach testu.
    Cichy77
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 5225
    Zdjęcia: 62
    Auto: Mam, często zmieniam!