Nowa Honda Civic Type R - pierwsze szczegóły i zdjęcia

13 Wrz 2013, 13:13

Na Targach Motor Show we Frankfurcie podczas Konferencji prasowej, prezydent Honda Motor Europe ujawnił pierwsze szczegóły gorąco oczekiwanego nowego modelu Civic Type R.

Nowa Honda Civic Type R - pierwsze szczegóły i zdjęcia

2 - litrowy silnik nowego Civica Type R z bezpośrednim wtryskiem i turbodoładowaniem będzie osiągał moc w okolicach 280KM.

Nowa Honda Civic Type R - pierwsze szczegóły i zdjęcia

Honda potwierdziła ambicje mające na względzie nowy model Civic Type R, aby stał się on najszybszym samochodem z napędem na przód podczas bicia rekordu wokół toru Nurburgring w Niemczech. Samochód nadal będzie rozwijany przez kolejne dwa lata zanim znajdzie się w sprzedaży w 2015 roku, jednak test na torze już się rozpoczął. "Ostatnio spędziłem tydzień na Nurburgring, przeprowadziliśmy dogłębne testowania i jesteśmy blisko celu, czas zbliża się do rekordu okrążenia", powiedział Manabu Nishimae.

Nowa Honda Civic Type R - pierwsze szczegóły i zdjęcia

źródło: Honda
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3781
Zdjęcia: 13077
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Tesla Model Y

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    [2018] Peugeot 508
    Peugeot pokazał swoje najnowsze dziecko - 508. Po bezpłciowym poprzedniku w końcu mamy dawkę zadziorności. Nie wiem jak Wam ale mi bardzo podoba się kokpit mimo, że nie jestem fanem dotykowych ekranów oraz piękny tył. ...
    Koncepcyjny Nissan Resonance
    Śmiała wizja Nissana dotycząca przyszłości crossoverów staje się rzeczywistością za sprawą europejskiego debiutu innowacyjnego samochodu koncepcyjnego Resonance. Model Resonance, który został stworzony przez ...