Swiece zarowe volvo v70 2.5tdi 97r wymiana

08 Lis 2009, 13:41

Witam , tak jak w temacie. Mam pytanko dotyczace swiec zarowych .Jeszcze w tym silniku nie wymienialem swiec i z tad moje pytanie ,Gdzies kiedys wyczytalem ze znjaduja sie one pod pokrywa zaworow czy to prawda??? czy tez standardowo na zewnatrz?.Kolega mnie prosil zebym mu wymienil co prawda jeszcze nie widzialem jego silnika i nie wiem czy bedzie trzeba sciagac pokrywe zaworow jak tak to bede musial mu powiedziec zeby odrazu zaopatrzyl sie w uszczelke podpokrywe .Zgory dziekuje za odp
turboplus
Początkujący
 
Posty: 65
Miejscowość: przbyszow
  • 08 Lis 2009, 14:12

    Świece pod pokrywą????????? :D na pewno nie, pierwsze słysze o takim pomyśle, z pewnością są wkręcone w głowice :)
    psioter5
     

    08 Lis 2009, 14:23

    no napewno sa wkrecone w glowice tylko gdzie?:) a ze pod pokrywa to nawet chyba tutaj na forum czytalem ze sie znajduja w audi czy vw a te volvo akurat ma silnik audi wiec mysle ze tez moga byc tak samo umieszczone ,oczywiscie moge sie mylic.ale kto pyta nie bladzi a czlowiek cale zycie sie uczy tym bardziej ze ja zaledwie mam staz 2 lata w mechnice:)pozdr
    turboplus
    Początkujący
     
    Posty: 65
    Miejscowość: przbyszow

    08 Lis 2009, 14:42

    jeśli tak jak myslę że jest tam te 2.5tdi v6 to między głowicą a kolektorem ssącym siedzą
    psioter5
     

    20 Gru 2009, 18:17

    witam , nie słyszałem zeby świece żarowe były pod pokrywą , volvo 2.tdi silnik audi 5cylindrowy , rzędowy swiece są wkrecone koło wtrysków za pompą wtryskową 5szt. , jak nie idą to polej WD bo jak ukrecisz to czeka cie wyciaganie głowicy , wiec jak bedzie problem udaj sie do mechanika .. :roll:
    far3ll
    Nowicjusz
     
    Posty: 1
    Miejscowość: lubuskie