Nieszczelność w dolocie, potrzebna porada

17 Gru 2022, 16:56

Dzień dobry, mam gdzieś nieszczelność w dolocie powietrza, nie zlokalizowałem dokładnie gdzie, ale powietrze dmucha mi w rękę z okolic które wskazałem na zdjęciu poniżej czy może mieć to jakieś konsekwencje i konkretne objawy ? od kiedy kupiłem samochód to lekko mi wibruje i moim zdaniem za mocno, czy może to mieć związek właśnie z tym ? silnik to 2.0 dci 150km. Przepraszam jeżeli dla kogoś te pytania są oczywiste, ale się uczę o autach dopiero
AtakSpawaczax
Nowicjusz
 
Posty: 6

18 Gru 2022, 13:03

Dmucha na wolnych obrotach i mocnej jak dodasz gazu?
Co to dokładnie za samochód?

AtakSpawaczax napisał(a):od kiedy kupiłem samochód to lekko mi wibruje i moim zdaniem za mocno, czy może to mieć związek właśnie z tym ?
Nieszczelności w dolocie mogą mieć spory wpływ na pracę silnika.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

18 Gru 2022, 14:43

Dziekuję za odzew. A więc jeszcze nie sprawdzałem czy przy dodawaniu gazu mocniej dmucha, ale na wolnych obrotach dmucha dość mocno Jest to Nissan X trail t31 2.0dci 150 km. Chyba dokładnie ten sam co w trafficach, qashqai i magane 3. Po zakupie wymieniłem wtryskiwacz i myślałem on jest przyczyną wibracji, błąd wtryskiwacza zniknął na stałe ale wibracje pozostały, no i dodam jeszcze, że po ruszeniu na zimnym auto przerwie dwa trzy razy przy dodawaniu gazu i to zawsze w tym samym miejscu na ulicy, pozniej jest już ok. No i turbina świszczy. A no i moim zdaniem auto jest za słabę jak na 150 km, ale może to moja opinia tylko, nie jeździłem innym nissanem. Wiec coś mu ewidentnie dolega,
AtakSpawaczax
Nowicjusz
 
Posty: 6

18 Gru 2022, 14:48

A powietrze wybija dokładnie z tego miejsca które zaznaczyłem poniżej, tam jest jakieś fabryczne łączenie, tak jakby cześć zasysanego powietrza wybija właśnie w tym miejscu, dziwne
AtakSpawaczax
Nowicjusz
 
Posty: 6

19 Gru 2022, 10:22

Tu masz dokładnie dolot powietrza i za wskazanym miejscem masz puszkę z filtrem powietrza. Ja bym zdjął tą rurę dolotową i obejrzał dokładnie miejsce które zaznaczyłeś. Ona składa się z dwóch części, pierwsza kończy się w połowie wysokości akumulatora, widać takie łączenie, druga idzie już bezpośrednio do obudowy filtra.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

19 Gru 2022, 17:14

Kolego-masz pęknięty łącznik tej rury dolotu.Widać to w zaznaczonym fragmencie zdjęcia które udostępniłeś.Łącznik jest rozerwany to po pierwsze.Po drugie te wskazane miejsce-miejsca muszą być szczelne.Jeżeli masz jakiekolwiek "przedmuchy" błędne będziesz miał odczyty,niewłaściwa praca silnika i słabsze osiągi.
fiatcoupepolska. pl
fiatcoupe
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 188
Miejscowość: Brydzia
Auto: Fiat Coupe 2.0 20VT
Silnik: 2.0.20VT-220 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Rok produkcji: 1997