Nissan Almera czy Ford Focus

Focus vs. Almera

Almera
5
42%
Focus
7
58%
Razem głosów : 12

17 Sie 2010, 09:43

Witam! :grin:

Szukam taniego w eksploatacji i niezawodnego autka którym zarówno pojade na zakupy jak i nad może czy w góry z rodziną bądź znajomymi. W tym momencie wacham się pomiędzy Nissanem Almerą z 2003 roku, 1.5 benzyna, hatchback a Fordem Focusem z 2000r., 1.8 benzyna, hatchback również.

Skłaniam się bardziej ku Almerze, gdyż nie słyszałem jescze złego słowa na ten samochów. Wydaje mi się on jednak podajrzenie tani jak na ten rocznik (ok. 13 000). Focus za to wydaje się mimo wszystko większy i lepiej wyposażony. Na pewno bedzie też więcej palił, lecz z drugiej strony powinien lepiej śmigać na trasie?

Części chyba są w podobnej cenie... także kto miał, kto chciał, niech napisze co myśli :]

Pozdrawiam, Michał
Infiel
Nowicjusz
 
Posty: 12
Miejscowość: Brzeg

17 Sie 2010, 10:06

A ile masz funduszy na auto??Z tych dwóch typów wybrałbym Almere ponieważ wydaje sie dużo lepsza niż Focus i tak jak piszesz o Almerze rzadko kiedy mówi sie żle.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

17 Sie 2010, 10:09

1,5 w Almerze nie jedzie i pali jak smok.
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2671
Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

17 Sie 2010, 10:10

Zawsze można poszukać z 1.8 16V 114KM.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

17 Sie 2010, 10:23

Hmm... 1.8 jeszcze nie widziałem, w ogłoszeniach są głównie 1.5 lub disle 2.2 (co dopiero będzie palić jak smok... ;) ).

Kobuch, możesz rozwinąć swoją opinię, jakieś doświadczenia? Może ktoś kto jeździł wyżej wymienionymi lub ma znajomych którzy nimi jeżdżą podać jak im te auta palą ;)

Focus wydaje mi się zbyt oczywistym i pospolitym wyborem... :P Postanowiłem dorzucić jeszcze auto zupełnie innej klasy, które w poprzednim tygodniu udrzuciłem - Mitshubishi Carisma 1.8 GDI (benzyna), liftback. Jak dla mnie to klasa wyżej, ale boję się spalania i wielkości auta...
... ponieważ może to zaciemnić początkowe pytanie, chciałym aby traktować ją jako element odniesienia do głównych konkurentów, stąd nie dodaje do ankiety ;)
Infiel
Nowicjusz
 
Posty: 12
Miejscowość: Brzeg

17 Sie 2010, 10:33

Infiel napisał(a): disle 2.2 (co dopiero będzie palić jak smok... ).


Lol...
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2671
Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

17 Sie 2010, 11:17

2.2diesel będzie palił jak smok,no chyba nie bardzo.
Tutaj przykład Almery z 1.8 pod maską -> [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
a co do Almery 1.5 to sie dowiem co i jak bo mam znajomych co użytkują ją od nowości.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

17 Sie 2010, 11:53

No to mnie zaciekawiliście :] Nie znam się prawie w ogóle na samochodach, to będzie mój pierwszy tak na dłużej. Zawsze wydawalo mi się że większy silnik na mieście (takim typu Wrocław) będzie palił o wiele więcej niż mniejszy...

... a Carisma jak wypada na tle tych modeli ?
Infiel
Nowicjusz
 
Posty: 12
Miejscowość: Brzeg

17 Sie 2010, 11:54

Diesel zawsze będzie palił mniej niż benzyna...
Kubuch
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2671
Miejscowość: Matplaneta
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Fiesta MK7 FL / Mini One
Silnik: 1,0 100 KM/1,6 90 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2013

17 Sie 2010, 11:58

jedz na trase 400km autostarda np. golfem 1,4 tsi i 300c hemi 5,7- beda spalac podobnie :razz:
JerzyB333
Stały forumowicz
 
Posty: 1179
Miejscowość: ZZZZ

17 Sie 2010, 12:47

Sorki że tak powiem ale widać że nie bardzo jesteś oblatany w autach więc dobrze że tutaj napisałeś.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

17 Sie 2010, 13:10

Kolego powiem tak mam Primere kombi 1.8 114 koni i w mieście mieszczę się w 11L gazu czyli Almera z tym samym silnikiem powinna po mieście palić ok 9l
PrezesArtek
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1848
Miejscowość: Sosnowiec
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Audi S8 i Wp11-144
Silnik: AVP, QG18DE
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2001

17 Sie 2010, 13:32

barol91 napisał(a):Sorki że tak powiem ale widać że nie bardzo jesteś oblatany w autach więc dobrze że tutaj napisałeś.


Nie ma za co przepraszać, nigdzie nie pisałem że się znam ani że do znawcy aspiruję. Do tej pory nie miałem samochodu i nie przewidywałem posiadania, jeśli prowadziłem to kiedyś okazyjnie więc nie widziałem potrzeby zbytniego zgłębiania tematu. Pojawiła się okazja - więc zgłębiam, a tendencje mam do głębokiego dociekania ;)

Widzę że dyskusja ciutkę zeszła z tematu - porównujemy silniki a nie auta ;) Narazie wygląda na to że Almera tak (co mi się podoba, bo czuje jakąś sympatię do tego auta), ale z większym silnikiem bo mniejszy wcale nie spali mniej, za to mocy może braknąć?
Jakieś ZA za focusem? Może dwa słowa o Carismie (najbardziej mi się podoba, ale... wydaje mi się najbardziej ryzykowna...). Może alternatywy z rocznika nie mniej niż 2000r. - skoda Octavia? Opel Vectra?

Z dieslem jest ponoć jeszcze problem, że, choć nie szybko i często się to zdaża, ale jak już się popsuje to kosztuje naprawa dużo więcej?

Mam nadzieję że nie chce za dużo ;)
Infiel
Nowicjusz
 
Posty: 12
Miejscowość: Brzeg

17 Sie 2010, 18:21

Octavia 1.9 TDI jak najbardziej polecane auto co do naprawy to zawsze diesel jest droższy. Ale osobiście został bym przy Almerze no i diesla kupuje się zazwyczaj na większe przebiegi bo bardziej wytrzymalszy jest ale chyba jak to Twój pierwszy samochód to nie nastawiasz się na przebiegi kilkudziesięciu kilometrów rocznie.
PrezesArtek
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1848
Miejscowość: Sosnowiec
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Audi S8 i Wp11-144
Silnik: AVP, QG18DE
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2001

17 Sie 2010, 18:38

Diesla nie kupuje się na większe przebiegi bo jest "wytrzymalszy" czy może po polsku bardziej wytrzymały tylko najprościej w świecie dlatego, że mało pali. To silniki benzynowe są bardziej wytrzymałe i właśnie dlatego są polecane na mniejsze przebiegi. Różnica w spalaniu zwraca się przy kosztach serwisu. Nie ma turbiny która prędzej czy później się psuje, a przede wszystkim w silniku nie występuje tak wysokie ciśnienie jak w silnikach wysokoprężnych. Rzadziej dochodzi do awarii silnika, a jeśli już to naprawa jest tańsza.
KaczorLSM
Zaawansowany
Awatar użytkownika
 
Posty: 694
Miejscowość: Lublin