Nissan Primera P12- Usunięcie otarć na lakierze?

18 Lip 2016, 14:00

Witam.
W jakie sposób mogę usunąć takie skazy jak na zdjęciach? Jakich środków do usuwania takich skaz powinienem użyć? Z góry mówię że nie jestem jakimś specjalistą nigdy takich rzeczy się nie ruszałem, więc liczę na specjalistów z tego forum. Czy może jednak oddać do lakiernika?
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Adam349
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Nissan Primera P12
Silnik: 2.2 140 km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

18 Lip 2016, 14:48

Tu widać że już ktoś robił na tych zarysowaniach/otarciach zaprawki i tego nie naprawisz polerowaniem i żadne specyfiki tego typu nie pomogą. Najlepszą metodą byłoby oddanie auta do lakiernika w celu pomalowania zderzaka i rantów przy nadkolach. Na drzwiach jes chyba lekkie wgniecenie wzdłuż tego zarysowania więc tu trzeba by było to naprawić i dopiero pomalować.

Myślę, że w 1000zł mógłbyś się zamknąć ze wszystkimi poprawkami widocznymi na powyższych zdjęciach.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

18 Lip 2016, 16:22

Te "punkty" wypełnione już przez kogoś podobnym lakierem są nie do naprawienia w warunkach domowych - prawijnie trzeba by je wyczyścić papierem, zakonserwować podkładem antykorozyjnym, potem wypełnic szpachlą, wyszlifować, zapodkładować i malować. Można próbować lakierem dorobionym pod kolor w mieszlani farb (są te lakiery pakowane w aerozole z butelkami wyposażonymi w głowiczkę rozpylającą w stylu pistoletu lakierniczego). Czy to jednak ma sens ? O lakierniku w ogóle nie myśl - zapłacisz tam jak cygan za matkę, bo pewnie będzie liczył za każdy element jak za całość, czyli ok 300 zł za element.
Anjin
Zaawansowany
 
Posty: 534
Auto: Peugeot

18 Lip 2016, 17:32

Więc nad lakiernikiem się jeszcze zastanowię. A żeby nie robić nowego tematu to zapytam tutaj, jak mogę usunąć poniższe mniejsze rysy?
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Adam349
Obserwowany
 
Posty: 2
Auto: Nissan Primera P12
Silnik: 2.2 140 km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

18 Lip 2016, 17:36

Te na karoserii są bardzo głębokie i nawet po wstępnym roztarciu wodnym papierem ściernym będą widoczne. Natomiast te pod klamką zrobisz bezproblemowo - poniżej masz link z filmem jak to zdzielać:

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Anjin
Zaawansowany
 
Posty: 534
Auto: Peugeot
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Kia Rio 1,4 DOHC CVVT o mocy 109 KM
    Pod maską koreańskiego mieszczucha znalazł się silnik benzynowy o pojemności 1,4 litra generujący moc 109 KM. Wyposażony w manualną skrzynię biegów która oferuje sześć przełożeń. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h ...
    Toyota Yaris na eksport do Ameryki Północnej
    Toyota Motor Europe poinformowała, że od maja 2013 roku model Yaris produkowany w zakładach Toyota Motor Manufacturing France (TMMF), będzie eksportowany do USA, Kanady i Puerto Rico. Dostosowanie francuskiego zakładu do ...