Nowe tablice rejestracyjne do 2020 roku dla samochodów elektrycznych

Nowe tablice rejestracyjne do 2020 roku dla samochodów elektrycznych

18 Lut 2019, 10:00

Ministerstwo podało że od przyszłego roku będą nowe tablice rejestracyjne dla samochodów elektrycznych. Chodzi o to żeby z daleka można było odróżnić taki w 100% elektryczny pojazd od innego np. hybrydowego. Tu trzeba też zaznaczyć że samochody napędzane wodorem zaliczają się do elektrycznych i one również otrzymają takie tablice. Samochody takie już teraz mogą korzystać z buspasów o ile nie ma takich ograniczeń na znakach.

Nowe tablice rejestracyjne do 2020 roku dla samochodów elektrycznych Jak będą wyglądały tablice rejestracyjne dla samochodów elektrycznych? Według informacji które zostały przekazane mają być to tablice rejestracyjne z zielonym tłem i czarnymi literami/cyframi.

Tablice mają być powszechnie dostępne od 1 stycznia 2020 roku. Jeżeli ktoś będzie chciał wymienić aktualne tablice na taki eko w swoim elektryku to prawdopodobnie wystarczy złożenie odpowiedniego wniosku i opłaty (jakiej wysokości ona będzie tego na razie jeszcze nie wiadomo).
Cichy77
Stały forumowicz
 
Posty: 4651
Zdjęcia: 68
Auto: Nie mam

Re: Nowe tablice rejestracyjne do 2020 roku dla samochodów elektrycznych

23 Kwi 2019, 13:04

Skoro konieczny będzie wybór nowych tablic polecam wybrać solidne ramki :)
emilt
Obserwowany
 
Posty: 2
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Aston Martin Vanquish Vision Aston Martin Vanquish Vision
    Ten zupełnie nowy model Astona Martina będzie się wyróżniał centralnie umieszczonym silnikiem z tyłu Jest to całkowicie nowa konstrukcja która została zbudowana od podstaw i nie bazuje na żadnym z poprzednich ...
    Seria GR - specjalne sportowe edycje modeli Toyoty Seria GR - specjalne sportowe edycje modeli Toyoty
    Japońscy fani Toyoty są już przyzwyczajeni do specjalnych sportowych edycji modeli tej marki, opracowywanych choćby przez TRD czy Modellistę. Jednak tym razem największy producent samochodów w ich kraju naprawdę o ...

  •