Niech ktoś mi to wytłumaczy. Kupno auta

13 Lut 2012, 13:35

Hej. Czytam to forum i czytam i coraz bardziej się w tym wszystkim mieszam.
dlatego postaanowiłem opisać mojąsytację w celu aby mnie forumowicze dobrze zrozumieli.
Tak więc.
Jestem osobą pełnoletnią, chcę kupić samochód, Ibize z 2002r za 9,840zł, przynajmniej jest na tyle wyceniana. Moje fundusze obecnie to 11,500zł. Autko jest sprowadzone z niemiec, z tego co widziałem na zdj stoi na niemieckich blachach. Obecnie nie pracuję, więc nie mam dochodów, więc chciałbym aby własciclielm był mój ojciec a ja współwłascicielem, aby zniżki leciały także mnie.
Mam pytanie odnośnie opłat za to autko. Płacił bede za przerejestrowanie i ubezpieczenie, i ile mniej więcej, mam nadzieje że zamknie sie to w 11tys?
Chcaiłbym załatwić wszystkko sam, czyli spisać umowe k/s, zarejestrować, w urzędzie skarbowym to chyba nie mogę ja, skoro nei jestem włascielem. Czy mogę stworzyć upoważnienie jakies abym mógł załatwic wszystkie papierkowe opłaty??
Kompletni sie na tym nei znam, prosiłbym aby mi ktoś to po kroku wytłumaczył :)
Pozdrawiam
Eliador
Nowicjusz
 
Posty: 41
Prawo jazdy: 01 01 2001

13 Lut 2012, 16:17

Szkoda, że sprzedający nie przygotował auta do rejestracji - odpadłoby Ci latanie i opłaty .. Ale cóż .. Trzeba spisać umowę na ojca - możesz to zrobić Ty, ale podpis na niej musi złożyć tata (umowa in blanco + podpis ojca - idziesz do sprzedającego , wpisujesz jego dane i jego podpis).
Do US chyba wystarczy jak Ty pójdziesz - podatek trzeba zapłacić ..
Potem do WK już musi iść ojciec i dopisać Cię do DR jako współwłaściciela ..
Upoważnienie kosztuje 100 pln u notariusza ..
Opłaty można sobie znaleźć na necie - http://net.eurotax.pl/analizy/porady/de ... leID=10217
silvo44
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2893
Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy: 01 09 1983
Auto: TOYOT YARIS III
Silnik: 1,0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

13 Lut 2012, 16:20

A jakby był status auta sprowaddzanego : przygotowany do rejestracji i opłacony to co to zanczy?? Ile bym musiał zabulic w WK???
Eliador
Nowicjusz
 
Posty: 41
Prawo jazdy: 01 01 2001

13 Lut 2012, 16:50

Na tej stronie masz wszystkie opłaty - zsumuj sobie te co Cie dotyczą ..
Za DR, tablice, nalepki itd - 167,50
silvo44
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2893
Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy: 01 09 1983
Auto: TOYOT YARIS III
Silnik: 1,0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011

14 Lut 2012, 07:43

silvo44 napisał(a):Upoważnienie kosztuje 100 pln u notariusza ..

Upowaznienia nie musisz załatwiać przez notariusza.Takie upowaznienie załatwisz w WK a koszt tego to ok.20.- .....
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6173
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

14 Lut 2012, 10:57

a ja sczytałem ze nie musi być u notariusza, że wystarczy samemu takie upoeważnienei napisać z podpisem ojca. Tylko trzeba mieć jego dowód osobisty.
Eliador
Nowicjusz
 
Posty: 41
Prawo jazdy: 01 01 2001
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Opel Mokka SUV-a na miarę potrzeb europejskich kierowców
    Inżynierowie Opla zakończyli właśnie ostatni etap jazd testowych nowego modelu SUV-a Mokka. Testy przeprowadzono w Niemczech przed rozpoczęciem sprzedaży nowego modelu, która jest planowana na koniec tego roku. Podczas ...

14 Lut 2012, 16:29

Tak, macie rację - zalezy do czego sie potrzebuje - do takich drobnostek wystarczy odręcznie napisane + znaczek ...
silvo44
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2893
Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy: 01 09 1983
Auto: TOYOT YARIS III
Silnik: 1,0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011