Nowe auto 50-60k

19 Sty 2021, 02:42

Witam,
jestem na etapie kupna nowego auta, głownie do jazdy po mieście, w granicach 45-60k póki co znalazłem Skode Fabie, Forda Fieste, Kia Rio albo Renault clio. opel corsa. Które z tych aut byście polecili? Jestem równiez otwarty na inne propozycje. Z góry dziekuję
Bartek635
Obserwowany
 
Posty: 1

19 Sty 2021, 15:49

Z tych samochodów warto zwrócić uwagę na Kia Rio z silnikiem 1.2 MPI to jednostka która nie powinna ci przysparzać problemów jak np. 1.0 TSI z Fabii. Dodatkowo można takie Rio kupić z bardzo fajnym wyposażeniem zerknij sobie np. tu [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] Nie będzie przyspieszała jak turbodoładowane 1.0 w trzech cylindrach ale do spokojniej jazdy wystarczy no i na plus powinna być niska usterkowość tego silnika nawet przy większych przebiegach. Tu mam na szczęście cztery cylindry i jak byś chciał można założyć nawet LPG bez problemu.

Wracając do Fabii ma tam też silnik MPI o pojemności 1.0 ale też w trzech cylindrach podobnie do TSI a o mocy już nie wspomnę ;/ bo to auto po prostu z tym silnikiem nie jedzie.

Ja bym jeszcze na twoim miejscu rozważył Hyundai I20 z takim samym silnikiem co ma Kia czyli 1.2 MPI w nowej wersji wygląda on bardzo fajnie tu masz przykładowy link do ogłoszenia [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9785
Zdjęcia: 34

19 Sty 2021, 18:22

W sumie podstawa, jeśli tym autem chcesz jeździć dłużej i w miarę bezproblemowo to wybranie względnie prostego silnika. Marka czy model auta nie jest szczególnie istotna, do maluchów trafiają stare i sprawdzone rozwiązania konstrukcyjne. Na pewno najniższą utratę wartości (jesli to istotne) będzie miał yaris a przy okazji to dość przyjemny sprzęt. Możesz też zerknąć na fiata tipo - auto z wyższego segmentu w przyzwoitej cenie
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

19 Sty 2021, 18:49

Widziałeś nowe Sandero :?:
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3680
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak bezpiecznie korzystać z pobocza?
    Pobocze zajmuje trzecią pozycję wśród miejsc, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych(1). Choć przepisy jasno określają, kto i w jakiej sytuacji może poruszać się po poboczu oraz kiedy można zatrzymać ...