OC na pół roku?

24 Cze 2009, 20:42

Mam pytanie czy jest takie coś jak ubezpieczenie na jakiś krótszy okres niż rok? I drugie pytanie czy jeśli kupie teraz auto które ma zapłacone OC do listopada to mogę korzystać z tego OC? niby się nic nie stanie ale ja nie mam żadnych zniżek a osoba od której auto bym kupił zniżki już ma i nie wiem czy tak można jeździć?
slawer
Początkujący
 
Posty: 66
Miejscowość: Ruda Śląska

24 Cze 2009, 21:52

1. Z tego co wiem nie ma OC krótszego niż rok. Ale możesz płacić w ratach co pół roku.
2. Jeżeli kupisz auto, które ma opłacone OC musisz się zgłosić do ubezpieczalni w terminie 30 dni od zakupu ( Już z nowym dowodem rejestracyjnym), tam zmienią ci dane Ubezpieczenia i do końca opłaconej składki możesz korzystać z niego, niektóre firmy stosują rekalkulacje ubezpieczenia, tzn właściciel auta zapłacił 500zł ( tu są jego zniżki uwzględnione.) tobie ubezpieczalnia naliczy 650 zł to wtedy będziesz musiał dopłacić różnice cen czyli te 150 zł. Musisz iść i się dowiedzieć jak jest w przypadku tej ubezpieczalni. (Podałem Ci przykład Hesti) Jeżeli jesteś młodym kierowca masz prawko krócej niż 3 lat i jesteś młodszy niż 25 lat, ubezpiecz się z kimś co ma zniżki. (musi być w dowodzie, czyli też na umowie) Dla bezpieczeństwa zniżek 2 właściciela możesz się ubezpieczyć w innej ubezpieczalni wtedy on ma bezpieczne zniżki w razie wypadku spowodowanego przez Ciebie. Polecam przyjrzeć sie ofercie MTU..
Ale sie rozpisałem :oops: ..
Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność - w kierowcy
szakal1990
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 181
Miejscowość: Wielkopolska

24 Cze 2009, 22:37

no i tu jest właśnie problem :wink: jakbym miał zniżki to by nie było sprawy, ale mam 20lat i prawko od 1.5roku i za Corse którą mam zamiar kupić która kosztuje 900zł musiałbym zapłacić 1500zł za OC a tyle nie mam, dlatego kombinuje jak się da, ale chyba jednak będę musiał na mamę zapisać auto :mrgreen: . Jeszcze mam takie pytanie jeśli wezmę ubezpieczenia na 2 raty i teraz zapłacę 1 ratę, a za pół roku już drugiej nie zapłacę to tylko anulują mi OC czy będę za to płacił jakąś kare? I co do bezpieczeństwa zniżek czyli że mama by ubezpieczyła auto np. w PZU a ja w MTU czy jak bo nie rozumie :?: tak się chyba nie da.
slawer
Początkujący
 
Posty: 66
Miejscowość: Ruda Śląska

25 Cze 2009, 13:41

slawer napisał(a):Jeszcze mam takie pytanie jeśli wezmę ubezpieczenia na 2 raty i teraz zapłacę 1 ratę, a za pół roku już drugiej nie zapłacę to tylko anulują mi OC czy będę za to płacił jakąś kare?

Najpierw będą Ci słać wezwania do zapłaty, później nałożą kary i opłaty (jak przy każdej windykacji), później wpiszą na rejestr dłużników. Będąc tam nie dostaniesz żadnego kredytu, na końcu komornik.
Ubezpieczony będziesz jednak przez cały rok.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

25 Cze 2009, 16:01

slawer napisał(a):no i tu jest właśnie problem :wink: jakbym miał zniżki to by nie było sprawy, ale mam 20lat i prawko od 1.5roku i za Corse którą mam zamiar kupić która kosztuje 900zł musiałbym zapłacić 1500zł za OC a tyle nie mam, dlatego kombinuje jak się da, ale chyba jednak będę musiał na mamę zapisać auto :mrgreen: . Jeszcze mam takie pytanie jeśli wezmę ubezpieczenia na 2 raty i teraz zapłacę 1 ratę, a za pół roku już drugiej nie zapłacę to tylko anulują mi OC czy będę za to płacił jakąś kare? I co do bezpieczeństwa zniżek czyli że mama by ubezpieczyła auto np. w PZU a ja w MTU czy jak bo nie rozumie :?: tak się chyba nie da.


