(Nowe) auto do 75 tys. PLN

(Nowe) auto do 75 tys. PLN

29 Sty 2013, 17:06

Witam,

Czas zeszłorocznych wyprzedaży w pełni i myślę nad zmianą auta na nowe. Aktualnie mam Mondeo MK3, 1.8 Duratec 125 KM - od nowości, ponad 200 tys. km po polskich drogach, bez większych usterek. Obecnie robię ok. 25-30 tys. km/rok (głównie poza miastami), kierowca spokojny, raczej bez sportowego zacięcia:) Szukam samochodu ze średniej półki (do ok. 75 tys. PLN) - w miarę komfortowego, nieawaryjnego, bezpiecznego i wygodnego do podróżowania także z rodzinką i bagażami. Co możecie polecić? (mam swoje typy ale póki co nie chciałbym sugerować). Będę wdzięczny za jakieś podpowiedzi :piwo:
Meduza
Obserwowany

Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Ford Mondeo
Silnik: 1.8 Duratec 125KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

Re: (Nowe) auto do 75 tys. PLN

29 Sty 2013, 17:13

Nie tak dawno musiałem jechać z samochodem kuzyna do ASO i czekając 2h pooglądałem trochę Opli i Chevroletów w salonie (wrażenie zrobiła na mnie tylko Insignia, ale to wydatek ponad 100tyś), a później z nudów odpaliłem internet i przeglądałem oferty innych marek. Na mnie największe wrażenie zrobił Hyundai Elantra, ładny, nieźle wykonany, stosunkowo bezawaryjny i z tego co pamiętam z gwarancją na 5 lat.
Wacek_13
Początkujący

Miejscowość: Jaworzno

29 Sty 2013, 17:20

Volkswagen Jetta, Mitsubishi ASX, Hyundai ix35, Nissan Qashqai, Toyota Corolla, Ford Focus, Skoda Octavia jest bardzo popularna w PL nie bez powodu, podobnie Skoda Superb no i zawsze pozostaje nowy Ford Mondeo.

Naprawdę, jest masa ładnych i dobrych aut w tej kwocie. Lepiej wybierz te, które Ci się podobają a wtedy my powiemy Ci jakie silniki są warte uwagi, bo tu chodzi o serce maszyny, a nie nadwozie.
Killaz
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 5
Prawo jazdy od: 09 06 2013
Auto: brak

29 Sty 2013, 17:22

To co mi sensownego przyszło do głowy:
[link wygasł]
[link wygasł]
[link wygasł]
[link wygasł]
[link wygasł]
[link wygasł]
[link wygasł]
[link wygasł]
[link wygasł]
[link wygasł]
[link wygasł]

domyślnie dodałem kombiaki, z racji miejsca na bagaże, inne wersje nadwoziowe są nawet tańsze
Życie jest zbyt krótkie aby jeździć nudnymi samochodami.

IS 200 by dzida
lexus-is-200-od-dzidy-vt91140.htm
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 113
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy od: 05 05 2008
Auto: Lexus IS 200
Silnik: 2,0 R6 155KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

29 Sty 2013, 17:25

A propos postu dzidy - nowa Laguna świetnie się prowadzi. Z resztą, cała jest świetna, ale wysnuwam taką ocenę po jednorazowej przejażdżce znajomego, który chciał przyszpanować nowym autem :mrgreen: Dawno nie jeździłem tak świetnie wykonanym autem (w stosunku cena/jakość).
Killaz
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 5
Prawo jazdy od: 09 06 2013
Auto: brak
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Emocjonujący DRIFTING na dachu Galerii Warmińskiej w Olsztynie Emocjonujący DRIFTING na dachu Galerii Warmińskiej w Olsztynie
    Kilkaset koni mechanicznych i kierowca, który potrafi połączyć precyzję z odwagą po to, by celowo wprowadzić samochód w kontrolowany poślizg przy jak największej prędkości. Drifting to ekscytująca technika jazdy ...
    Kiedy nie powinniśmy wrzucać na luz Kiedy nie powinniśmy wrzucać na luz
    Kierowcy często nadużywają sprzęgła, na przykład dotaczając się kilkadziesiąt, a czasami nawet kilkaset metrów do świateł. Jest to nieekonomiczne i niebezpieczne. "Jazda na biegu jałowym i wciśniętym sprzęgle powoduje ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      passat b5 german style
      Monster Truck Rock Star, 11
      Autosacrum 2009