Samochód w kwocie 25-30tys.

20 Sie 2010, 22:37

jiGsaw napisał(a):Mazda to Ford, więc nie dziwota. Za tą kwotę możesz już się ubiegać o E46 z 2002 roku.

zachowujesz sie troche jak fanatyk. bmw jest ok, ale to nie powod zeby mieszac z blotem kazde inne auto.
akurat 6-tka 1 gen ma niewiele wspolnego z fordem(np. silniki mazdowskie), nie ulega watpliwosci ze 6tka w dieslu za 25 tys. bd zlym wyborem- patrz forum mazdaspeed- wiekszosc 6tek trafia do Polski w agonalnym stanie stad zla slawa.
korozja owszem ale do 2004 roku. wiecej wad to auto nie ma wiec nie wiem czemu na tym forum wszyscy tak po niej jada :roll:
to tak jakbym proponowalbym mu 330d e46 za 20 tys bo pare sztuk na allegro jest i on by biadolil ze awaryjne itd. widac ze bezstronny nie jestes i pewnie za duzo aut w swoim zyciu poza bmkami nie miales. czasy sie zmieniaja i roznice miedzy autami sie zatarly.
obecnie kupujac nowe auto smialo mozna kupowac oczami, bo w wiekszosci przypadkow sie nie zawiedziesz :cool:
Ostatnio edytowany przez JerzyB333, 20 Sie 2010, 22:47, edytowano w sumie 1 raz
JerzyB333
Stały forumowicz
 
Posty: 1179
Miejscowość: ZZZZ

20 Sie 2010, 22:40

jiGsaw napisał(a):Jak nie to japa.


Bo co? bejzbola wyciągniesz z bagażnika ? :mrgreen:
Zero kultury
AreBie
Aktywny
 
Posty: 488
Miejscowość: NML

20 Sie 2010, 22:45

Nie mieszam z błotem, mercedesy w tej cenie będą z nieudanych lat produkcji, Audi ma kłopotliwy wielowahacz, no i to jednak nie to samo... możesz oczywiście też myśleć o tych Japońcach. AreBie - masz jeszcze coś ciekawego do dodania? Z resztą Azjaci od zawsze mieli kłopot z blachami.
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

20 Sie 2010, 22:51

jiGsaw...nie dyskutuje z kimś na poziomie odzywek "Jak nie to japa" nie bede się zniżał do twojego poziomu bo pokonasz mnie i tak doswiadczeniem.

A wracając do tematu może Lexus IS200 ( tu tylko PB niestety) lub dozbierać trochę złociszy i Accord 7 ?
AreBie
Aktywny
 
Posty: 488
Miejscowość: NML

21 Sie 2010, 07:38

No wybacz, ale irytujesz mnie swoimi głupawymi wstawkami, które nie wnoszą nic do tematu i to chyba ja nie mam o czym z Tobą dyskutować, bo żadnych argumentów sensownych nie przedstawiłeś.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

21 Sie 2010, 07:40

jiGsaw nie przesadzaj, a przy tym zachowaj resztki kultury. Tak wiemy, wszyscy producenci od zawsze mieli problemy z blachami tylko BMW E36/E46 jest najlepsze, bezkonkurencyjne i bezawaryjne.

A może Vectra C 1.9 CDTI 150 KM?
Link poglądowy --> [link do oferty na Allegro wygasł]

Lub coś całkiem innego:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
"... wypadki drogowe powstają dlatego, że dzisiejsi ludzie jeżdżą po wczorajszych drogach jutrzejszymi samochodami z pojutrzejszą prędkością..."
stasiowski121
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2201
Miejscowość: Podkarpacie
Auto: VW T4/Audi 80 B4/Passat B3
Silnik: 2.5 TDI AXG
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

21 Sie 2010, 08:14

Oh misie ale się rozwinęliście w tym temacie. Jak czytam to raz się śmieję, a raz płaczę ze śmiechu. Muszę przyznac rację takiej sprawie, że nie można byc fanatykiem jednej marki a po innych jechac, bo to troszkę nie fer i zero obiektywizmu. Co do samochodów, bo po to do Was napisałem :roll:

Mówicie, że ta mazda w tej cenie to nieudany zakup tak ... chodzi tylko o blachę z tym nieudanym zakupem czy również inne usterki?

Tutaj dostałem linki z Lanci, propozycję lexusa.. Powiem szczerze, że to fajne samochody, niekonwencjonalne, nie brałem ich w ogóle pod uwagę. Martwi mnie tylko PB Lexusa.

Ten opel vectra to fajna propozycja :) jak będę jechał w trasie to miśki 2razy się zastanowią zanim mi pomachac hahahah

co do bmw. Tutaj mam parę plusów i minusów. po pierwsze jest to super auto, które ma charakter, spełnia wszystkie moje oczekiwania i powiem szczerze, że nawet combi podoba mi się bardziej niż sedan! słyszałem jednak o silnikach, które nie należą do najtańszych w ekspolatacji, to samo dotyczy reszty części. Jak piszę - tylko tak słyszalem, ale jak jest naprawdę? nie miałem do czynienia nigdy z bawarkami, co mi powiecie więcej?

Tyle propozycji, sam nie wiem, do tej pory poważnie myślałem o tej maździe, bo naprawdę w tej cenie mam samochód który spełnia oczekiwania, ale może jakiś inny japoniec? Ta mazda wygląda świeżo. A pomysł z accord 7 już od dawna chodzi mi po głowie, tylko nie wiem czy ją akurat bym kupił gdybym miał te powiedzmy 45tys. to już jest spora suma pieniędzy, a na razie jej nie mam więc ten temat odstawmy na dalszy tor :mrgreen:

Bardzo Was proszę nie denerwujcie się, piszecie po to, by mi pomóc czy po to, by się sprzeczac?
Bez monopolizowania marek prosze, bo takto nie ma tutaj ani kszty obiektywizmu.
pjngwjn
Początkujący
 
Posty: 62
Miejscowość: Łódź

21 Sie 2010, 09:45

tu masz forum mazdy
http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewforum.php?f=60
poczytaj:)
za 30 napewno dostaniesz fajna 6tke z 2004roku powiedzmy.
masz pytania co do modelu? pisz mam taki z 2007 roku wiec troche wiem
na mazdaspeed pomoga ci ocenic model, sprawdza po vinie itp
JerzyB333
Stały forumowicz
 
Posty: 1179
Miejscowość: ZZZZ

21 Sie 2010, 10:07

Fajna sprawa już czytam forum :) Dzięki za info.
Poczytam o tej maździe czy w kwocie do 30tys. jest warta kupna.

Co innego możecie mi polecic w 2002-2003 rok minimum i innymi wymaganiami, które napisałem na samym początku?
Hatchback, sedan, combi?

Jakie jeszcze inne propozycje?

Bardzo Was proszę o odpowiedź.
pjngwjn
Początkujący
 
Posty: 62
Miejscowość: Łódź

21 Sie 2010, 10:20

Subaru Impreza GD, lub coś w stylu retro Chrysler PT Cruiser.
Wiem że te auta nie spełniają wszystkich twoich wymagań, ale Lexus też Ci się spodobał a ich nie spełniał.
AreBie
Aktywny
 
Posty: 488
Miejscowość: NML

21 Sie 2010, 10:41

Hehe i tu mnie masz :mrgreen:

CPT zawsze mi się podobał. To samochod który może się podobac.
Masz może jakiegoś linka do tego subaru?

Pomyślałem o Peugeot z tym, że raczej ciężko dostac 407 w 2.0HDI w dobrym stanie czyli już prędzej 307 po lifcie w 2.0 HDI z tym 90KM albo nawet 136KM. Te peugeoty też ładne samochody.
Co myślicie o francuzach?

Jechałem ostatnio fodrem focusem MKII i powiem szczerze, że jedzie się w miarę wygodnie tylko, że tak jakoś wysoko - dziwnie :???:

Zapomnialem nadmienic, że dotychczas jeżdżę Audi a4 b5 z 1996 roku, który ma wszystko, ale to już jest stary samochód i co jakis czas trzeba w niego pakowac pieniadze. Ja natomiast szukam takiego auta, które nie będzie się psuło co miesiąc. Wiadomo, ciężko trafic taką uzywkę, ale zdarzają się "perełki".

Jak poczytałem o tej maździe, ile w niej jest usterek to już mi się odwidziało! :shock:

Boże, jak ciężko kupic samochód mimo, że kasa jest niemała.
Coraz bardziej zastanawiam się nad zebraniem jeszcze kilku kafli, bo przecież w tej cenie ciężko kupic fajny samochód.

Cos jeszcze innego mi polecicie proszę?
pjngwjn
Początkujący
 
Posty: 62
Miejscowość: Łódź

21 Sie 2010, 11:12

Nie chcesz mieć problemów z Mazdą to kup wersje PB. Wszystkie nowoczesne diesle cierpią na identyczne problemy. Używanego nowoczesnego diesla z niepewną przeszłością nigdy bym nie kupił niezależnie od marki. Kup PB a obce będą Ci pojęcia: koło dwumasowe, turbina, wtryski, pompa, filtr cząstek stałych ;-) Z francuzów miałem do czynienia z 406 oraz Xantią i wszystkim polecam te auta. Popatrz może jeszcze na Volvo S60 i Saaba 9-3 II.
AreBie
Aktywny
 
Posty: 488
Miejscowość: NML

21 Sie 2010, 11:25

O fajne propozycje. Volvo to marzenie mojego ojca. Te wypukłości z tyłu samochodu - dla niego to poprostu coś pięknego. Saab z kolei to kojarzy mi się z f16 szczególnie po kokpicie :mrgreen: Też bardzo ładnie to wygląda.
Tutaj widzę jeden problem - nie wiem prawie nic o szwedzkich autach poza tym, że są szwedzkie.

Mówisz, że polecasz francuzy? Bardzo podoba mi się 307. Pierwszy lepszy przykład:
[link do oferty na Allegro wygasł]
Silnik 1.6HDI dla mnie na pewno wystarczy - jeszcze bardziej ekonomiczny niż 2.0 a ja mam 20lat więc dobra opcja.
Jak jest z awaryjnością? bo też tu różne historie słyszałem - np. koło dwumasowe...

Jak tu kurde kupic auto które będzie mało awaryjne i które będzie spełniało moje oczekiwania? (dodam tylko, że nie musi byc tutaj skóra, bez przesady).
pjngwjn
Początkujący
 
Posty: 62
Miejscowość: Łódź

21 Sie 2010, 11:35

Szukasz niezawodnego auta używanego, kup PB używany nowoczesny diesel z niewiadomą przeszłością to może być skarbonka.

http://motoryzacja.interia.pl/wiadomosci-dnia/news/diesel-kontra-benzyna,772860

Nie opieram się tylko na artykułach z internetu, osobićie znak kilka osób które przeszły przez męke kupując TDCI, TDI, DTI, DCI czy D4D. HDI nie ma nikt z znajomych wiec nic Ci nie powiem na ten temat. Z nowoczesnych diesli to chyba tylko JTD Fiata odstaje na + od reszty (montowany był też w Alfach, Lanciach, Oplach i Saabach)

Jeśli patrzysz na auta typu hatchback to popatrz na Civica 7 Sport np :
http://otomoto.pl/honda-civic-sport-1-6-klima-C14751209.html
http://otomoto.pl/honda-civic-salon-pl-serwis-1-6i-sport-C14514044.html
Ostatnio edytowany przez AreBie 21 Sie 2010, 11:57, edytowano w sumie 2 razy
AreBie
Aktywny
 
Posty: 488
Miejscowość: NML

21 Sie 2010, 11:50

307 swego czasu bił rekordy w awaryjności elektroniki. Czy to poprawiono - nie wiem. Silniki super, cichutkie, elastyczne, koło dwumasowe niezależnie od modelu bo każdy nowszy diesel je ma, wysiada po pierwszych ~ 230 tyś.
Jeżeli szukasz takiego właśnie "miękkiego", elastycznego, cichutkiego diesla, to skupiłbym się raczej na JTD, HDI bądź CDTI choć pierwszy i ostatni w gruncie rzeczy są bardzo podobne do siebie.
"... wypadki drogowe powstają dlatego, że dzisiejsi ludzie jeżdżą po wczorajszych drogach jutrzejszymi samochodami z pojutrzejszą prędkością..."
stasiowski121
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2201
Miejscowość: Podkarpacie
Auto: VW T4/Audi 80 B4/Passat B3
Silnik: 2.5 TDI AXG
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997