III edycja Rajdu "Pedałujesz-Pomagasz" w asyście SEAT-a

III edycja Rajdu "Pedałujesz-Pomagasz" w asyście SEAT-a

09 Sie 2012, 16:59

"Pedałujesz-Pomagasz" to organizowana po raz trzeci akcja, która jest wspólną inicjatywą stowarzyszeń "MOŻESZ" i "Zdrowy-Rower". Dwie wcześniejsze edycje zakończyły się ogromnym sukcesem i zebraniem ponad 15 tysięcy złotych na pomoc i rehabilitację dwóch osób. W tym roku około dwudziestoosobowa grupa rowerzystów chce pomóc, niepełnosprawnemu Łukaszowi wyruszając do Lwowa, a następnie na półwysep Krymski.

Image

4 sierpnia krótko po godzinie 10:00 spod siedziby importera samochodów marki SEAT na Polskę – Iberia Motor Company – w Piastowie wyruszył charytatywny Rajd Rowerowy – "Pedałujesz-Pomagasz".

Celem tegorocznego Rajdu jest zebranie 5 tysięcy złotych na pomoc dla Łukasza Sowińskiego, cierpiącego na czterokończynową postać mózgowego porażenia dziecięcego. Łukasz jest niestrudzonym pingpongistą i cyklistą. Ze względu na swoją chorobę, od ponad dziesięciu lat w ramach rehabilitacji i codziennego przemieszczenia się używa trzykołowego roweru. Trzykołowiec został przystosowany do możliwości Łukasza przez jego tatę i dziadka. Dlatego też celem wyprawy jest zebranie funduszy na nowy rower i rehabilitacje Łukasza.

Image

Rajd rozpoczął się w Piastowie. Wyruszył spod siedziby Iberii Motor Company, generalnego importera samochodów marki SEAT na Polskę, będącej jednym ze sponsorów imprezy.

Image

Ceremonię otwarcia prowadził Tomasz Zubilewicz, który na miejsce przyjechał rowerem i wraz z uczestnikami pokonał pierwszy odcinek trasy. Uczestnicy imprezy mają do przebycia ponad 400 km, aby ukończyć pierwszy etap i dotrzeć do Lwowa. W trakcie przejazdu na całej trasie uczestnikom będzie towarzyszył stanowiący zabezpieczenie techniczne SEAT Altea XL. Obecnie uczestnicy wyruszają z Zamościa kontynuując podróż do Lwowa.

POLECAMY Seat Altea XL Electric Ecomotive

źródło: Seat
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 2631
Zdjęcia: 9600
Rejestracja: 18 Cze 2012, 13:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

Re: III edycja Rajdu "Pedałujesz-Pomagasz" w asyście SEAT-a

14 Sie 2012, 11:58

W piątek 10 sierpnia, krótko po godzinie 18:30 pokonawszy ponad 400 kilometrową trasę rowerzyści biorący udział we wspieranym przez SEAT-a charytatywnym Rajdzie rowerowym "Pedałujesz-Pomagasz" dotarli do Lwowa.

Celem tegorocznego Rajdu było zebranie 5 tysięcy złotych na pomoc dla Łukasza Sowińskiego, cierpiącego na czterokończynową postać mózgowego porażenia dziecięcego niestrudzonego pingpongisty i cyklisty, który ze względu na swoją chorobę, od ponad dziesięciu lat w ramach rehabilitacji i codziennego przemieszczenia się używa trzykołowego roweru, przystosowanego do jego możliwości przez tatę i dziadka. Celem wyprawy było zebranie funduszy na nowy rower i rehabilitacje Łukasza.

Image

Akcję tego typu już po raz trzeci organizowały stowarzyszenia "Zdrowy-Rower" oraz "MOŻESZ". Dwie wcześniejsze zakończyły się ogromnym sukcesem i zebraniem ponad 15 tysięcy złotych na pomoc i rehabilitację dwóch osób.

Uczestnicy Rajdu w towarzystwie przybyłego na start rowerem Tomasza Zubilewicza oraz asyście auta techniczno-zabezpieczającego, w którego rolę wcielił się SEAT Altea XL udali się do Lwowa po drodze odwiedzając takie miejscowości jak Warka, Dęblin, Puławy, Lublin czy Zamość, by w 7 dni później i ponad 400 km dalej dotrzeć do celu podróży, w tym roku przypadającego we Lwowie.

W trakcie akcji uczestnicy przebyli ponad 400 km polskich i ukraińskich dróg, zbierając pieniądze dla Łukasza. Osiągnięcie celu, jakim było dotarcie do Lwowa, to jednak nie koniec. Pomimo dotarcia do mety podróży nadal trwa zbiórka pieniędzy na nowy rower i rehabilitację Łukasza, a cykliści już wytyczyli kolejny cel na mapie. Teraz udają się na Krym.
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 2631
Zdjęcia: 9600
Rejestracja: 18 Cze 2012, 13:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Nowe oznaczenia paliw - trzy grupy kółko, kwadrat, romb Nowe oznaczenia paliw - trzy grupy kółko, kwadrat, romb
  W całej UE na dystrybutorach oraz w nowych pojazdach pojawią się symbole, które mają pomóc kierowcom uniknąć pomyłek podczas tankowania. W zależności od rodzaju paliwa będą to trzy główne grupy: benzyna ...
  Toyota Corolla TE27 (1972–1974) Toyota Corolla TE27 (1972–1974)
  To właśnie od niej zaczyna się wielka przygoda Corolli ze sportem. Pod maską lekkiego, ważącego zaledwie 855 kg nadwozia coupe ówczesnej Corolli TE27 zamontowano 115-konny silnik DOHC z Celiki. Ta wersja trafiła do ...

 •  
  • Subaru Impreza SRT, nocne wyścigi równoległe
   Mercedes E 350 CDI
   Audi R8
   Volkswagen Golf R Cabriolet, wnętrze