DPF, świece żarowe, check engine i świst w dolocie

DPF, świece żarowe, check engine i świst w dolocie

31 Paź 2018, 17:09

Witam.
Posiadam Jette 1.9 TDI BLS 2009 rok.
Wczoraj jak jechałem wyskoczyła mi kontrolka od DPF. Pózniej jeszcze świece żarowe i check engine. Teraz aoto nie ma mocy. Zaczęło się od świstu w dolocie powietrza do turbiny. Czy dpf i ten świst mogą jakoś na siebie wpływać?
Monsterbnh
Nowicjusz

• Re: DPF, świece żarowe, check engine i świst w dolocie

31 Paź 2018, 17:24

Jak mamy to zdiagnozować? Awaria DPFu nie następuje z dnia na dzień, chyba że komputer złapał błąd i odcina moc.
    Świst świadczy albo na awarię turbo, albo na nieszczelność.
    Ale jak Ci się zapaliła połowa kontrolek serwisowych to ja bez kompa bym tego nie ruszał. Musisz podpiąć i tyle. Później ewentualnie jeśli to DPF to wyciąć/wstawić nowy.

PS. Ostatnio u mechanika była Skoda z tym silnikiem, też coś z DPFem było. Po jego usunięciu okazało się że kawałek turbiny w nim leżał, piękno nowoczesnych diesli :naughty:
    galakty
    Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
    Prawo jazdy od: 23 08 2012
    Auto: Megane I PHII
    Silnik: 1.6 16V 110
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 1999

Re: DPF, świece żarowe, check engine i świst w dolocie

31 Paź 2018, 17:30

Byłem u mechanika ale powiedział mi tylko, że na 100% dpf do czyszczenia i on ma kolegę który się tym zajmuje. Nic więcej nie powiedział. Mi się wydaje, że to przez nieszczelnośćukładu dolotowego. W piątek jadę do innego mechanika. Może coś więcej powie.
    Monsterbnh
    Nowicjusz

Re: DPF, świece żarowe, check engine i świst w dolocie

31 Paź 2018, 17:31

A czujnik ciśnienia spalin może być przyczyna tego?
    Monsterbnh
    Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Niesprawne hamulce - plaga na polskich drogach Niesprawne hamulce - plaga na polskich drogach
    Instytut Transportu Samochodowego zbadał popularne w Polsce płyny hamulcowe. Wyniki badań są zatrważające. Wiele z nich nie spełnia wymaganych norm. A polscy kierowcy często nie zwracają uwagi na to, co płynie w układach ...
    Kompaktowe nowe hatchbacki do miasta – wygoda i niskie spalanie Kompaktowe nowe hatchbacki do miasta – wygoda i niskie spalanie
    Segment C cieszy się w Polsce – wg danych PZPM – bardzo dużą popularnością. Udział rejestracji tego typu aut to 30 proc. całości. Zgodnie z danymi JATO Dynamics najczęściej wybieraną wersją tych samochodów ...

•  
    • Warto przeczytać