Samochód w kwocie 25-30tys.

21 Sie 2010, 12:00

Po tych wszystkich radach oraz przeczytanych artykułach mogę stwierdzic że naprawdę nie ma reguły, że:

-alfa = serwis co chwilę
-peugeot = wadliwa elektronika
-audi = wadliwe zawieszenie wielowahaczowe.

Moim zdaniem przy kupnie samochodu używanego trzeba sprawdzic go nie tylko pod wzgledem technicznym, blacharskim, ale również to, kto był jego wlaścicielem. Przejechac się z nim, sprawdzic jaką on ma technikę jazdy, to wszystko potem wyjdzie. Może jeździ na sprzęgle, może kręci silnik do czerwoności za każdym razem na każdym biegu, może nie zwraca uwagi na jezdnię i jej jakośc. Tym moim zdaniem wartoby się kierowac, bo moje zdanie nt. używanych samochodów jest takie: W Polsce nie kupuje się aut bezwypadkowych - kupuje się dobrze zrobione. Wkurza mnie to jak ktos na aukcji pisze, że jest bezwypadkowy, igła i że brac bo warto. Bujam sie wtedy 300km po ten samochód a tam okazuje sie, że każdy element ma inny kolor, że wszystko źle spasowane, że silnik pali więcej oleju niż paliwa itd. itd.

Po tym wszystkim co tu przeczytałem, po wszystkich propozycjach, czasem mega fajnych czasem chamskich (bo inaczej nie mogę tego nazwac jak ktos mi oferuje dacie logan, podczas gdy mowa jest o Volvo czy saabie) chyba jednak zdecydowałbym się na tego peugeota 307. Samochód bardzo ladny stylistycznie, szczególnie wersja poliftowa, z 2005 roku. Spełnia wszystkie moje wymagania, w dodatku jest naprawdę śliczny.
Chciałbym się dowiedziec o co chodzi z tą elektryką? dlaczego ona jest tak bardzo wadliwa? Nie rozumiem problemu - jak pada deszcz to troszkę zaleje i już jest problem z elektro? czy może kierowca wciska 15guzikow na raz, komputer wariuje i jest po elektro? o co tu w tym chodzi?
Jak jest z częściami do tego peugeota? Drogie, tanie, łatwo dostępne?

A może macie jeszcze jakieś inne propozycje? Spójrzcie, że przeszliśmy na hatchbacki ..
W tej kategorii jest jeszcze np. renault megane (o nietypowym kształcie) oraz wiele innych.
pjngwjn
Początkujący
 
Posty: 62
Miejscowość: Łódź

21 Sie 2010, 12:14

Kiedyś już pisałem że największą wadą używanego auta jest jego poprzedni właściciel. Wiec cokolwiek wybierzesz szukaj oferty prywatnej od kogoś kto był właścicielem dłuższy czas a handlarzy i ich "igły z niemiec" omijaj szerokim łukiem. Może warto przejechać sie po salonach samochodowych, stoją tam często auta zostawione w rozliczeniu za nowe. Prawie zawsze są to auta po 1 włścicielu kupione w salonie z pewną przeszłością.
AreBie
Aktywny
 
Posty: 488
Miejscowość: NML

21 Sie 2010, 12:41

307 słynął kiedyś (~ 2004r) z wadliwej elektroniki, tj. czujników itp ,itd, które były kiepskiej jakości przez co w samochodzie rocznym potrafiło się świecić kilka kontrolek a to od domknięcia drzwi, od zapięcia pasów przez pasażerów, czujnik od świateł, czujnik położenia wału. Nie wiem czy po liftingu zostało to dopracowane dlatego piszę w czasie przeszłym. Wiem natomiast że roczne 207 - ki nadal cierpią na te bolączki. Dodatkowo z mechanicznych rzeczy częstą na szczęście nie drogą usterką, były awarie termostatu w jednostkach benzynowych (1.4 oraz 1.6).

Co do Meganki to nie będę komentował bo wg mojego prywatnego i indywidualnego gustu to jeden z najbrzydszych samochodów jakie powstały. No może Fiat Multipla to gorszy "paszczur" :D ale ten też jest brzydki.
"... wypadki drogowe powstają dlatego, że dzisiejsi ludzie jeżdżą po wczorajszych drogach jutrzejszymi samochodami z pojutrzejszą prędkością..."
stasiowski121
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2201
Miejscowość: Podkarpacie
Auto: VW T4/Audi 80 B4/Passat B3
Silnik: 2.5 TDI AXG
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

21 Sie 2010, 13:09

Macie rację. Nie warto kupowac samochodu za 30tys. na wyrost, z wymaganiami przerastającymi oczekiwaniami. Mam takie wymagania, bo wiem, że taka klimatyzacja, podłokietniki czy elektryczne szyby dają dużo więcej przyjemności z jazdy niż gorąco w środku w upalny dzień, zmęczony bark i trochę siłowni na korbce (dobrze pracuje przedramie :))
Co do renówki - jakoś ten wygląd mi nie przeszkadza, choc faktem jest, że do najpiękniejszych nie należy - szukam alternatywy dla peżota. /Fiat multipla hahahahha :shock: /
Ta elektronika tak bardzo mnie nie przeraża, a jesli chodzi o silniki benzynowe to fakt - dają wiecej frajdy, ale ja stawiam na ekonomike jazdy stąd pomysł diesla (1.6 w zupełności wystarczy - robię rocznie około 20tys.). Bałbym się bardziej o zawieszenie - jak to jest z tym? zaraz muszę poczytac o tym wszystkim bo to jest chyba mój faworyt ...

Chyba, że macie jeszcze cos innego, jakieś propozycje ???

/Pomysł z szukaniem samochodu u dealerów nie jest taki głupi. Nie pomyślałem o tym, może dlatego, że nic na ten temat nie wiem ... oświecicie mnie?/
pjngwjn
Początkujący
 
Posty: 62
Miejscowość: Łódź

21 Sie 2010, 13:39

A Astra III ? Również fajny samochód. Link poglądowy:
[link do oferty na Allegro wygasł]
"... wypadki drogowe powstają dlatego, że dzisiejsi ludzie jeżdżą po wczorajszych drogach jutrzejszymi samochodami z pojutrzejszą prędkością..."
stasiowski121
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2201
Miejscowość: Podkarpacie
Auto: VW T4/Audi 80 B4/Passat B3
Silnik: 2.5 TDI AXG
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

21 Sie 2010, 13:45

fajny samochód, miałem przyjemnośc jechac takim, moj znajomy z pracy jezdzi taką astrą. Ciekawy samochód, w dobrym roczniku, tylko w cenie musiałbym trafic ... ciekawa propozycja.
pjngwjn
Początkujący
 
Posty: 62
Miejscowość: Łódź

21 Sie 2010, 13:50

Skoro znajomy jeździ to wypytaj go co i jak. Wybierać jest w czym, bardziej powiedziałbym, abyś trafił w stan zadowalający aniżeli w cenę :)
"... wypadki drogowe powstają dlatego, że dzisiejsi ludzie jeżdżą po wczorajszych drogach jutrzejszymi samochodami z pojutrzejszą prędkością..."
stasiowski121
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2201
Miejscowość: Podkarpacie
Auto: VW T4/Audi 80 B4/Passat B3
Silnik: 2.5 TDI AXG
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997

21 Sie 2010, 23:30

Obejrzałem troszkę tych samochodów, poczytałem o nich i muszę stwierdzic że chyba znalazłem swoich faworytów nad którymi moge się zastanawiac.

1. Saab 9-3 1.9TiD
2. Peugeot 307 1.6HDI lub 2.0HDI
3. Mercedes C-klasa W203 2.0CDI lub 2.2CDI

Czemu mercedes. Przypomniałem sobie, że mój dobry znajomy sprowadza samochody z Niemiec od kilkudziesięciu lat dla siebie i dla prywatnych klientów i zaproponował mi jazdę do Niemiec po mercedesa - zgodziłem się z tym, że zadeklarowałem, że nie nastawiam się na gwiazdę. Ten kolega zawsze chwalił sobie mercedesy i gdy pytam go o wybór auta za tą kwotę to odpowiedź jest prosta, bo wg. niego "bez gwiazdy nie ma jazdy". Za te pieniądze, powiedział, kupię takiego meśka do 2004roku w full opcji, może nawet model avangarde /facet ma kontakty i znajomości/.
Osobiście bardzo podoba mi się ten peugeot. Wygląd ma taki niepowtarzalny, szczególnie ten przód no i taka fajna sprawa która mnie cieszy to wizualnie ogromna przednia szyba oraz te wycieraczki które działają nietypowo.
Spojrzałem na saaba i muszę powiedziec, że również pozytywnie mnie zaskoczył. Kokpit z milionem guzików, piękne zielone podświetlenie, bajery typu stacyjka między siedzeniami, czy nietypowy hamulec ręczny to są rzeczy które naprawdę cieszą. Poza tym w większości przypadków trafi się model ze skórą, dwustrefową klimą, podłokietnikami, pełną elektryką czy taki saab spełnia wszystkie moje oczekiwania. Problem jest jeden - KOMPLETNIE NIC NIE WIEM O TYCH AUTACH !!! Nie wiem nic o ich awaryjności o cenach części, o ich dostępności i przede wszystkim - CZY WARTO !!!

W związku z czym mam do Was ogromną prośbę.
Wytypujcie jednego z trzech podanych przeze mnie, albo uszeregujcie ich w kolejności ktore najpierw kupilibyście oraz dajcie mi więcej info nt. tego saaba, może jest tu jakiś użytkownik tego szweda?

Jak to się wszystko zmienia jak w kalejdoskopie. Zaczynałem od renaulta, poprzez lexusa i dacię logan, mazdę 6, volvo s60, opla astrę i vectrę, aż wreszcie trafiłem na tą trójkę.
Wielkie dzięki za wszystkie Wasze typy, choc mam nadzieję, że dyskusja jeszcze nieskończona !!!
pozdrawiam !
pjngwjn
Początkujący
 
Posty: 62
Miejscowość: Łódź

21 Sie 2010, 23:35

pjngwjn napisał(a):3. Mercedes C-klasa W203 2.0CDI lub 2.2CDI

W tym zestawie tylko "ON".... :!: :!:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6172
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

22 Sie 2010, 08:03

pjngwjn napisał(a):co do bmw. Tutaj mam parę plusów i minusów. po pierwsze jest to super auto, które ma charakter, spełnia wszystkie moje oczekiwania i powiem szczerze, że nawet combi podoba mi się bardziej niż sedan! słyszałem jednak o silnikach, które nie należą do najtańszych w ekspolatacji, to samo dotyczy reszty części. Jak piszę - tylko tak słyszalem, ale jak jest naprawdę? nie miałem do czynienia nigdy z bawarkami, co mi powiecie więcej?


Ogólnie zasada jest prosta - im nowsze BMW tym droższe w utrzymaniu, ale tak jest ze wszystkimi autami. E46 jest jeszcze w miarę przyzwoite w kosztach, z tyłu nie ma wielowahacza. Co do silnika to generalnie są bezproblemowe i jak kupisz zdrowy egzemplarz to raczej tylko zmieniać olej itp. i jeździć. Ew. czasem może być problem z jakimś czujnikiem (sonda, przepływka, temp itp.), ale nie są to duże koszty. Na pewno MB czy Saab tańsze w utrzymaniu nie będą.
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

22 Sie 2010, 08:42

Żeby kupić C-klasę W203 za 30tys. zł na full wypasie do 2004r to trzeba mieć znajomości ale na szrocie.
W203 z trójki W203/B6/e46 jest zdecydowanie najdroższa i IMHO najlepsza(miałem okazję jeździć wszystkimi) także Mercedesa za te pieniądze zdecydowanie nie polecam bo trafisz co najwyżej rocznik 2001 w stanie do jazdy.
Peugeot 307 po lifcie jest bardzo dobrą propozycją, niektórzy piszą tu, że jej największym problemem była elektronika a właśnie ten problem został rozwiązany poprzez rezygnację z układu elektronicznego multiplex który nie był zbyt udany.
307 FL-świetne silniki HDI, dobre i bardzo pewne zawieszenie o dużej trwałości, spora przestronność i spory komfort jak na kompakta.
Za 30tys. zł to bardzo dobra pozycja.
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

22 Sie 2010, 09:34

Mercedes W203 w silniku CDI za 30tys. z 2004roku to jest żaden problem !
W Polsce od prywatnej osoby model avangarde widziałem za 33,9 i bylem po nią to jedynym mankamentem były hamulce do wymiany i to wszystko - czego koszta są śmieszne. /imo merca/

Od razu pomyślałem o peugeocie, bo jest naprawdę ładny, ale jak popatrzyłem na saaby 9-3 to coś mnie tknęło - wygląd poprostu kosmiczny, bardzo mi się podoba to auto tylko niewiele o nim wiem.

Słyszałem, że e36 nie ma najtańszych części a najnowszym modelem nie jest zatem teoria wzrastającej ceny za części wprost proporcjonalnie do nowszego modelu idzie do kosza jak ustawy w Polsce.
pjngwjn
Początkujący
 
Posty: 62
Miejscowość: Łódź

22 Sie 2010, 09:43

Żaden problem ale tylko wtedy gdy jest to taksówka lub 3 Mercedesy w jednym.
Sprawdź ile w Niemczech kosztują C-klasy.
Średnio C220CDI z 2004r to koszt ~12tys. euro.
Wpisz w mobile.de, że chcesz W203 220CDI 2004r i weź środkową stronę ofert a zobaczysz to samo.
Prosty rachunek:
kurs euro w dniu dzisiejszym to: 1 euro = 3,97359897 złotego polskiego
Cena bez opłat:
12000 x 3,97359897=~47,640zł
a przypominam, ze to średnia cena a nie za żadną igiełkę.
Oferty C-klas z 2004r z przebiegami w granicach 400-500tys. wahają się pomiedzy 6,5-8tys. euro co nawet bez opłat daje więcej niż 30tys. zł a opłaty będą spore bo pojemność >2.0.
Naprawdę nie daje Ci to do myślenia?
Jasiek90
Stały forumowicz
 
Posty: 2899
Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

22 Sie 2010, 10:55

Jasiek90 dobrze prawi, ale widze polska mentalność szukania okazji i tak weźmie góre :-(
AreBie
Aktywny
 
Posty: 488
Miejscowość: NML

22 Sie 2010, 15:44

pjngwjn napisał(a):Słyszałem, że e36 nie ma najtańszych części a najnowszym modelem nie jest zatem teoria wzrastającej ceny za części wprost proporcjonalnie do nowszego modelu idzie do kosza jak ustawy w Polsce.


E36 jest tanim BMW w utrzymaniu, porównaj sobie najlepiej części E34/E39/E60 albo E36/E46/E90 i wyciągnij wnioski.
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW