OC na współwłaściciela wady i zalety ? Problemy ?

16 Maj 2008, 21:55

Witam,

Chce zarejestrowac samochod na wspolwlasciciela, czyli rodzic wlasciciel, ja wspol.

Plusem jest to ze przejmuje znizki i mialbym OC na rok za ~600 zł, bez znizek rodzica mam ~1200. Jednak moi rodzice sie buntuja bo twierdza ze jesli spowoduje wypadek sa jakies straszne komplikacje (papierkowe ganianie po urzedach czy nie wiem co ;s czarny scenariusz ! :D) czy to prawda ?

Bo wiem ze napewno osoba z ktorej znizek korzystam straci 10-20% swoich znizek w takiej sytuacji czy sa jakies straszne potem formalnosci w razie co?

I czy warto rejestrowac na siebie tylko i placic 1200 zł ?
Jak najlepiej zrobic ;s?
Newbie88
Nowicjusz
 
Posty: 21

18 Maj 2008, 10:55

Bardziej opłacalne jest zrobić rodzica właścicielem. To, że rodzicowi zabiorą 10-20% składek zależy od ubezpieczyciela. Nie u każdego tak jest.

W przypadku stłuczki do uregulowania sprawy z samochodem potrzebny będzie podpis właściciela i współwłaściciela i tylko wtedy jest ten problem.

Rodzic straci zniżkę w przypadku gdybyś zaliczył dzwon, albo w Ciebie by walnęli.
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3725

18 Maj 2008, 14:07

A ja powiem tak :
- zalety - jeżeli rodzice mają wysokie zniżki,to zaletą jest to,że napewno zapłacisz mniejsze ubezpieczenie oraz to,że poleci ci również staż w ubezpieczeniu,czyli zniżki.
- wady - zależy,jak długo masz prawo jazdy,czyli jesteś kierowcą świeżym,czy nie.Jeżeli masz prawko krótko,to zakład ubezpieczeń policzy wyższe stawki za OC.Wada też jest to,że jak spowodujesz wypadek lub stłuczkę,to zniżka poleci rodzicom i tobie.
W obecnych czasach proponuję zrobić tak -jeżeli kupujesz samochód używany,to kontynuuj ubezpieczenie właściciela,do końca okresu ubezpieczenia - zapłacisz tylko różnicę w zniżkach,co nie wyniesie dużo - zależy od tego ile zniżek miał poprzedni właściciel.Do tego poleci ci staż(zniżki) w ubezpieczeniu.
A jeżeli autko jest nowe,to oczywiście lepiej zrobić rodzica współwłaścicielem,ponieważ będzie mniejsze ubezpieczenie(w zalezności od tego,ile zniżek ma rodzic).
Co do współwłaściciela,to wadą jest jak pisałem,że polecą zniżki i tobie i rodzicom,a poza tym,cokolwiek będziesz chciał załatwić(rejestrracja,sprzedaż,formalności po stłuczce,to będzie potrzebny współwłaściciel - bez niego nic nie załatwisz.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000