Zawsze to jakieś rozwiązanie, jak mama ma zniżki to wyjdzie taniej. Ja bym podzwonił jeszcze po direktach, ci najtańsze te OC proponują. Tam może się na jakieś promocje połapiesz i wyjdzie Ci taniej. Słyszałem że L4 coś teraz szykuje - http://www.auto-swiat.pl/artykuly,Tanie ... 119,1.html
on_24
Początkujący
 
Posty: 81

26 Cze 2009, 10:18

zacznij od tego OC co już bedzie z samochodem, nawet jak będzie dopłata to tylko za okres ważności polisy czyli 5 miesięcy.

Oczywiście zawsze możesz wziąść na współwłasność - kupujecie razem lub darujesz mamie część samochodu - jeśli już go kupiłeś.

Np. mbank ma możliwość płacenia OC w 12 ratach
sprawdź tu
http://ds.auto.systempartnerski.pl/mbank/ekonto.html

pozdrawiam

Dariusz Sawicki
pozdrawiam

Dariusz Sawicki

Masz problem z rejestracją samochodu?
Daj znać zajmiemy się tym za Ciebie.
DariuszSawicki
Stały forumowicz
 
Posty: 1029
Miejscowość: Wrocław
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Kilka ogólnych informacji na temat wyboru opon zimowych
    Przede wszystkim ważne jest, aby upewnić się, że wybrane opony spełniają wymagania panujące w danym kraju dotyczące opon zimowych. W niektórych krajach obowiązuje oznaczenie "M&S" (Mud and Snow) lub symbol góry ...
    Lexus RC
    Rodzina sportowych samochodów Lexusa wkrótce powiększy się o nowe auto z otwartym dachem, czyli długo wyczekiwany model LC w wersji Convertible. A co z mniejszym Lexusem RC? W 2014 roku japońska marka zaprezentowała ...

28 Cze 2009, 23:09

Niestety OC to jest zmora, naprawdę polecam sprawdzić OC w MTU. To jest próbna pod firma Hesti. Nie maja aż tak nabitych nadwyżek za młodych kierowców. Rozłożysz sobie na 4 raty i opłacisz po ok 200 zł. Nie masz co się decydować na nie opłacanie OC. Ponieważ umowę OC możesz zerwać ( poprzednia firma w której było auto) po okazaniu podpisanej nowej umowy. Jeśli nie będziesz płacił OC automatycznie zgadzasz się na ich firmę i oni naliczaj składkę. Windykatorzy odbiorą, A w momencie jak nie masz opłaconego OC jesteś zawsze winny i to ty ponosisz koszty szkody, i np. płacisz rentę jeżeli byś kogoś potrącił. Nawet nie z twojej winy. Weź współwłaściciela co ma 60 % zniżki wtedy w MTU płacisz "jedyne" 105% składki.
Ja opłacam OC 450 zł rocznie za samochód który nie ma silnika i tylnego zawieszenia ( przeróbki-brak kasy). Nie wiem jak może on spowodować zagrożenie w ruchu drogowym, ale taki jest urząd.
Nadsterowność wzbudza strach w pasażerach. Podsterowność - w kierowcy
szakal1990
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 181
Miejscowość: Wielkopolska

01 Lip 2009, 13:51

Podzwoń po tych direktach, sporo zniżek ostatnio szykują, pisałem już wczesniej o tej pojemności z L4. Warto sprawdzić jeśli nie masz za dużo tych zniżek, zawsze to te 10 procent mniej do zapłacenia.
on_24
Początkujący
 
Posty: 81