Nowy Nissan Qashqai czy warto go kupić?

18 Mar 2016, 19:21

U mnie w firmie sprzedają służbówkę prezesa :mrgreen:
[link do oferty na Olx wygasł]
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

20 Mar 2016, 11:45

Qashqai jest wygodny, ma sprezyste zawieszenie (trzyma sie dobrze w zakretach jak na malego SUVa) i dosyc dobrze wyciszony - porownujac go do Mazdy CX-5 jest tanszy i wg mnie lepiej sie nim jezdzi :ok: (oba auta mamy w rodzinie - Nissan 1.2 115KM, Mazda CX5 2.0 16xKM)
misso
Nowicjusz
 
Posty: 32
Prawo jazdy: 18 01 1992
Przebieg/rok: 16tys. km
Auto: Audi A3

20 Mar 2016, 12:33

Tak, tak...1.2 do takiej krowy z pewnością pasuje...do tego 1.2 T benzynowy...to TSI 1.2 wszyscy krytykują a tego polecają ? Coś Wam na głowę chyba usiadło bo jak miałbym wybierać 1.2 w Nissanie a 1.4 TSI w Skodzie lub Seacie to zdecydowanie TSI, który odkąd jest na pasku zbiera znakomite recenzje...
marcinoski
Początkujący
 
Posty: 64
Prawo jazdy: 15 12 1995
Auto: 20 000
Silnik: Suzuki S-cross 2WD
Paliwo: Benzyna
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2015

20 Mar 2016, 12:47

marcinoski napisał(a): Coś Wam na głowę chyba usiadło bo jak miałbym wybierać 1.2 w Nissanie a 1.4 TSI w Skodzie lub Seacie to zdecydowanie TSI, który odkąd jest na pasku zbiera znakomite recenzje...


1,2TCe to bardzo udany silnik jeśli chodzi o trwałość obok 1,4TCe i 2,0T (oczywiście w dobie downsinzingu) - Renault umie robić turbobenzyniaki. Pytanie co będzie z wtryskiem bezpośrednim, którego jakiś czas temu dołożyli.

1,4 TSI był wpadką VW stąd taka opinia. Fakt zmienili rodzaj rozrządu, który był bolączką tych silników i chwałą im za to. Recenzje dobre zbiera nie za trwałość, a dynamikę. Trwałość ocenimy potem, bo pytanie czy wyeliminowali problem nagaru i wytrzymałości układu korbowo-tłokowego w mocniejszych wersjach ;) System odłączania cylindrów i podwójny wtrysk też do oceny.

Podsumowując różnicę to Renault może go spierniczyć, a VW próbuje naprawić to co jest spierniczone.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

20 Mar 2016, 14:18

Ale mam na myśli póki co całokształt...za wcześnie według mnie twierdzić, że 1.2 Tce jest ok a jeżeli chodzi o TSI to jednak za wcześnie twierdzić co będzie z trwałością...podobnie PSA ma obecnie Pure Tech ale za wcześnie na osądy...VW jednak stanął na wysokości zadania i poprawił silniki, które fakt - dają przede wszystkim radochę z jazdy ale nie byłbym aż takim pesymista jeżeli chodzi o trwałość...
Wbrew pozorom, bardzo szybko sprzedałem Skodę z przebiegiem 84 000 i silnikiem 1.2 TSI, który był u mnie już ta poprawioną wersja...przez 4 lata ani jednej usterki a narzekanie na Skodę dotyczyło ergonomii...naprawdę uważasz, że 1.2 115 km jest wystarczający do potwornie ciężkiego Nissana ? Do Pulsara ok ale Qashqaia ? Ja tym razem postawiłem na tradycję, która w zupełności mi wystarczy ale wracając do TSI - kolo jeździ Octavią TSI i ma przebieg 267 000 km..nie narzeka tylko tankuje i jeździ. Dla mnie to pułap km nie do osiągnięcia w przypadku kiedy biorę samochód w leasing :wink:
marcinoski
Początkujący
 
Posty: 64
Prawo jazdy: 15 12 1995
Auto: 20 000
Silnik: Suzuki S-cross 2WD
Paliwo: Benzyna
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2015

20 Mar 2016, 14:28

marcinoski napisał(a):jeżeli chodzi o TSI to jednak za wcześnie twierdzić co będzie z trwałością.

marcinoski napisał(a):VW jednak stanął na wysokości zadania i poprawił silniki

sam sobie zaprzeczyłeś w jednym zdaniu :D
ale z drugiej strony łatwo znaleźć ludzi zadowolonych z 2,0TDI PD i 2,5TDI V6
Po prostu awaryjność to duży odsetek wadliwych sztuk danej wersji :)

marcinoski napisał(a):naprawdę uważasz, że 1.2 115 km jest wystarczający do potwornie ciężkiego Nissana ?

ale ja tak nie uważam i wcale go nie polecałem - mało tego nie widzę nic ciekawego w "kaszkaju" po swoich oględzinach
1,2 TSI jeździłem w Rapidzie i fajnie to jechało tylko spalanie w tabelkach producenta nijak ma się do rzeczywistości jak to w tych wszystkich małych silniczkach :)
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Opel ADAM IntelliLink - teraz z funkcją Siri Eyes Free
    ADAM to najbardziej zindywidualizowany i "kontaktowy" samochód miejski Opla w segmencie A. System informacyjno-rozrywkowy IntelliLink jest kompatybilny ze wszystkimi smartfonami pracującymi w systemie operacyjnym Android ...