III edycja Rajdu "Pedałujesz-Pomagasz" w asyście SEAT-a

09 Sie 2012, 16:59

"Pedałujesz-Pomagasz" to organizowana po raz trzeci akcja, która jest wspólną inicjatywą stowarzyszeń "MOŻESZ" i "Zdrowy-Rower". Dwie wcześniejsze edycje zakończyły się ogromnym sukcesem i zebraniem ponad 15 tysięcy złotych na pomoc i rehabilitację dwóch osób. W tym roku około dwudziestoosobowa grupa rowerzystów chce pomóc, niepełnosprawnemu Łukaszowi wyruszając do Lwowa, a następnie na półwysep Krymski.

Zdjęcie

4 sierpnia krótko po godzinie 10:00 spod siedziby importera samochodów marki SEAT na Polskę – Iberia Motor Company – w Piastowie wyruszył charytatywny Rajd Rowerowy – "Pedałujesz-Pomagasz".

Celem tegorocznego Rajdu jest zebranie 5 tysięcy złotych na pomoc dla Łukasza Sowińskiego, cierpiącego na czterokończynową postać mózgowego porażenia dziecięcego. Łukasz jest niestrudzonym pingpongistą i cyklistą. Ze względu na swoją chorobę, od ponad dziesięciu lat w ramach rehabilitacji i codziennego przemieszczenia się używa trzykołowego roweru. Trzykołowiec został przystosowany do możliwości Łukasza przez jego tatę i dziadka. Dlatego też celem wyprawy jest zebranie funduszy na nowy rower i rehabilitacje Łukasza.

Zdjęcie

Rajd rozpoczął się w Piastowie. Wyruszył spod siedziby Iberii Motor Company, generalnego importera samochodów marki SEAT na Polskę, będącej jednym ze sponsorów imprezy.

Zdjęcie

Ceremonię otwarcia prowadził Tomasz Zubilewicz, który na miejsce przyjechał rowerem i wraz z uczestnikami pokonał pierwszy odcinek trasy. Uczestnicy imprezy mają do przebycia ponad 400 km, aby ukończyć pierwszy etap i dotrzeć do Lwowa. W trakcie przejazdu na całej trasie uczestnikom będzie towarzyszył stanowiący zabezpieczenie techniczne SEAT Altea XL. Obecnie uczestnicy wyruszają z Zamościa kontynuując podróż do Lwowa.

POLECAMY Seat Altea XL Electric Ecomotive

źródło: Seat
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3788
Zdjęcia: 13087
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Tesla Model Y

14 Sie 2012, 11:58

W piątek 10 sierpnia, krótko po godzinie 18:30 pokonawszy ponad 400 kilometrową trasę rowerzyści biorący udział we wspieranym przez SEAT-a charytatywnym Rajdzie rowerowym "Pedałujesz-Pomagasz" dotarli do Lwowa.

Celem tegorocznego Rajdu było zebranie 5 tysięcy złotych na pomoc dla Łukasza Sowińskiego, cierpiącego na czterokończynową postać mózgowego porażenia dziecięcego niestrudzonego pingpongisty i cyklisty, który ze względu na swoją chorobę, od ponad dziesięciu lat w ramach rehabilitacji i codziennego przemieszczenia się używa trzykołowego roweru, przystosowanego do jego możliwości przez tatę i dziadka. Celem wyprawy było zebranie funduszy na nowy rower i rehabilitacje Łukasza.

Zdjęcie

Akcję tego typu już po raz trzeci organizowały stowarzyszenia "Zdrowy-Rower" oraz "MOŻESZ". Dwie wcześniejsze zakończyły się ogromnym sukcesem i zebraniem ponad 15 tysięcy złotych na pomoc i rehabilitację dwóch osób.

Uczestnicy Rajdu w towarzystwie przybyłego na start rowerem Tomasza Zubilewicza oraz asyście auta techniczno-zabezpieczającego, w którego rolę wcielił się SEAT Altea XL udali się do Lwowa po drodze odwiedzając takie miejscowości jak Warka, Dęblin, Puławy, Lublin czy Zamość, by w 7 dni później i ponad 400 km dalej dotrzeć do celu podróży, w tym roku przypadającego we Lwowie.

W trakcie akcji uczestnicy przebyli ponad 400 km polskich i ukraińskich dróg, zbierając pieniądze dla Łukasza. Osiągnięcie celu, jakim było dotarcie do Lwowa, to jednak nie koniec. Pomimo dotarcia do mety podróży nadal trwa zbiórka pieniędzy na nowy rower i rehabilitację Łukasza, a cykliści już wytyczyli kolejny cel na mapie. Teraz udają się na Krym.
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 3788
Zdjęcia: 13087
Prawo jazdy: 12 03 1998
Auto: Tesla Model Y
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne