Nissan Almera Tino - migająca czerwona kontrolka samochodu

28 Lip 2018, 21:43

Witam.

Od wczoraj stałem się szczęśliwym posiadaczem nissana almery tino w wersji z 2005 rok - tej z kamerą cofania.

Po wyłączeniu silnika obok na tablicy z zegarami pojawia się migająca kontrolka w kształcie samochodu. Kontrolka miga na czerwono, a kształt samochodu jest z profilu (z boku) i nie posiada żadnych cech dodatkowych w postaci zaznaczonej otwartej klapy tylnej lub przedniej. Jest to tylko bryła zamkniętego samochodu z profilu.

Co oznacza ta kontrolka? Czy to przypadkiem nie jest informacja, że właśnie został uruchomiony autoalarm?
Kontrolka miga po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki. W czasie jazdy nie jest aktywna.

Być może powinienem ten temat zamieścić w dziale z problemami, ale myślę że moje pytanie to nie problem tylko wyjaśnienie obsługi samochodu :)
fart12
Nowicjusz
 
Posty: 16

29 Lip 2018, 16:35

Czy ta kontrolka samochodu widocznego z boku w środku ma np. kluczyk? Prawdopodobnie jest to kontrolka systemu bezpieczeństwa NATS. System ten nie pozwoli na uruchomienie silnika samochodu bez zarejestrowanego w sterowniku kluczyka. Następuje blokada zapłonu czyli działa to jak immobilizer. Lampka miga gdy kluczyk znajduje się pozycji zapłonu OFF lub ACC w pozycji ON nie świeci się. Wtedy jest wszystko ok.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

30 Lip 2018, 21:04

Cichy77 jesteś geniuszem. Dziękuję :)

Tak, kontrolka ma znaczek klucza w środku.
Wcześniej tego nie zauważyłem.

Kontrolka miga jak silnik jest wyłączony.
A kiedy silnik pracuje kontrolka gaśnie.

Rozumiem, że to miganie oznacza gotowość immobilizera i nie należy się tym martwić, bo tak ma być?
Ufff ufff dziękuję raz jeszcze :happy:
fart12
Nowicjusz
 
Posty: 16