Nowy z salonu - segment C - automat

07 Lis 2014, 08:17

To ja się odniosę do Toyoty, którą w przypadku gdy chcesz automat stanowczo odradzam ze względu na skrzynię.
W Toyocie ten automat przez wielu nazywany jest pół automatem. W skrzyni zastosowani o ile dodrze pamiętam popychacze. Jeździłem kilkakrotnie Verso 1,8 z tą skrzynią i tragedia. Ja w tym aucie tylko wycie tej skrzyni w trasie słyszałem. W 2 litrowej najnowszej Rav 4 niby lepiej jest, ale też np porównując do Volvo, nie wspominając już o Subaru, to w Toyocie to jakieś nieporozumienie. W życiu bym auta z taką skrzynią nie kupił.
fiko7
Stały forumowicz
 
Posty: 1162
Miejscowość: Białystok

07 Lis 2014, 09:53

Witam,

Zgodnie z Twoja prosba sprawdzilem zuzycie w miescie.

Na trasie 7.5 km mam :



a/ rozruch iok 1 km uliczkami osiedlowymi z wieloma progami,
b/ potem ok 2.8 km w miare spokojnej drogi
c/ pozniej juz "normalne miasto" tj swiatla, korki, dojazd do parking, wjazd w kolejce itp

Na odcinku 1+2 spalanie wychodzilo lacznie troche ponad 8, pozniej wiadomo,ze gorzej

srednio wyszlo ciut ponad 10 a predkosc srednia 25 km/h (mocno nadrobiona na odcinku b, bo bez tego to jakies 15) :-)
HalfPrisoner
Początkujący
 
Posty: 117
Prawo jazdy: 0- 6-1973
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Lexus IS250 Mondeo III
Silnik: 2,5 l 207 2 l 145 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna

11 Lis 2014, 20:33

Jadac wieczorem na odcinku a +b mialem spalanie nawet 6.5 litra

Sam ruch miejski srednia Focusa wyszal 10.6

Dzis mialem ge yroche jazdy podniejskiej a zatem z jazda glownie miejska i jakies 20% podmiejskiej srednie zuzycie za ostatnie 300 prawie km wynosi 9,3 l/100
HalfPrisoner
Początkujący
 
Posty: 117
Prawo jazdy: 0- 6-1973
Przebieg/rok: 12tys. km
Auto: Lexus IS250 Mondeo III
Silnik: 2,5 l 207 2 l 145 KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    Pojazdy wojskowe MAN i STAR
    MAN Nutzfahrzeuge często przewija się w kontekście rozmów o pojazdach wojskowych. Powodem jest to, że od dawna samochody ciężarowe tej marki znajdują się w ofercie dla naszej armii, a niektóre modele są w eksploatacji. ...