Nowe min 1.6 100km

31 Sie 2018, 11:41

Skupiam się głównie na golfie. Ma tą jakąś moc, dostępność części łatwa. Coś typowego.
Wymagania to: Pb min 100km, klima, dostępność części, nie rdzewiejące jak japońskie, bądź ople. Do 7 tyś.

W przyszłym tygodniu wybieram się zobaczyć to:

[link do oferty na Olx wygasł]

[link do oferty na Olx wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do oferty na Olx wygasł]

Jeszcze takie Clio znalazłem, niepozorne autko z jakąś mocą.
Mikkki
Początkujący
 
Posty: 61
Auto: Honda Civic VI
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna

31 Sie 2018, 11:46

1. Odpuść. poza tym to 16V, drogi w utrzymaniu a jedzie tak jak 8V.
2. Tylko zamiana.
3. Sprowadzone odpuść.
4. Też sprowadzony, prawa strona malowana.

Szału nie ma. Co do rdzewienia, możesz się zdziwić bo Golfy lubią gnić, tym bardziej jak były stuknięte (a do Polski zjeżdża najgorszy szrot więc sam się domyśl). Takie strupki za 5-6k to już mogą początki dziur w progach.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

31 Sie 2018, 12:06

Pytałem wcześniej gościa, mówił że sprzedaż też wchodzi w grę.

U siebie mam Jeszce Astre G ale to na pewno zgnije no i komis zapewne odradzicie

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Mikkki
Początkujący
 
Posty: 61
Auto: Honda Civic VI
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna

31 Sie 2018, 12:17

Ja to się nie chcę wypowiadać na temat zwieśniaczonych aut bo ostrzeżenia nie chcę dostać :)

Co do Golfa, trochę dziwne że niedawno robił rozrząd i sprzedaje, warto sprawdzić go dokładniej. Przede wszystkim przyjrzeć się skrzyni, bo w tym silniku puszczały nity i to może być powodem sprzedaży po niższej cenie.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

31 Sie 2018, 12:56

Nie patrzę na Golfa, bo to golf i zew ortalionu. Zazwyczaj nie przepadałem za nimi, ale postanowiłem sprawdzić je szukając auta. W sumie maja przeciętna moc nie za mało, nie za dużo. Części dużo i łatwo dostępne. Jak nie bity, to nie gnije jak głupi. Tylko ciężko znaleźć dobry egzemplarz.
Mikkki
Początkujący
 
Posty: 61
Auto: Honda Civic VI
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna

31 Sie 2018, 13:04

Tego golfa nr 2 co niby ma być zamiana możesz sprawdzić, wygląda w miarę ok, z prywatnych rąk, no ale na pewno lepsza opcja niż ta świątynia aut na holenderskich blachach i wszystkie z takiego niskiego budżetu, kupione pewnie za 800€

a co tej Astry - brak opcji "bezwypadkowa" + komis..
Pionek
Stały forumowicz
 
Posty: 1640
Auto: Honda Accord / VW Scirocco
Silnik: 1,4 TSI 122@150
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...

31 Sie 2018, 13:11

Mikkki napisał(a):nie rdzewiejące jak japońskie, bądź ople


Tu jest największy problem : :lol:

Mikkki napisał(a):Do 7 tyś.


Toyota, Honda czy Mazda najgorzej , faktycznie od spodu słabo jest zabezpieczona, ale mechanika na bardzo wysokim poziomie,

BTW Konserwację podwozia robią za 600-1000zł więc robi się raz i zapomina o temacie, dzisiaj auta niektóre już z 2011R ludzie sobie konserwują, auta wartości 40 000zł i nie marudzą

Mikkki napisał(a): dostępność części

w dzisiejszych czasach nie jest to problemem, lambo nie kupujesz więcdo zwykłych aut masz pełno części wszędzie
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

31 Sie 2018, 13:29

Myślałem, że konserwację robi się z raz na sezon aby to działało. Oraz konserwują podwozie-podłogę, nie, że lecą wszystko łącznie z częściami eksploatacyjnymi? Bo takie też widziałem...
Mikkki
Początkujący
 
Posty: 61
Auto: Honda Civic VI
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna

31 Sie 2018, 13:30

Żeby zrobić konserwację to najpierw nie może tam być rdzy... I głównie to działa na podłogę, podłużnicę i progi, nadkola czy ranty i tak będą lecieć.

W autach za 5k to prawie nikt nie robi konserwacji bo po co. To ma jeździć, potem się sprzeda i tyle. Nie masz kasy na wybrzydzanie, kup to co jest zadbane i tyle w temacie. Bez znaczenia czy Astra, Megane, Focus czy Rover 45.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

31 Sie 2018, 13:38

Mikkki napisał(a):Myślałem, że konserwację robi się z raz na sezon aby to działało. Oraz konserwują podwozie-podłogę, nie, że lecą wszystko łącznie z częściami eksploatacyjnymi? Bo takie też widziałem...


Jak zrobisz raz a porządnie to na kolejne 5 lat powinno wytrzymać.
Wahaczy czy innych elementów zawieszenia się nie konserwuje a maluje się specjalną farbą do tego typu rzeczy. Zresztą wahacz-część wymienna. Konserwuje się podłogę, podłużnice, profile zamknięte
U nas w polsce to jest tak że nikt by najlepiej nic nie robił przy samochodach a tylko narzekał i wybrzydzał. O samochód trzeba sobie zadbać
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

31 Sie 2018, 14:15

Jak golf to tylko z 1.6 8V
Możesz pomyśleć jeszcze o Megane 1 ph2 1.6 16V silnik K4M
Raziel11
Stały forumowicz
 
Posty: 1452
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Wałbrzych
Prawo jazdy: 21 03 2016
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Leon 1P / Cupra R
Silnik: 1.6 MPI / 2.0 TSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

31 Sie 2018, 17:12

Jeszcze może być to jeśli już w tej kwocie i tak nie mogę wubrzydzać. Jeździłem xsara 2 ale 1.4 i 3d. Do tego wiem, że o blachę w tym nie muszę się martwić przy normalnym dbaniu o auto. A jeździło się nią fajnie. Tutaj lepszy silnik i 5d. Jutro jadę zobaczyć.

[link do oferty na Olx wygasł]

Albo Kia sephia w automacie? Wygląda dobrze. Parę części do wymiany, podwozie konserwowane.

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Mikkki
Początkujący
 
Posty: 61
Auto: Honda Civic VI
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna

31 Sie 2018, 17:15

Przecież ta Xsara to gruz...
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

31 Sie 2018, 17:35

Dlaczego, coś więcej. Pomijając cenę.
Mikkki
Początkujący
 
Posty: 61
Auto: Honda Civic VI
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna

31 Sie 2018, 17:39

A ja się nie zgadzam, przynajmniej po zdjęciach ta Xsara wygląda ok. One już tak tanio chodzą. Trzeba tylko zadzwonić i zapytać co jest do zrobienia.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002