Nissan 370z

23 Mar 2024, 02:41

szybki napisał(a):Ja teraz rozpracowuje temat suchego wosku do zabezpieczenia dołu auta.


A to ciekawa sprawa :ok:
Bartek1207
Nowicjusz
 
Posty: 21

23 Mar 2024, 02:51

chłopaki a co myślicie odnośnie takich ofert:
https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/n ... GgfRi.html

https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/n ... FoFyu.html

podobny przebieg, podobny rocznik, obydwa z ameryki.
Ale cena to dwie różne bajki.
Jak rozumieć coś takiego? W przypadku tego lekko uszkodzonego 40 tysięcy wydaje się wręcz nierealne! :shock:

I to nie jest tylko kwestia zetek, z innymi modelami jest podobnie niby to samo ten sam rocznik przebieg a cena zupełnie odmienna...
Bartek1207
Nowicjusz
 
Posty: 21

23 Mar 2024, 06:41

Bartek1207 napisał(a):W przypadku tego lekko uszkodzonego 40 tysięcy wydaje się wręcz nierealne!

Bo jest nierealne :D To jest tylko reklama. Auto jest na aukcji bez daty czyli może być za miesiąc i za rok. A cena to średnia aukcyjna takich po spaleniu i takich jak ten. Czyli spokojnie możesz dołożyć nawet 100% o ile masz farta i nie ścigasz się z kim z innego kraju gdzie nie ma akcyzy i innych dobroci.

Niestety tego rodzaju reklama mocno psuje rynek bo kupujący próbują Cię rozliczać według ofert wirtualnych których cena często to 50% tego co potem wyszło w aukcji.

Do tego pamiętaj o szczegółach, auta im ładniejsze tym bardziej na nie trzeba uważać bo mogá być tylko picowane.

Zazwyczaj sprowadzone auto wychodzi 20% taniej niż cena rynkowa modelu z US w Pl.
Więc policz sobie że koszty nieprzewidziane 15-20k.przy takim aucie nie są czymś nadzwyczajnym więc warto się zastanowić nad czymś już w pl gdzie można powąchać, dotknąć, sprawdzić.

Są od czasu do czasu przypadki jeden na 1000 aut.no ale trzeba mieć farta i wyczucie wtedy coś trafisz za połowę ceny.

Np. mój kolega kupił lexa gsf z uszkodzonym silnikiem. Na fotach plama oleju i coś stuka dołem. Werdykt : pojechał podłogą, uszkodził miskę i wali panewką. Po sprowadzeniu okazało się że wyciek to nie olej i nawet nie wiadomo czy jego a stukanie dołem to przedmiot metalowy wbity podczas jazdy i dotykał o koło pasowe silnika. Więc po uruchomieniu równomiernie stukał :naughty:

Wracając do Nissana ten w Pl wyszedł około 70-80k.liczone bez przygód.

Jak jesteß zdecydowany chociaż to automat (fuj) to lepiej ponegocjować i takiego kupić. Omine Cię przyjemność użerania się z blacharza mi i lakiernika mi a do tego papiery celne są na niego więc też wszystkie domiary jego dotyczą zarówno od strony celnych w Niemczech jak i naszych mundrych urzędników.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10345
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe