Nissan Almera Tino - migająca czerwona kontrolka samochodu

28 Lip 2018, 21:43

Witam.

Od wczoraj stałem się szczęśliwym posiadaczem nissana almery tino w wersji z 2005 rok - tej z kamerą cofania.

Po wyłączeniu silnika obok na tablicy z zegarami pojawia się migająca kontrolka w kształcie samochodu. Kontrolka miga na czerwono, a kształt samochodu jest z profilu (z boku) i nie posiada żadnych cech dodatkowych w postaci zaznaczonej otwartej klapy tylnej lub przedniej. Jest to tylko bryła zamkniętego samochodu z profilu.

Co oznacza ta kontrolka? Czy to przypadkiem nie jest informacja, że właśnie został uruchomiony autoalarm?
Kontrolka miga po wyciągnięciu kluczyka ze stacyjki. W czasie jazdy nie jest aktywna.

Być może powinienem ten temat zamieścić w dziale z problemami, ale myślę że moje pytanie to nie problem tylko wyjaśnienie obsługi samochodu :)
fart12
Nowicjusz
 
Posty: 16

29 Lip 2018, 16:35

Czy ta kontrolka samochodu widocznego z boku w środku ma np. kluczyk? Prawdopodobnie jest to kontrolka systemu bezpieczeństwa NATS. System ten nie pozwoli na uruchomienie silnika samochodu bez zarejestrowanego w sterowniku kluczyka. Następuje blokada zapłonu czyli działa to jak immobilizer. Lampka miga gdy kluczyk znajduje się pozycji zapłonu OFF lub ACC w pozycji ON nie świeci się. Wtedy jest wszystko ok.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

30 Lip 2018, 21:04

Cichy77 jesteś geniuszem. Dziękuję :)

Tak, kontrolka ma znaczek klucza w środku.
Wcześniej tego nie zauważyłem.

Kontrolka miga jak silnik jest wyłączony.
A kiedy silnik pracuje kontrolka gaśnie.

Rozumiem, że to miganie oznacza gotowość immobilizera i nie należy się tym martwić, bo tak ma być?
Ufff ufff dziękuję raz jeszcze :happy:
fart12
Nowicjusz
 
Posty: 16
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Hyundai Elantra - europejska premiera nowego modelu
    Podczas tragów motoryzacyjnych Motor Show 2016 w Poznaniu Hyundai zaprezentował całkowicie nowy model Hyundai Elantra. Była to pierwsza we współczesnej historii targów europejska premiera modelu, co sprawiło, ...