Samochód w kwocie 25-30tys.

19 Sie 2010, 17:12

Witam. Myślę nad kupnem samochodu w kwocie 25-30tys. Ma to byc sedan lub hatchback lub liftback, ale np. Opel astra w combi też mi się podoba więc i ta buda nie jest wykluczona.
Samochód przeznaczony głównie do przewozu osób (rodzina), ale czasem zdarzy się przewiezienie jakiegoś pakunku, dlatego koniecznie musi miec składane tylne siedzenia.

Moje potrzeby to:
- koniecznie diesel (do 2.0 i nie większy)
- w miarę młody (2005 do oporu)
- koniecznie z klimatyzacją (najlepiej automatyczna, ale pokrętła mnie nie rażą)
- atrakcyjny wygląd
- w miarę mała awaryjnośc i niedrogie części (wiadomo - teoretycznie)
- oczekuję bardzo dobrej opcji (najlepiej: skóra lub półskóra, podłokietniki, dwustrefowa klima, schowki, system nagłośnień, pełna elektryka - jednym słowem - full opcja albo prawie full opcja.
- Vany odpadają.

Osobiście bardzo zainteresowałem się samochodem marki renault laguna II FL. W wersji hatchback jak i combi bardzo pięknie się prezentuje. Reflektory typu soczewka, ksenony, piekny lakier, bardzo dobra opcja za pieniądze które posiadam. To jest właśnie taki samochód na jaki mógłbym się zdecydowac. Boję się jednak o elektrykę w tym aucie. Słyszałem że bardzo awaryjna, ale mam wrażenie, że to jest bardziej wina użytkowników (widziałem filmiki na YT jakie tricki robią z tymi kartami a potem płaczą, że wszystko się psuje). Poza elektryką chciałbym znac Wasze zdanie na temat awaryjności tego auta. Chodzi mi o zawieszenie, o jego żywotnośc, dostępnośc zamienników oraz ich cenę.
Tak jak wcześniej wspomniałem nt. samochodów combi, podoba mi się opel Astra III w tym silniku 1.7DTI.
Szczerze mówiąc nie zastanawiałem się nad innymi markami samochodów. do 30tys. można kupic naprawdę ładny, ciekawy samochód z moimi "wymaganiami"

Bardzo proszę, przybliżcie mi sylwetkę tego renaulta i dajcie inne propozycje aut w tej cenie, które mogą spełniac moje oczekiwania.


pozdrawiam!
pjngwjn
Początkujący
 
Posty: 62
Miejscowość: Łódź

19 Sie 2010, 21:32

Ja mam tylko propzycję:
Alfa Romeo 156 Sportwagon 1.9 JTD
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
BMW E60 530dA
Daro20VT
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1470
Miejscowość: Warszawa
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW E60 530dA
Silnik: 3.0d
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005

19 Sie 2010, 21:58

Ta alfa jest bardzo ladna. Te przednie reflektory to poprostu bajka. To jest to co kręci każdego chyba faceta - detal. Różne jednak historię słyszałem o alfach, a gdy słyszę alfa to od razu przypomina mi się ten dowcip:

dlaczego właściciele alf nie witają sie rano?
-bo po południu witają się w serwisie.

poza tym tylko oryginalne części i ceny za nie to kosmos wielki na max.
boję się kupic alfe.


Myslałem jeszcze o Maździe 6 ... co Wy na to?

także 2 typy:
Mazda 6
Renault Laguna II FL (najlepiej opcja Initiale Paris)
pjngwjn
Początkujący
 
Posty: 62
Miejscowość: Łódź

19 Sie 2010, 22:06

Z tą Alfą to jak z francuzami, tylko stereotypy. Wystarczy poczytać fora klubów danych aut, a się sam przekonasz. Każdy zachwala swoje i psioczy na obce. :razz:
dervu
Zaawansowany
 
Posty: 520
Miejscowość: Lublin
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Peugeot 106 XSi 16v
Silnik: 1.6 16v TU5J4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1992

19 Sie 2010, 22:37

To już lepiej kup tą Mazdę, w przypadku pozostałych opcji szybciutko i brutalnie przekonasz się, że rocznikiem się nie jeździ.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

19 Sie 2010, 22:39

witam
jestem nowy na forum
Z czystym sumieniem nie polecam Alfy, pracowałem na serwisie fiata,alfy oraz lanci
niestety alfy są bardzo wadliwymi samochodami
punto5
Nowicjusz
 
Posty: 5
Miejscowość: śląskie
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW Concept CS 2007
    BMW Concept CS to wizja czterodrzwiowego samochodu, który łączy w sobie prestiż luksusowego Gran Turismo z fascynującym urokiem sportowego samochodu o wysokich osiągach. Ekspresyjny design, wyselekcjonowane materiały ...

19 Sie 2010, 22:52

oo macie swoje stereotypy.
Widzicie, to renault jest atrakcyjny pod względem ceny, wyglądu, wyposażenia, ale nie wiem wszystkiego na temat tych samochodów stąd mój post tutaj.
Bardzo Was proszę o więcej informacji nt. renault..

Co innego możecie mi polecic w tej kwocie? Ta mazda to tez jest ciekawy samochód..
pjngwjn
Początkujący
 
Posty: 62
Miejscowość: Łódź

19 Sie 2010, 22:57

Dałeś zaporowy rocznik aby można było polecić faktycznie dobre auto, w tym roczniku za tą kasę to bym coś z Japońców szukał, ale też nie wiem, czy dorwiesz auto klasy średniej. Co do Renaulta... to powiem krótko - z niczego się nie bierze tak wysoka utrata wartości, a i tak te złomy się sprzedawać nie chcą.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

20 Sie 2010, 13:00

punto5 napisał(a):Z czystym sumieniem nie polecam Alfy, pracowałem na serwisie fiata,alfy oraz lanci
niestety alfy są bardzo wadliwymi samochodami


Już gdzieś to słyszałem... :roll:
Miałem Alfę, znam kilka osób które nimi jeżdżą i nikt nie narzeka. 156 po lifcie na pewno nie jest wadliwa. Jak kto dba tak ma... A jeśli słyszę, że 1.9 JTD się psuje to nie chce mi się wracać na te forum i czytać takich debilnych komentarzy...
pjngwjn napisał(a):oo macie swoje stereotypy

Żenada... :roll:

Proszę bardzo: [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Auto w sam raz dla Ciebie... Nie słyszałem żadnego stereotypu na temat Dacii Logan.
BMW E60 530dA
Daro20VT
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1470
Miejscowość: Warszawa
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW E60 530dA
Silnik: 3.0d
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005

20 Sie 2010, 15:29

Schodzę z rocznika do 2002-2003 ale to jest najstarsze co chciałbym kupic.

Koleżka proponował mi dacie logan - jak to przeczytałem to popłakałem sie ze śmiechu. Proszę Cię, zanim napiszesz - zastanów się.

co myślicie o tej maździe? a może macie inne propozycje?


Co do alfy - boje się kupic alfę i koniec - każdy ma swoje zdanie na temat tej marki i ja też mam i koniec tematu.
pjngwjn
Początkujący
 
Posty: 62
Miejscowość: Łódź

20 Sie 2010, 15:53

Skoro wolisz Mazdę to kup sobie Mazdę. Ruda Ci ją zacznie wcinać niebawem, ponieważ model ten ma problemy z korozją coś a'la Focus MKI. Jednym słowem samochód fajny, silniki przyjemne rdza mniej.
Dobrze szukając powinieneś trafić 407 HDI lub Focusa MKII.
"... wypadki drogowe powstają dlatego, że dzisiejsi ludzie jeżdżą po wczorajszych drogach jutrzejszymi samochodami z pojutrzejszą prędkością..."
stasiowski121
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2201
Miejscowość: Podkarpacie
Auto: VW T4/Audi 80 B4/Passat B3
Silnik: 2.5 TDI AXG
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

20 Sie 2010, 20:39

Mazda to Ford, więc nie dziwota. Za tą kwotę możesz już się ubiegać o E46 z 2002 roku.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

20 Sie 2010, 22:18

Po twoich wypowiedziach widze że E46 będzie doskonałym wyborem. Nadajesz się wspaniale na stereotypowego kierowce BMW.
AreBie
Aktywny
 
Posty: 488
Miejscowość: NML

20 Sie 2010, 22:24

A Ty na co się nadajesz? Na co się nadałeś na tym forum? Może masz jakieś lepsze propozycje? Jeżeli tak to napisz i dlaczego. Jak nie to japa.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

20 Sie 2010, 22:33

E36 :-D albo auto które króluje w testach niezawodności czyli Mazda 6, ale to tylko Mazda gdzie jej tam do BMW.
AreBie
Aktywny
 
Posty: 488
Miejscowość: NML