Nissan Juke 2020 - kontrolka pomarańczowa

15 Paź 2020, 10:01

Witam dzisiaj po odpaleniu zapaliła mi się migająca pomarańczowa kontrolka , która po paru km zgasła, i jest już ok, tak myślę..., tylko, że nie mogę nigdzie znaleźć oznaczenia takiej kontrolki, ktoś pomoże!?

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Slawka80
Obserwowany
 
Posty: 2

15 Paź 2020, 10:21

To nowe auto więc na pewno masz instrukcję obsługi i tam znajdziesz opis tej kontrolki.

Masz pewnie pakiet Safety Shield w skład którego wchodzi System zapobiegania kolizjom i moim zdaniem to kontrolka informująca o tym że w danym momencie taki system nie działa.

System zapobiegania kolizjom - skanuje drogę przed pojazdem za pomocą wbudowanych czujników radarowych, samochód w niego wyposażony sygnalizuje niebezpieczeństwo i reaguje na nie w trzech etapach. Najpierw sygnał dźwiękowy ostrzega kierowcę o zmniejszającej się odległości do pojazdu poprzedzającego. Następnie, jeśli kierowca zignoruje to ostrzeżenie, system automatycznie przyhamuje pojazd. Na koniec, jeżeli odległość będzie nadal malała, system uruchomi hamulce z pełną mocą, doprowadzając do całkowitego zatrzymania samochodu, o ile zajdzie taka potrzeba.
Rokiko
Stały forumowicz
 
Posty: 3112
Zdjęcia: 12

15 Paź 2020, 10:56

Dziękuję za odpowiedź, tak mam książkę obsługi, w której nie ma mowy o takiej kontrolce, internet też przeszukałam..., ale dzięki za info, posiadam system IEB, który sygnalizuje mnie innymi kontrolkami... , jednak mam jeszcze jedno pytanie co mogło spowodować jej zapalenie? , czy jest się czymś martwić? , tak wiem, że mam serwis, ale chciałbym najpierw uzyskać tu odp, Dziękuję
Slawka80
Obserwowany
 
Posty: 2

15 Paź 2020, 11:04

Slawka80 napisał(a):jednak mam jeszcze jedno pytanie co mogło spowodować jej zapalenie? , czy jest się czymś martwić?
Sprawdź czy zapali się ona ponownie w podobnej sytuacji. Być może sterownik który odpowiada za działanie takich systemów nie uzyskał odpowiedniej informacji z któregoś z czujników przez co wyłączył tymczasowo ten podsystem. Ponowne sprawdzenie nie wykryło problemów i stał się aktywny.

Monitoruj jego działanie jeżeli ponownie problem pojawi się to proponuję wtedy podjechać do serwisu niech sprawdzą co było przyczyną problemu. Powinno to mieć w zamrożonych ramkach błędów.

Tak z ciekawości możesz napisać do nissana co oznacza taka kontrolka bo nie znalazłeś w instrukcji odpowiedzi :)
Rokiko
Stały forumowicz
 
Posty: 3112
Zdjęcia: 12

16 Paź 2020, 12:15

Przecież to nówka auto. Jedź do serwisu, pokaż i zapytaj. Może sie okazać, że to tylko informacja, a może się okazać, że coś poważniejszego. Póki auto na gwarancji, to tylko serwis. Jak się dowiesz, to koniecznie daj znać co to za kontrolka.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 17455
Zdjęcia: 1188
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

16 Paź 2020, 12:19

Fajnie jak takie informacje pojawiają się na forum.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 12764
Zdjęcia: 90
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: e36, M3, C5 x7
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Przyszłe klasyki, które dziś kupisz w salonach to współczesne klasyki
    Znasz to uczucie, gdy na drodze mija Cię samochód, który wcale nie wygląda tak staro, a jego zderzaki zdobią żółte tablice rejestracyjne ? Tak, upływ czasu jest nieubłagany nawet dla prawdziwych motoryzacyjnych ...
    ŠKODA Š978 (Typ 978), 1956 rok
    Decyzją Ministerstwa Przemysłu Czechosłowacji z roku 1955 czechosłowaccy konstruktorzy otrzymali zadanie stworzenia całkowicie nowego samochodu dla "szerokich mas pracujących". W tym czasie wdrażano produkcję modelu 440 (Spartak), ...

  •