Ocena ogłoszeń [samochód do 6 tyś].

26 Wrz 2019, 15:36

Witam :D , poniżej wrzucam kilka linków do aukcji sprzedaży samochodów, nakreślcie mi który z nich byłby najlepszym wyborem, ewentualnie proszę o wrzucenie innych linków do ogłoszeń sprzedaży samochodów.
Szukam samochodu typu Hatchback/Kompakt, benzyna - samochód nie na trasy.
[1] [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[2] [link do oferty na Olx wygasł]
[3] [link do oferty na Olx wygasł]
[4] [link do oferty na Olx wygasł]
[5] [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]?
Mentorr
Nowicjusz
 
Posty: 9

26 Wrz 2019, 16:26

1.Wrzucałem jakiś czas temu na forum i jeszcze się nie sprzedał?
2.Ok tylko dopytaj jaki ma silnik bo nie było 1.6 90km..
3.Ładny,ja bym obejrzał.
4.Też warte uwagi tylko negocjuj cenę..
5.Handlarz ale ładna sztuka.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

26 Wrz 2019, 20:01

Opelek to wersja 8V 85KM.
Za ta Audi ile warto wyłożyć skoro negocjować?
Mentorr
Nowicjusz
 
Posty: 9

27 Wrz 2019, 15:37

Kolega z pracy podobną (rok 97,silnik 1.8 ) pare miesięcy temu chciał sprzedać za 4600zł (stan naprawdę ładny),wisiała jakieś 3tygodnie na olxie i dużo osób pisało,telefonów miał może z 2-3 ale nikt nie był nawet obejrzeć aż w końcu trafił się chłopak z naszego miasta który ją kupił za 4200zł i dowiedział się o niej całkiem przypadkowo..
Osobiście na więcej jak 4500zł bym nie liczył ale pewnie ciężko będzie o taką negocjacje..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

30 Wrz 2019, 13:45

Opla dziś oglądałem, kiepski stan karoserii niestety nie pozwolił na zakup tego samochodu. :no:
Jadę też oglądać dziś VW Golf IV, dam znać co i jak po powrocie.
Mentorr
Nowicjusz
 
Posty: 9

30 Wrz 2019, 20:25

Golf odpada również. 100 -200 zł tylko do urwania, brak opon zimowych, lampy przód na wkrętach, próg lewy do roboty, klapa zaprawki też, rdza. Samochód zachwalany przez właścicieli, niestety nie jest wart tych pieniędzy. Szukam dalej, niestety wiem z czym się wiąże zakup samochodu w kwocie oscylującej 6 tyś zł. Kilka ogłoszeń niżej:
[1] [link do oferty na Olx wygasł]
[2] [link do oferty na Olx wygasł]
[3] [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]?
[4] [link do oferty na Olx wygasł]
Mentorr
Nowicjusz
 
Posty: 9
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Korytarz życia - droga ekspresowa, autostrada
    Gdy na autostradzie czy drodze szybkiego ruchu zdarzy się wypadek, w wielu europejskich krajach kierowcy mają obowiązek utworzyć tzw. korytarz życia (inaczej korytarz ratunkowy), czyli pozostawić wolne miejsce na przejazd ...

30 Wrz 2019, 21:59

1.Ładne :ok:
2.Ok tylko dopytaj czy ma jakoś udokumentowany remont silnika.
3.Ok.
4.Z przodem coś było poza tym ok.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

30 Wrz 2019, 22:18

Ja bym się Tolkiem zainteresował, wygląda na zadbany i cena normalna
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16249
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

02 Paź 2019, 12:28

Seat Toledo II - dziś dokonałem zakupu.
Mankamentem jest jedynie schodzący w dwóch miejscach bezbarwny na dachu, do wymiany na pewno płyny eksploatacyjne, oraz prawdopodobnie z tyłu hamulce, wydaje z jednej strony koło taki popiskiwanie.

Na diagnostyce byłem i nie ma luzów w zawieszeniu. Silnik suchy. Hamulce stwierdził, że dobre. Może to osłona tarcz wydaje takie dźwięki - jest w kiepskim stanie.
Mentorr
Nowicjusz
 
Posty: 9

02 Paź 2019, 18:02

W przypadku Seata warto poczytać na temat wody która jest wadą fabryczna niemal wszystkich modeli z tych czasów i wpływa do środka z paru miejsc i jeśli ktoś przed Tobą tego nie ogarnął to będziesz miał małe niespodzianki ;)
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

02 Paź 2019, 19:22

Co robić jak już taka wada wystąpi u mnie ?
Ile kosztuje koszt naprawy takiej usterki?
Mentorr
Nowicjusz
 
Posty: 9

02 Paź 2019, 22:16

Największą bolączką jest woda pod lub na dywanikach zarówno z przodu jak i z tyłu.
Woda dostaje się przez mechanizm podnoszenia szyby,trzeba ja wykręcić, wymontować i przeczyścić benzyną drzwi w miejscu łączenia z mechanizmem do tego boki mechanizmu objechać dokładnie sylikonem i poskładać do kupy dobrze przykręcając.
Przy okazji warto zakonserwować wewnątrz drzwi bo tam przelatuje dużo wody.

No a jeśli woda stoi na przednich dywanikach to drugą opcją niemal standardowo są zapchane kanaliki odpływowe,trzeba rozebrać okolice podszybia pod maską i je wyczyścić (znajdują się w rogu między podszybiem a błotnikiem) najlepiej sprężonym powietrzem i przy okazji warto wymienić filtr kabinowy i go uszczelnić.

Co do ceny to nie mam pojęcia ile za to biorą w serwisie bo jeśli masz trochę chęci to samemu to sobie ogarniesz :ok:
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012